Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Előre is bocsi a buta kérdésér...

Előre is bocsi a buta kérdésért! 9hetesen 3hónaposak leszünk? 12hetesen is 3? Mikor jelentettétek be a babát?

Figyelt kérdés
8km
2010. nov. 19. 07:41
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Számolj hetekben, az egyszerűbb. Különben gondolj csak bele, ha 4 hetet veszel egy hónapnak, akkor a terhesség 40 hete nem 9, hanem 10 hónap, nem? (4x10=40) Ha mindenáron hónapokat akarsz számolni, akkor ha az utolsó mensid mondjuk szept 15., akkor 1 hónapos vagy okt. 15-én, két hónapos nov. 15-én, és így tovább . De orvosnál, védőnőnél úgyis mindig a hetet kérdezik, nem a hónapot. Szép 9 hónapot kívánok, vagy ha úgy tetszik, 40 hetet! :)
2010. nov. 19. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 Snapette ***** válasza:

Ha úgy számolod, hogy négy hét egy hónap, akkor 10 hónap a terhesség. Azért mondják kilencnek, mert tulajdonképpen négy hét nem egy hónap, hanem kevesebb annál, és 40 hét alatt összegyülnek azok a napok...

A trimeszterek számolása meg egyszerű: az első három hónap az az első tizenkét hét, tehát a kilencedik hét végével beléptél a harmadik hónapba, és a tizenkettedik hét végével betöltötted a harmadik hónapot, és beléptél a negyedikbe. A következő tizenkét hét a második trimeszter, és az után ami marad, az a harmadik.

A babát meg különböző fokú és rangú ismerősöknek különböző időpontokban jelentettem be. Anyumék tudták még a 12 hét vége előtt, meg egy két közeli barát, de a legtöbben csak a 12 heti uh után.

2010. nov. 19. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

9 hetesen két hónapos leszel és a 3. hónapban.

Mi kb. a 12. héten mondtuk el a legtöbb ismerősnek.

2010. nov. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!