Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 6 hetesen lehet augmentint...

6 hetesen lehet augmentint szedni?

Figyelt kérdés
Már pár napja kínlódom (iszonyatosan fáj a torkom), voltam dokinál, aki azt mondta ha a hétvégére nem múlik be kell szednem.Biztos igaza van,de árt a babának, vagy nem?Szedett már valaki ilyen gyógyszert kisterhesen?Nem a duo-t kaptam, hanem a sima augmentint.
2011. jan. 23. 06:42
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
A lázat hűtőfürdővel levittem, nem akartam még egy gyógyszert bevenni!Azóta nem ment fel!Most az első dolgom az volt, hogy bevegyem az augmentint, nem véletlen mondta a doki hogy szedjem....
2011. jan. 24. 05:28
 12/16 anonim ***** válasza:

szedjél panadolt,vagy algopirint,torokfájásra mebukaint.

ezeket lehet...én is ezeket szedtem.Hársfateat ittam mézzel.panADOL leviszi a lázat.

antibiotikum nagyon káros föleg a terhesség elején!!!

es le is gyengiti a szervezetet..tehát többet árt mint használ.

hütöfürdö is jó megoldás.algopirin is jó lázcsillapitó.

2011. jan. 24. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
De miért káros az antibiotikum?A doki azt mondta nem árt a babának!Többet árt az elhúzódó lázas állapot.Ha a neten rákeresel, ott is azt írják hogy augmentint lehet szedni a terhesség egész ideje alatt.
2011. jan. 24. 09:58
 14/16 anonim ***** válasza:

Artani arthat az antibiotikum, de a penicilint valoban lehet szedni terhesseg alatt. En is csak vegso esetben szednek, de az orvos jobban tudja, milyen allapotban vagy. Ha nincs kezelve, lehetnek komplikaciok, ami meg rosszabb, ez nem jatek.

A mebucaint viszont ugy tudom, nem lehet szedni terhesseg alatt.

2011. jan. 24. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Mebucaint tényleg nem lehet, csak Tantum Verde-t.Inkább most penicilin, mint holnap egy tüdőgyuszi!Köszönöm a válaszokat!
2011. jan. 24. 12:05
 16/16 anonim ***** válasza:
Így van (bár gyógyszer ellenes vagyok), de a komplikáció (pl. tüdőgyulladás) nemcsak a magzatra nézve veszélyes, de a kismama életére is.
2011. jan. 24. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!