Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért böki a csőrét az összes...

Miért böki a csőrét az összes munkatársamnak, hogy 30. héttől táppénzen szeretnék lenni?

Figyelt kérdés

Ezt jó előre bejelentettem, hogy föl tudjanak készülni.

Ráadásul munka sincsen. Olyan szinten, hogy ha van munka az összesen kb. egy hétre 2 órányi feladat.

Mégis mindenki ezen szenved, többször rákérdeznek, hogy akkor biztos, hogy elmegyek, meg érveket hoznak föl, hogy miért lenne jó maradnom.

És a konkrétum: vagy bámulom a netet napi 8 órában, vagy esetleg otthon valami értelmeset is tudnék csinálni. És ezt mindenki tudja, hogy így van, mégis értetlenkednek.


2010. nov. 18. 14:57
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
11%

Talán azért, mert nem vagy beteg és mégis előre lehatározott időpontban táppénzre akarsz menni. Én ezt betiltanám, de tényleg.

Ráadásul magad is bevallod, hogy a munka nem fárasztó, tehát fizikailag birnád.

2010. nov. 18. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
7%
Magyarán: nem vagy beteg, miért mész táppénzre? Ez böki a csőrüket.
2010. nov. 18. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Bírnám, de a munkáltatónak is hülyeség fizetnie a nagy semmire. Míg ha kiíratom magam, a fizetésemmel is spórol. Viszont jelenleg nem küldhetne el, hiába nincs munka, mert védve vagyok.
2010. nov. 18. 15:01
 4/25 A kérdező kommentje:
De lehet, hogy tényleg ez a bajuk. Ha ez kell, maradhatok még egy kicsit monitort nézni, ők meg fizethetnek jóval többet mint a táppénz. Csak ebben a szituációban nekem ez jó megoldásnak tűnt, de ha nem tetszik...
2010. nov. 18. 15:03
 5/25 anonim ***** válasza:
Szia! Azt a többiek nem fogják megérteni hogy neked jól esne otthon lenni, lehet hogy irigyek is. Én ha úgy érezném hogy otthon jobb lenne akkor nem haboznék, dolgozhatsz még eleget a nyugdíjig!!
2010. nov. 18. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:

Azt nem tudom, miért böki a csőrüket, de én ugyanazt csinálom, mint te.

Most vagyok a 32. hétben és a holnapi az utolsó napom, utána kiveszem még a szabimat és dec 1-től táppénzen leszek. De az utóbbi 3 hétben már csak 1-1 értelmes napom volt, amúgy napi 4-5 órát netezek.

Én is szóltam előre már hónapokkal ezelőtt, hogy november közepéig dolgozom, de nálam nem problémáztak rajta. A főnököm csak annyit lát, hogy amit kér, azt jól megcsinálom és aggódik, mi lesz vele nélkülem. Mondjuk én csak 1-2 hozzám közelebb álló munkatársnak mesélem, mennyire nem dolgozom már hetek óta.

2010. nov. 18. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Azért szeretném így csinálni,mert: annyira értelmetlen bent lenni, viszont az egész napom elveszi. Ugyanakkor 30 hetesen bőven lesz mit csinálni. Előreláthatólag akkor kezdünk neki a vásárlásnak, a kisszoba berendezésének. Egyedüli tényező a pénz lenne, ami visszahúzna, de tulajdonképpen van félretéve, így nem életbevágó. (és közben kiderült, hogy máshonnan fog csurrani-cseppenni, ez külön munka, így az a pár hónap is kompenzálva lesz)
2010. nov. 18. 15:11
 8/25 anonim ***** válasza:
Szerintem ne foglalkozz a munkatársaiddal, tehetnek egy szívességet... Mindenkinek kijár a nyugodt terhesség. És mellesleg nem értek egyet azzal, hogy fizikailag jó ez neked, mert 8 órában ülni nem felemelő egy kismamának. Ilyenek az emberek, ha másnak valami jó, az nem mindig tetszik nekik, és ez disznóság!
2010. nov. 18. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Tényleg nem felemelő. Minden bajom van hétköznap, hétvégén meg kivirulok. Biztos nem véletlen.
2010. nov. 18. 15:32
 10/25 anonim ***** válasza:

Ha te már otthon szeretnél maradni, tedd azt. Senkinek semmi köze hozzá.

Gondolj bele, kb. 8-10 heted van a szülésig. Az utolsó hetekben ctg-re járni, orvoshoz, egyre "terhesebb" lesz a pocak, nem nagyon lesz kedved akkor mászkálni minden után.

Addig kényelmesen babaszobát rendezhetsz, kimoshatod, vasalhatod a ruhácskákat, magadra is jut egy kis idő.

Ott már érzed hasznosnak magad, otthon viszont igen. Ez a lényeg.

2010. nov. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!