Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi van, ha a rosszullét,...

Mi van, ha a rosszullét, hányás állandósul és hogyan kellene kezelni?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Menyasszonyom 7 hetes terhes. 2 hete tart a rosszullét. A hányás napi egy és nyolc között váltakozott. Egy hete befeküdt a kórházba és kapja az infúziót, benne természetesen a B6 vitamin is. Egy kicsit javult ettől az állapota, de mára ugyanott tartunk, már infúzió mellett sem marad meg benne semmi. Szeretnénk tudni, hogy ilyenkor mi is a teendő, ha tudtok, segítsetek! Már nagyon aggódok érte/értük!
2010. dec. 18. 22:43
 1/5 anonim ***** válasza:

jobbulást!

májfunkciója rendben van, azt nézték?

lelki oka nem lehet (terhesség elutasítása, ilyesmik)?

az a legfontosabb, hogy ne száradjon ki, a kórházban biztosan pótolják a folyadékot. el fog majd múlni, az biztos

2010. dec. 18. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A férjemmel mi már nagyon vártuk a kistesó érkezését. Én is 7 hetes vagyok, és kikészültem teljesen. Viszonyleg ritka a hányás, de az émelygés egész nap tart, így már fogytam 2 kg-t. Nagyon nehéz, és sajnos nem sok ötletem van, mert az első terhességet is így kínlódtuk végig a 12. hétig. Utána kicsit jobb lett. Az infúzót én úgy úsztam meg, hogy az orvsok hideg colat adtak jégkockával, azt kellett inni kortyonként. Mivel nem akartam mindennap azon élni, ezért szénsavas ásványvízzel készítettem málnaszörpöt, és azt kortyolgattam nagyon lassan. Valamit enyhít. Nagyon nehéz ez az időszak, és az a szomorú, hogy az ember alig várja a két csíkos tesztet, aztán nem tud felhőtlenül boldog lenni az állandó rosszullétektől. Ja, és én ráadásul nem szedhetek B6-ot, mert elájulok tőle. Szóval nem egyszerű. Kitartás, és mielőbbi jobbulást!
2010. dec. 19. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mind a négy terhességem így zajlott: 20 hétig napi 15-30 hányás, egész nap iszonyat rosszullét. Infúzió se segített!

Igazából nem tudtok mit tenni, én mindent próbáltam, de semmi se enyhítette még egy kicsit se, sajnos ki kell bírni!

Nagyon együttérzek vele, életem legiszonyatosabb hetei voltak!

Kitartás!

2010. dec. 19. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Amúgy hülyeség, hogy lelki oka van, mivel mind a négy terhességem más volt (mondjuk mind tervezett), s mindegyiknél ugyanúgy reagált a szervezetem!!!

utolsó voltam

2010. dec. 19. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Lelki okok kizárva, mert tervezett a terhesség. Ő lenne majd az első babánk. Ha esetleg még valami eszetekbe jut, kérlek írjátok meg, és minden tiszteletem a tiétek, hogy ezt így végigcsináltátok!
2010. dec. 19. 10:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!