Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem gond, ha csak ritkán...

Nem gond, ha csak ritkán vizsgál meg az orvos?

Figyelt kérdés

12 hétig SZTK-s orvoshoz jártam, aztán de hírtelen elment onnan. A védőnőm ajánlott egy másik orvost, aki kéthetente egyszer jön a védőnő irodájába. Így most hozzá járok havonta. Eddig nem vizsgált meg egyszer sem, csak mindig nézi az UH-s leleteimet és küld vizsgálatokra.

Kérdeztem a védőnőt, hogy nem fog sosem kézzel vizsgálni? Azt mondta, csak akkor ha van panaszom, vagy ilyesmi. Egyébként 32 hetesen leveszi majd a kenetet.

Mivan, ha esetleg kinyílik a méhszáj és én nem veszem észre? 23 hetes vagyok.


2010. febr. 5. 08:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Nekem fogadott orvosom van,de csak a terhesség megállepításánál vizsgált meg(kézzel)!Ha nincs panasz akkor fölöslegesen birizgál!Nekem az első terhességenél is így volt!Majd a vége fele fognak vizsgálni!19 hetes kismama
2010. febr. 5. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
47%
engem minden alkalommal megvizsgál/t.az baj ha kinyilik a méhszájad észre sajnos nem veszed.azt tudom tanácsolni h mond neki h vizsgáljon meg mert te igy vagy nyugodt.Sztk orvosból kinézem h fogja huzni a száját de mond meg neki h szted ez beletartozik a terhesgondozásba ha bunko akkor meg hagyd ott és keres mást.ha nehéz akkor esetleg ha gondolod adj neki vmennyi pénzt nem sokat de mégis érezze h tudod....boldog babavárást..
2010. febr. 5. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Ne aggódj annak lesz jele ha annyira kinyílik a méhszáj hogy az már gond:-))

Azért nem vizsgálnak meg mert nem nagyon tesz az sem jót ha ott turkálnak benned:-(

Ha panasz van akkor hidd el megvizsgál:-)

36 hetesen szoktak kenetet venni hogy megnézzék nincs-e bármi olyan fertőzés ami a szülésnél a babát veszélyeztetné.

Nyugodt boldog babavárást!

2010. febr. 5. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nem tudom, hogy vigasztal-e amit irok, de en Angliaban elek es itt egyszer sem nez meg nogyogyasz a terhesseg alatt. Ma vagyok 23 hetes es meg nem is talalkoztam nodokival. A szuleszno szerint nem is fogok, itt a szulest is Ok vezetik le. Ha mar orvosra van szukseg akkor baj van, azt mondta.
2010. febr. 5. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Engem 35 hetesen csak 1x vizsgált a doki, akkor is csak az én kérésemre.
2010. febr. 5. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Na, azért ez megnyugtató. Köszönöm a válaszokat!
2010. febr. 5. 12:49
 7/12 anonim ***** válasza:

Szia! Én Londonban élek és itt még egyszer sem vizsgáltak meg terhességem alatt. Itt azt valják, hogy ha nincs panasz akkor felesleges bolygatni a "benti " dolgokat. Én ezt így nagyon is jónak tartom, hiszem ha valamit ingerelnek az annál rosszabb. Higyjétek el, nem jó az a sok vizsgálat és a rengeteg ultrahang sem. Itt összesen kettő!! van az egész terhesség alatt és még sem születik több beteg gyerek!!! Kitartást és jó egészséget a terhesség hátra lévő részéhez!

35 hetes kismama

2010. febr. 5. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

engem mindig vizsgál a doki és sajnos meg kell cáfoljam az előttem hozzászólót, hogy lesz jele a méhszájnyílásnak.


Hát NINCS jele. Nekem sajnos kinyílt, minden jel nélkül és ezt csak vizsgálattal lehet megállapítani.

Az égvilágon semmit sem éreztem és mégis megtörtént. Úgyhogy most pihi.

2010. febr. 6. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szerintem akkor se kell panasz nélkül vizsgálgatni! A terhesség alatt kb 3 vizsgálat van, ami pont azt a célt szolgálja ha a 100-ból te vagy az az egy akinek minden jel nélkül kinyílik a méhszája(mert igenis vannak jelei) akkor ezt kiszürjék! Több vizsgálat nem kell!

Nyugodj meg:-) Nem lesz semmi baj!

Jó babavárást:-)

2010. febr. 6. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Attól kérdezném, aki írta hogy kinyílt a méhszája minden előzmény nélkül, hogy előtte hányszor vizsgálta meg az orvos és honnan tudja hogy nem a vizsgálati piszkálgatás alatt nyílt ki?MERT EZ IS BENNE VAN A PAKLIBAN! De nagyon szorítok, hogy minden rendben legyen és jó egészséget kívánok! Boldog babavárást!
2010. febr. 6. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!