Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért böki a csőrét az összes...

Miért böki a csőrét az összes munkatársamnak, hogy 30. héttől táppénzen szeretnék lenni?

Figyelt kérdés

Ezt jó előre bejelentettem, hogy föl tudjanak készülni.

Ráadásul munka sincsen. Olyan szinten, hogy ha van munka az összesen kb. egy hétre 2 órányi feladat.

Mégis mindenki ezen szenved, többször rákérdeznek, hogy akkor biztos, hogy elmegyek, meg érveket hoznak föl, hogy miért lenne jó maradnom.

És a konkrétum: vagy bámulom a netet napi 8 órában, vagy esetleg otthon valami értelmeset is tudnék csinálni. És ezt mindenki tudja, hogy így van, mégis értetlenkednek.


2010. nov. 18. 14:57
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

14:59-es te milyen gonosz vagy.

tudod milyen fárasztó egész nap ülni egy rohadt monitor előtt?

én sem dolgozom épp ezért, meg mert 5kor keltem és nem bírtam.

Fogunk még épp eleget dolgozni, ne sajnáld már tőlünk ezt a kis pihenést.

2010. nov. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
9%

Nem gonosz vagyok, csak válaszoltam a kérdésre. Neked is ezt javaslom egyébként, ugyanis ez az oldal ezért van. Képzeld, én is monitor előtt ülök, sőt terhesen is ott ültem. Erről ennyit.

Ja és még: "Ne a válaszokra válaszolj, hanem a kérdésre!"

2010. nov. 18. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy azért sokan megértetek. Ezt már megfigyeltem korábban, hogy föltesz valaki egy kérdést és megjelennek a kötözködők, akik minden apróságon fennakadnak, akik mindig becsületesek, akik mindig betartják, amit a törvény mond, akik még talán illatosat is kakálnak... csak ha magukba néznének, rájönnének, hogy ez tökre nem igaz rájuk sem, csak egy álarc, amit anonimként nagyon könnyű felvenni.
2010. nov. 18. 15:46
 14/25 anonim ***** válasza:
91%

arra válaszolok amire akarok.

ülj akkor te a munkahelyeden. Én ugyan nem fogok, azért , hogy te jobban érezd magad.

2010. nov. 18. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

Egyébként szerintem tedd amit jónak látsz.

a munkatársak sosem nézik jó szemmel ha valaki kimondja, h alig van mit tennie, ebbe a hibába én is belestem.

Nyugodtan menj betegállományba, pihenj és töltődj fel.

2010. nov. 18. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

Tőlem mindenki válaszolhat mindenre :)

Max. a moderátorok kiszedik, de úgy vettem észre, hogy azért elég rugalmasak, szerintem itt minden válasz elfogadható volt moderátor szemmel.

2010. nov. 18. 16:01
 17/25 anonim ***** válasza:

Csak irigyek, hidd el! Vagy olyan jó kolléga vagy, hogy nagyon hiányozna a társaságod. Nyugodtan menj táppénzre! Én veszélyeztetett terhesen, már a 2. hónaptól itthon voltam, de nagyon jól esett, hogy nem kell nyomorognom a buszon, nem köpködnek össze mindenféle bacival stb.

A 30. héttől ráadásul már az ülés is kényelmetlen, sőt kifejezetten káros az erek szempontjából az ülő munka 8 órán keresztül. Ráadásul a babának sem tesz túl jót az elektroszmog.

Sok dolgod van még, az utolsó hónap pedig a gyakori vizsgálatok miatt hipp-hopp elszalad, nyugodt légkör kell már ilyenkor a kismamának.

2010. nov. 18. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

Mert idióták, vagy korlátoltak.

Senki sem gondolhatja komolyan, hogy onnan fogsz szülni indulni. :) Nagy az Isten állatkertje.

2010. nov. 18. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

Először egy kis off: Igazán nem kötözködni szeretnék, de azért egy valamit megfigyeltem ezen az oldalon. (És ez tényleg nem csak neked szól): sokan úgy kérdeznek, hogy abban benne van a válasz is, amit hallani szeretnének. Viszont, ha nem azt a választ kapja, amit elvár, akkor megsértődik... Bocs, ez egy általános észervétel.


On: a terhesség alapvetően nem betegség. Ha nem vagy beteg, de mégis betegállományba mész, az TB-csalásnak... Ezért, egy "jóakaró" kollégád akár fel is jelenthet. Másrészről meg mindenki maga érzi, hogy meddig bírja, szóval szerintem hiba volt megosztanod előre a kollégáiddal a terveidet, és így támadási felületet adni nekik...


Boldog babavárást!


33 hetes (aki a 37. hétig dolgozni akar...) :-)

2010. nov. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:

21:31 igazad van.

tulajdonképpen én is tudom, hogy ez valójában nem kérdés volt, hanem csak bosszantott és ki akartam írni magamból. tehát tulajdonképpen csak virtuálisan akartam beszélgetni.

természetesen tudom, hogy a terhesség nem betegség, ezt minden más szempontból így is kezelem. (ugyanúgy bevásárolok és cipelek, persze azért annyit, hogy ne ártson. ugyanúgy elvégzem a házimunkát, ha nem vagyok fáradt, állok a buszon, még ha van hely akkor is. szinte teljesen ugyanúgy élek, mint előtte. nem gondolom, hogy elhagytam volna magam)


a jogi része: legutóbbi vizsgálaton kérdezte a védőnő, hogy mikortól szeretnék táppénzen lenni, mondtam neki és kérdeztem, hogy mi ennek a menete, kell-e valamilyen indoklás. és én is meglepődtem, de azt mondta, hogy nem, csak annyit mondok a háziorvosnak, hogy szeretnék már otthon maradni és kiír, tehát a terhesség ténye elég neki, nem kérdez semmit. úgyhogy nem fog megbüntetni senki.

2010. nov. 19. 08:51
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!