Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Sógornőm 25 hetes terhes,...

Sógornőm 25 hetes terhes, tegnap bevérzett. Most mi lesz?

Figyelt kérdés
25 hetes terhes, tegnap bevérzett, kórházba került. A placenta nagyon közel van a méhszájához. Most attól fél, hogy esetleg meg kell szülnie. A baba jól van, izeg-mozog, de nincs 80 dkg sem...Ilyenkor mi van?
2010. dec. 21. 08:52
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:

Reméljük nem fog szülni, még iszonyat korai lenne!

Sokat kell feküdnie, lehet befektetik a kórházba, nem élete legszebb hónapjai lesznek, de fekvés fekvés fekvés, és akkor nem lesz semmi baj!

Nagyon szurkolok nektek hogy minden rendben legyen.

Üdv 37hetes km

2010. dec. 21. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Azt mondta telefonban, hogy a baba már tüdőtágítót is kapott...Retteg az egész család.:S
2010. dec. 21. 08:58
 3/25 anonim ***** válasza:

Hát akkor lehet hogy súlyosabb a helyzet mint gondoltam!

De orvosok veszik körül a picit, ha meg is születne élete első pillanatától orvosi segítséget kapna!

De adhatták azt a tüdőérlelőt elővigyázatosságból is!

2010. dec. 21. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Csak 25 hetes terhes...Az egész család ki van borulva, éjjel alig aludtunk anyummal. Nagyon nem kellene megszülnie, mert még nagyon pici a baba! Nem is biztos, hogy túlélné...És ettől rettegünk...
2010. dec. 21. 09:03
 5/25 anonim ***** válasza:
A barátnőm is így járt, végül a baba a 37. héten született meg. De 25 hetes korától egy hónapig kórházban volt, ő is kapott tüdőérlelőt, a biztonság kedvéért. Úgyhogy nem feltétlenül lesz baj! Nagyon szorítok, hogy a sógornődnél is hasonlóan alakuljon!
2010. dec. 21. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2010. dec. 21. 09:08
 7/25 anonim ***** válasza:

1,vagyok!

Kérlek majd írd meg a fejleményeket!!!

2010. dec. 21. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
drukk neki...de ismerek egészséges embereket akik hasonloan korán születtek,de remélem ez a baba még bent marad pár hetet!!!
2010. dec. 21. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
Koleganom babaja 26 hetesen szuletett. Neki nem volt mas valasztasa mert elkezdett kinyilni es beindult a szules. A baba kapott tudoerlelot meg antibiotikumot is, hogy nehogy fertozodjon valamivel szuletese utan. Tulelete a baba (kislany) es ma mar 17-18 honapos es semmi gond nincs vele. 36 hetes volt amikor hazajohettek a korhazbol addig az anyuka ott volt mellette vagyis naponta latogatta, nem aludhatott ott vele a koraszulott osztalyon csak miutan kikerult onnan. Gyogyszert kapott amitol beindult masnap a teje, fejte es ugy adtak a babanak. Viszont mashogy szamoljak a babanal a honapokat a fejlodese miatt. Ugy nezik a fejlodeset mintha 35-36-dik hetre szuletett volna. Miutan betoltotte a 2 evet utanna viszonyitanak a normalis szuletesnapjahoz dolgokat vagyis ahoz a naphoz amikor 26-dik hetre szuletett. 2 eves kora elott nem ezt tekintik a szulinapjanak a dokik es a vedonok. Mi kulfoldon elunk (Anglia). Remelem, hogy erre nem kerul sor es minden rendben lesz!! Kivanom, hogy jol alakuljanak a dolgok es meg bent maradjon a baba!!!
2010. dec. 21. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
A tüdőérlelő miatt ne aggódj, ha fenyegető koraszülés van, egyből adják. Én 24 hetesen kerültem kórházba, magzatvízszivárgás miatti fenyegető koraszüléssel, fél órán belül megkaptuk a tüdőérlelést. Lassan betöltjük a 35 hetet. Ami nálam - persze a fekvésen felül - segített: sokat beszéltem a babához, mondtam neki, hogy legyen nyugodt, biztonságban van odabent, még ne kíváncsiskodjon, ne akarjon kibújni. Elképzeltem a méhemet, a burkot, hogy szépen beheged a repedés, és termelődik a magzatvíz. No és megkérdeztem az orvosom, mi a lehető legjobb, ami történhet, csak azt mondja meg, mert arra készülök. A negatív jóslatokra inkább nem voltam kíváncsi. Szóval pozitív gondolkodás, ebben nagyon sokat segíthettek neki!! Szurkolok! Írj, mi lett!
2010. dec. 21. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!