Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem baj, ha a védőnőhöz, csak...

Nem baj, ha a védőnőhöz, csak 14 hetesen megyek először?

Figyelt kérdés
2010. nov. 24. 20:12
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Én utánakérdeztem a magándokimnál. Előző terhességemnél sem kérte senki a kiskönyvet, ő kiállította az igazolást a nélkül is a 4 alkalomról - egyébként sem kérhetik, mert személyes adatokat tartalmaz, ami orvosi titok. Szóval ha van saját orvosod, akkor még jelentkezni sem kell, egyébként a mai magyar eü-ben bőven meglesz a 4 pecsét, akkor is ha később mész, én is később mentem. ;)
2010. nov. 24. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Szerintem hamarabb menj.

Az anyaságihoz a 12.hétig ki kell állítani a kiskönyvet, és mindenhol mindenhez kérik.

2010. nov. 25. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Mindenkivel egyetértek, aki azt mondta, menj hamarabb, de NINCS olyan feltétel, hogy a 12. hétig ki kell adni a kiskönyvet. Íme a törvény teljes szövege az anyasági támogatásról:


29. § (1) Anyasági támogatásra jogosult a szülést követően

a) az a nő, aki terhessége alatt legalább négy alkalommal - koraszülés esetén legalább egyszer - terhesgondozáson vett részt;

b) az örökbefogadó szülő, ha a szülést követő hat hónapon belül az örökbefogadást jogerősen engedélyezték;

c) a gyám, ha a gyermek a születését követően hat hónapon belül - jogerős határozat alapján - a gondozásába kerül.

(2) Az anyasági támogatás az (1) bekezdés a) pontja szerinti jogosultat akkor is megilleti, ha a gyermek halva született.


30. § Amennyiben az anyasági támogatásra jogosult nő a támogatás felvételét megelőzően meghal, úgy az anyasági támogatást az anyával egy háztartásban élt apának kell kifizetni, ezen személy hiányában annak a személynek, aki a gyermek gondozását ellátja.


31. § Az anyasági támogatás - gyermekenkénti - összege azonos a gyermek születésének időpontjában érvényes öregségi nyugdíj legkisebb összegének 225%-ával, ikergyermekek esetén 300%-ával.


32. § Az anyasági támogatásra vonatkozó igényt a szülést követő hat hónapon belül lehet benyújtani.


33. § (1) Nem jár anyasági támogatás, ha

a) a szülők a gyermek születését megelőzően nyilatkozatban hozzájárultak a gyermek örökbefogadásához;

b) a megszületett gyermek a gyámhatóság jogerős határozata alapján családból kikerülést eredményező gyermekvédelmi gondoskodásban részesül.

(2) Az anyasági támogatás - a szülést követő hat hónapon belül benyújtott igény esetén - megilleti a jogosultat, ha

a) a gyermek örökbefogadásához való hozzájárulásról szóló nyilatkozatot visszavonták;

b) a családból kikerülést eredményező gyermekvédelmi gondoskodást megszüntetik, és a továbbiakban az anya gondoskodik a gyermek neveléséről.

2010. nov. 25. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!Mindenképp beszélek ma egy védőnővel,de valószínű várni fogok,ahogy a doki mondja.de egyébként nem csak a doki kéri majd,meg a védőnő meg majd a végén persze.de ezeken kívül kéri még? ha csak a magánrendelésre járok.
2010. nov. 25. 09:15
 15/19 anonim ***** válasza:
Nekem mindig mindenhol elkérték a kiskönyvet
2010. nov. 25. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Mégegyszer köszi mindenkinek a válaszokat!Mindenképp elmegyek hamarabb.
2010. nov. 25. 10:03
 17/19 anonim ***** válasza:

Szia!


Érdemes elmenni mielőbb, hiszen ad kiskönyvet, ami mindig nálad kell, hogy legyen, kb. mint a cukorbetegeknek az a kis bigyó arról, hogy cukorbetegek. :)

Sok hasznos dolgot mond, tanácsokat ad, különböző hasznos, érdekes kiadványokat, pl. Várandós könyvecskét, amiben nagyon sok mindenről írnak, Anyák lapja mintaszámot, ami szintén az 1. trimeszterről ír...

Megméri a kezdő súlyodat.

Szóval, szerintem nyugodtan jelentkezz be mihamarabb, olyan fél óra az egész, felveszi az adataitokat, "kórelőzményt".


A védőnőnek olyan szempontból haszna nincsen, hogy hivatalos dolgokkal szolgálna a kiskönyvön kívül, ugyanis beutalókat már egy ideje nem adhatnak a védőnők, csak a háziorvos és a nődoki, de akkor is elmondja a fontos vizsgálatokat, áááh, szóval menj mielőbb! :)


25 h km

2010. nov. 25. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Ja, és a babona miatt szerintem ne aggódj, én is babonás vagyok valamennyire, pl. semmit sem vásárolunk a 7. hónapig, de már 5 hetesen volt kiskönyvem... :)
2010. nov. 25. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
HÁT NEM TUL JO MERT 12 HETESIG MEG KÉNE JELENNI!SOK MINDENTŐL ELESEL!DE NEM TUDSZ MENNI MÁR 8.HÉTEN!AKKOR MINNÉL HAMARABB INDULJ HOZZÁ!
2010. nov. 25. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!