Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kb 4-5 hetes terhes vagyok,...

Kb 4-5 hetes terhes vagyok, azt monta az orvos. Mitlehet illetve mit nemlehet terhesen csinálni? Hogy ne legyen semmi gond később? És hogy persze megmaradjon a baba, nehogy valami probléma legyen.

Figyelt kérdés
2009. jún. 10. 16:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Biztos sokan fognak sokfélét írni, egy párat megemlítek:

Amit kerülni kell pl :strandra járás ( a koszos víz miatt) emelgetés,nyers hús evés, mosatlan gyümölcs, forró vízben való fürdés, macskával való érintkezést ha lehetőség van rá kerülni kell.

Amit kell: sok zöldség, gyümölcs, vitamin, terhesvitamin

sok pihenés, kiméletes életmód.

Többi most nem jut hirtelen eszembe.

2009. jún. 10. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A terhesség nem betegség, csak másállapot. Mindent lehet amit korábban csináltál és nem megterhelő. Például lehet mozogni menni (nyilván hasizomra nem gyúrsz) is, de sok orvos például úszni is enged, orvosa válogatja.
2009. jún. 10. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

nekem anyukám mondta, hogy nem szabad ugrálni, szaladni a villamos után és nyújtózni

Nem árt, ha szedsz folsavat a terhesvitamin mellé

A dokim azt mondta: terhesség alatt piros-fehér-zöldet egyek sokat :)

Pirosat - paradicsomot, gyümölcsöket

fehéret - tejtermékeket

zöldet - zöldségeket

2009. jún. 10. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Tetszik ez a piros-fehér-zöld dolog! :)))))
2009. jún. 10. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!