Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ettől még szülhetek természete...

Ettől még szülhetek természetes úton?

Figyelt kérdés

10 hetes terhes vagyok. Kb. pár hónapja vettem észre hogy szemölcsök vannak a végbélnyílásom körül. Nagyon ideges vagyok nem árt-e a babának. Ha volt valakinek ilyen terhesen el tudták mulasztani ? Mindenképp megmutatom orvosnak, elég ha a nőgyógyászomnak mondom v. bőrgyógyásznak mutassam meg?

Nem nagyok még de nem szeretném hogy tovább terjedjen.


2011. jan. 20. 14:56
 1/4 anonim ***** válasza:
A nőgyógyász érteni fog hozzá. ha ez herpesz, és épp nem aktív, akkor szülhetsz hüvelyi úton. ha épp aktív fázisban lesz a szüléskor, akkor császár lesz kötelezően, nehogy megfertőződjék a baba. Nála vakságot is okozhat, ha elkapja tőled.
2011. jan. 20. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi! Jaj még idegesebb lettem. Már van egy 2 éves kisfiam őt természetes úton szültem szeretném ezt is mindenképp úgy. 12 hetesen megyek legközelebb mindenképp megkérdezem.
2011. jan. 20. 15:03
 3/4 anonim ***** válasza:

Első, ezt komolyan írtad? Nem kötekedés egyáltalán. De a szemölcsnek mi köze van a Herpes-hez? A szemölcsös kinövések inkább HPV-re utalnak, és mivel most nőnek/nőttek ki, így aktív éppen a vírus. Mindenképpen elsősorban egy bőrgyógyásznak meg kell mutatni (le kell őket szedni) és persze a nőgyógyásszal is konzultálni. 10 hetes vagy, a szülésig még van rengeteg idő mindenre. De mindenképpen kezd el intézni minél hamarabb. Ez komoly probléma és itt az oldalon nem fogsz semmire biztos választ kapni, szakemberre lesz szükség.

(Ha Herpes lenne és bármilyen seb, ami megjelenne, az is aktív fertőzésre utalna, de mindezt az orvossal kell megbeszélni, nem játék.)

2011. jan. 20. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Első vagyok, és azt írtam, hogy "HA" herpesz, akkor császár. HPV-vel simán lehet szülni, természetesen. A nőgyógyász tudni fogja, mit kezdjenek vele.


Dehogynem kötekedés. Ez pontosan az volt.

2011. jan. 20. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!