Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » óriási problémám van, kérek...

óriási problémám van, kérek mindenkit olvassa el, most mit tegyek?

Figyelt kérdés

ELŐZŐLEG KI IRTAM EZT A KÉRDÉST(((Nagy a problemam,36 hetes terhes vagyok, kulfoldon elek, a magzatom 30 hetesnek felel meg,1,5 kg, es azt is mondta az orvos hogy megvan serulve a mehlepenyem, mit tudnek tenni?

nagyon megvagyok ilyedve, reggel ota csak sirok, nem tudom hogy miert, vagy hogyan serulhetett meg a mehlepenyem, felek hogy elveszithetem a babamat, elso kisbabam lesz, kernem a segitsegeteket, hogy aki tud ilyesmi dologrol, az irja le a tapasztalatait, segitsen nekem, irja le hogy mivel gyorsithatnam meg a babam novekveset, stb.))))

FÉLEK NAGYON, NEM AKAROM ELVESZITENI A BABÁMAT, ARRA GONDOLTAM HOGY MEGKÉREM AZ ORVOSOMAT HOGY SZÜLESSZEN MEG, MERT IDEKINT LEGALÁBB KAP TÁPLÁLÉKOT A BABÁM, MERT A HASAMBAN NEM KAP, ÉS NEM AKAROM HOGY FOGGYON, HETENTE 1 ULTRAHANG, ÉS EGY SZIV VIZSGÁLAT, NEKEM EZ NEM ELÉG, FÉLEK HOGY HA MEGÁLL A BABÁM FEJLŐDÉSE, AKKOR EGYUTTAL MEGÁLL A SZIVE IS, ÉS .... NEM AKAROM MÉG LE IRNI SEM, TUDJÁTOK MIRE GONDOLOK, SZERINTETEK JÓ ÖTLET HOGY KÉREM A SZÜLÉST?


2010. nov. 13. 16:25
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

sajnálom,ami veled történik:(

ha bent már nem jó a babád ellátottsága akkor szerintem kérd meg a dokit,hogy szülhessél,persze csak ha a szervei fejlettek és a súlyán kivül nincs olyan ok ami miatt még maradnia kellene.

Inkubátorban lesz az tuti,egy darabig,de remélem minden rendben lesz.

2010. nov. 13. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a doki nyilván jobban meg tudja mondani, mint mi. Kérd ki az ő véleményét inkább! Drukkolok nektek, hogy ne legyen semmi komoly!
2010. nov. 13. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
első vagyok:még annyit akartam,hogy a sérült méhlepény leválhat bármikor igy veszélyes,ha még sokáig bent tartják,amikor én szültem egy kismamának is kis súlyú volt a babája,be is fektették,de nem nagyon hízott.38.héten szült 1800g-os babót,de nem lett semmi baja,kint már jobban tudtak rá ügyelni.
2010. nov. 13. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

Ebben nincs tapasztalatom, és orvos sem vagyok, de szerintem ezt bízd az orvosodra.

Amit tehetsz az még az, hogy esetleg kikéred más orvos véleményét is a dologról, de gondolom, hogy tudja a doki, hogy mit csinál, és mi a jobb a picinek, ha megszületik idejekorán, vagy ha bent marad. Hidd el, az orvos sem kockáztatna, ha létfontosságú lenne, hogy megszülessen már most, hiszen akkor nem csak a babád, hanem a Te életed is veszélyben lenne.

Szerintem bízz az orvosban, az se jó, ha túl kis súllyal születik.


Minden jót Neked!

2010. nov. 13. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
69%

Szia! Tudom nehéz, de először is próbálj megnyugodni! Egy dolgot ne felejts el, igaz, hogy 30 hetesen még koraszülött a baba, de már életképes! Szerintem hallgass az orvosodra. A táplálékot a baba a köldökzsinóron keresztül kapja, a sérült méhlepény szerintem annyit jelent, hogy tervezett császárral fogsz szülni. Ha a dokid azt javasolja, hogy várj még, akkor várj. Persze én nem vagyok szakértő a témában, és a következőkben biztos lesznek nálam tapasztaltabb, okosabb anyukák, akik majd lehurrognak és lepontoznak. De a lényeg, hogy fel a fejjel! Higgy benne hogy a babádnak nem lehet és nem lesz semmi baja! Majd írj még, hogy mi van veletek! Ha másban nem is tudok segíteni, elolvasom a kommentjeidet, meghallgatlak. Csak ne idegeskedj!


27 hetes Km.

2010. nov. 13. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

Ha akkora lenne a baj már kivette volna a babát.

Lehet hogy az is megoldás lenne ha hazajönnél a leleteiddel, és elmennél itt orvoshoz. Elmondanád neki hogy ott kint mit mondtak és te nagyon aggódsz.

ha baj van nem tétováznak hidd el.

Én is kórházban vagyok és 30 hetesen csak 1200 gramm a babám. nekem meg az a bajom hogy már meg akart születni de visszatartják mert túl pici.

Minden nap a kinok kinját élem meg a fájdalmakkal....

2010. nov. 13. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
26%
Most viccelsz? Mit pánikolsz?Mit idegesíted magad? Csak nem gondolod, hogy a dokid ilyen felelőtlen tuskó? ha nagy lenne a baj, akkor már rég műtene. Az én babámat is 33 hetesen 1.5 kg-ra saccolta a gép, nem a doki hanem a gép számol, ez csak egy átlag. Mégis szültem egy 3.5 kg-os babyt. Sajnos 36 hetesen már előfordulhat lepény probléma, de nem hiszem el, hogy akkora baj lenne, mert akkor nem itt sírdogálnál. Az utolsó hetekben híznak a babák a legtöbbet, ne idegeskedj , mert azzal jobban árthatsz magatoknak!!! Én németben élek és itt is hetente kell járni ha nincs gond! Hol élsz egyébként?
2010. nov. 13. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:

Szia!

Nagyon is elhiszem, hogy izgulsz! Mindenki így tenne a helyedben! Én kórházi megfigyelést kérnék, mert úgy mindig szem előtt vagytok a Babáddal! A heti egy uh nekem is kevésnek tűnik :( Ha ott kint nem megoldható akkor nem lenne az a legjobb, hogy hazajönnél?

Nem lenne rá megoldás? Egyébként az uh gépek sokszor tévednek, elég nagy hiba aránnyal saccolnak! :(

Itthon van egy "koktél" amit arra használnak, hogy a pocakban lévő babákat "felturbózzák" kicsit, de nem tudom mi is van benne pontossan. Egy szobatársam kapta anno...de vénásan adták neki!

Nyugodj meg (tudom nem könnyű) és keress megoldást! (magándoki, itthoni kezelés, kórházi befekvés...)

Bár ha olyan nagy lenne a baj akkor a dokid is biztos tovább lépet volna...nem gondolom, hogy felelőtlen, felületes lenne, de a saját megnyugtatásod érdekében próbálj valamerre lépne amerre a lehetőségeid engedik!

NAGYON SZORÍTOK!

Ne izgulj! Nem lehet baj!!!

2010. nov. 13. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

A doki biztosan tudja mit csinál. Ha nagy veszély lenne, már kivették volna a babát. 2 nap miatt az ikreim is korababák, igaz ők nem lettek ennek ellenére sem nagyon kicsik, de voltak a PIC-en nagyon kis súlyú babák, semmi bajuk hála Isten, és a mai orvosi ellátással már biztosan minden rendben lesz! Ne aggódj! Beszélj még a dokival, hogy minden kétségedre megkapd a választ, és ne idegeskedj, mert azzal biztosan nem segítesz a kicsinek. Neki nyugalom kell, és bízz magadban, egyél rendesen, pihenj sokat!

Minden jót nektek, szorítok!

2 éves kiscsaj és 3 hós ikerfiúk anyukája

2010. nov. 13. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
koszi a valaszokat 3 nap mulva kell mennem ultrahangra, a 4-ik napon, tehat masnap meg vissza a dokimhoz, ha azt fogja mondani, hogy az ultrahang alapjan megmertek a babamat, es fogy a babam, nem hizik, akkor mondani fogom neki ha lehetseges, akkor hagy szuljem meg a napokban, mert a dokim azt mondta, hogy mennyek hozza azonnal ha nem erzem a babamat rugdosni, na hat az en babam azert nem mozog egesz nap, szoval akkor egy nap elmehetnek hozza 5 szor is, de mindegy, gondoltam arra is, hogy baba sziv hallgato gepet veszek, de hat most oszinten : ha le all a babam szive, akkor szaladjak az orvoshoz? ha valakinek megall a szive, akkor en mar vihetem az orvoshoz,,,,, na mindegy, majd lesz valahogy, nem idegesitem magam, mindig nyugodt vagyok, csillapitom magam, sokat eszek, es varok, ha a lelet adataim csak romlanak, akkor kerni fogom a szulest, koszike a valaszokat mindenkinek
2010. nov. 14. 02:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!