Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Írt fel valakinem az orvos...

Írt fel valakinem az orvos megfázásra Augmentint 37 hetesen? Nem lett tőle semmi gond?

Figyelt kérdés
2009. okt. 9. 10:38
 1/7 anonim ***** válasza:
49%

Azt nem értem, hogy miért kell ilyen esetben az itteni laikusokat kérdezgetni?

Miért nem hiszel az orvosnak inkább?

ha én most azt írom hogy ÚRISTEN KINŐ TŐLE A GYEREK HARMADIK KARJA

akkor nem szeded be és beteg leszel inkább?

2009. okt. 9. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%

Bocs az offért, sajnos a kérdésedre nem tudok válaszolni, csak az elsőnek:

Valószínűleg megerősítésként kérdezi a kérdező és tapasztalatra lenne kíváncsi. Mert nekem is furcsa lenne ha antibiotikumot kellene szednem várandósan.

Egyébként meg sajnos sok háziorvos azt sem tudja, mit kell kezdeni egy kismamával (több helyről hallottam már ilyen panaszokat) És nem félrekezelést értek ez alatt, de biztonság kedvéért lehet én is megkérdezném ezt. Ennyi.

2009. okt. 9. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az augmentin olyan gyógyszer, ahol az orvos dönti el, hogy adja-e kismamának (szoptatós anyukának) vagy sem. Az én orvosom az ilyenekre azt szokta mondani, hogy nem kutatóorvos, hogy ebben döntsön: amire nincs egyértelműen ráírva, hogy szedhetik kismamák (vagy fokozott óvatossággal szedhetik), azt nem adja.


Nekem 34 hetesen (két hete) volt felsőlégúti nyavalyám, nekem bioparox spray-t javasolt, pont azért, mert ez helyileg ható antibiotikum.

Ha fenntartásaid vannak, kérd ki a nőgyógyászod véleményét is.

2009. okt. 9. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
75%

Megfázásra igyál sok teát (pl csipkebogyó), mézzel, citrommal. Augmentinről és orvosról annyit, hogy tőlem meg is kérdezte, van-e allergiám, mondtam igen penicillin érzékeny vagyok, mégis felírta!!! Én meg beszedtem, mert akkoriban még nem mertem ellenkezni az orvosi döntésekkel, szerencsére "csak" csupa kiütés lettem tőle... Ja, amúgy vakbél gyanú miatt kellett bevennem, végül kiderült, nem is az a bajom.

Szimpla megfázásra én a helyedben tuti nem vennék be antibiotikumot.

2009. okt. 9. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
87%

Csak 41 olyan gyógyszer van, aminek magzati ártalmat okozó hatása van. A többinek nincs. Antibiotikum nincs a 41 gyógyszer között.


A 37. héten nem okoz semmi ártalmat a babának, hiszen már mindene megvan, kifejlődött, már csak híznia kell egy picit. Ne aggódj!


Ezenkívül antibiotikumot sok kismamának egész terhessége alatt szednie kell, pl ha toxoplazmával fertőződött a terhessége alatt. nbekik sem ártaz antibiotikum, akkor neked miért ártana?


Higgy az orvosnak, jobban tudja, mint te.

2009. okt. 9. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, az első válaszolón kívül mindenkinek.
2009. okt. 9. 15:04
 7/7 anonim ***** válasza:
Ugyan nem megfazasra, es nem is 37 hetesen, hanem hugyuti fertozesre es 5 hetesen, de szedtem 1 hetig augmentint, a doktornom tanacsara. Azota 28 hetes vagyok es baboval semmi gaz. Minden eddigi vizsgalat es UH jol sikerult.
2009. okt. 10. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!