Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha nem akarom elvetetni...

Ha nem akarom elvetetni babát, a páromon kívül "kérhet" engem erre bárki más?

Figyelt kérdés

3 hónapja vagyunk együtt és terhes lettem.Megszeretném tartani,a párom viszont ellenzi.

3 hét gondolkodási időt kaptunk a dokitól,hogy baba marad,vagy abortusz.Ha látja rajtam a doki és a védőnő,hogy nem szeretném elvetetni,akkor is eleszik,vagy nem,mert látszik,hogy én megakarom tartani.Tiszta depis vagyok.A párommal régóta ismerjük egymást,de csak 3 hónapja vagyunk egy pár.

Hogyan lehetne megértetni vele,hogy én már most kötődöm a babához,első babám lenne.Ő fél,mert csak 23 éves vagyok és ő 32,hogy még fiatal vagyok stb...nehogy megbánjam,de tudom,hogy nem bánnám meg.Meg hát igaz,hogy régóta ismerjük egymást,de zavarja a 3 hónapos kapcsolat,mert ugye rövid idő.


2011. jan. 6. 10:53
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%

Valakinek a 3 hónap, másvalakinek 3 év is kevés hogy felkészüljön. Benne van a korban de ha nem érett meg rá nem lesz partner szinte semmiben.

Akkor magadnak szülöd.


A kérdésre válaszolva nem kérhet senki más mivel nem vagy már kiskorú Te döntesz saját magadról és egy új életről.

2011. jan. 6. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%

Senki nem kényszeríthet rá, se a párod se senki!

Felnőtt ember vagy, te döntésed, ha nem akarod elvetetni beszéld meg a pároddal, hogyha ő nem vállalja akkor egyedül tudod/akarod-e vállalni a picit.

MOnd el neki őszintén az érzéseidet! Ha csak a párod akarja az abortuszt te nem, akkor nem tud mit tenni!

2011. jan. 6. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%
Csakis te döntesz. Se orvosnak se védőnőnek semmi beleszólása. A párod is csak kérhet. De ha csak 3 hónapja vagytok együtt, talán még védekezhettetek volna.
2011. jan. 6. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%
Dönteni csak te dönthetsz! De azt tudnod kell,hogy egy gyereknek szüksége van az apjára is. Ha a párod nem akarja a gyereket,akkor felelőtlenség a picivel szemben,ha megszülöd. Főként,ha nem tudod eltartani,nics hol laknod stb.
2011. jan. 6. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 Tóth Bernadett2 ***** válasza:
73%
Én tavaly március 17-én ismertem meg a párom külföldön. 1,5 hónap múlva terhes lettem. Mivel abortuszellenes vagyok nem volt kérdés h megtartom. A párom azt mondta mindenben támaogat, bárhogy döntsek is. Én 25 vagyok, ő 32. Augusztus óta élünk együtt, és minden tökéletes. :) Nem veszekszünk, sokat segítünk egymásnak. Szóval van olyan h bejön. :) Amíg a babát várjuk megismertük egymást is. 36 hetes
2011. jan. 6. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:

Bocsi, de 32 évesen már a párodnak IS lehetett volna annyi esze, hogy védekezik, főleg ha most ennyire ellenzi a dolgot....


Amúgy már rég nagykorú vagy, így aztán senki nem kényszeríthet arra, hogy elvetesd (mondjuk erre még 18 év alatt sem lenne módja senkinek).

Itt most neked kell eldöntened, hogy fel tudod-e nevelni egyedül, ha a párod elmenekülne a helyzet elől...


23 évesen pedig azért már nem vagy olyan fiatal, szerintem a párod nem ettől fél igazán, hanem inkább saját magától és a felelősségtől.

2011. jan. 6. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

11:07!

De jó:)

A párom is hajlik valahol,hogy tartsuk meg,de van egy emberke,aki lebeszéli.Meg hát,oké,hogy x éve ismerjük egymást,de csak 3 hónapja vagyunk együtt.Majd a szívem szakad meg :(

Egyedül pedig nem tudnám a babát vállalni,nehéz lenne,nincsen szülői segítség és igen,apa is kell a gyereknek.

2011. jan. 6. 11:12
 8/29 Tóth Bernadett2 ***** válasza:
58%
11:07-es vagyok. Szerintem ülj le vele, és mondd hogy ne más véleményére hallgasson hanem nézzen magába h ő mit szeretne. Engem is próbáltak lebeszélni... Ez a te döntésed, de jobb ha közös.
2011. jan. 6. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
72%
basszus ez csak egy ferfi az meg a te gyereked...ki nem sz##ja le hogy mit akar? Ugy sem lenne belole soha jo apa ha 32 evesen "nem mer bevalalni" egy gyereket es gyava modon a te koroddal vedekezik...te pont abban a korban vagy amikor a legidealisabb szulni...igazabol en nem vagyok nagyon abortusz ellenes ha meg vannak a megfelelo indokok ra (anya eletkora, eroszak aldozata stb) de azert elvetetni egy gyerket mert apuci nem akarja az nagy butasag lenne...ha egy okos nonek tartod magad akkor ne engedd hogy befolyasoljon senki...
2011. jan. 6. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:

nem rosszindulatból mondom, de számíts rá, hogy egyedül maradsz a babával:((( de ha meg akarod tartani, akkor tartsd meg.

más: valóban védekezni kellett volna. ha jól értem, valaki le akarja beszélni a barátodat a babáról. miért kellett bárkinek is elmondani?! senkinek semmi köze hozzá!

2011. jan. 6. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!