Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 5 hetes vagyok. Ma este...

5 hetes vagyok. Ma este kicsit rózsaszín volt a folyásom. Kezdjek aggódni?

Figyelt kérdés
2010. nov. 5. 21:12
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
nekem is volt egy kicsi az elején kétszer előjött és semmi baj nem lett, azt mondta a védőnő, hogy nagyon gyakori az elején és normális. most csak ebben bízz!
2010. nov. 11. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 A kérdező kommentje:
Köszönöm a bíztatást. Nem hiszed milyen jólesik!
2010. nov. 11. 20:16
 13/33 anonim ***** válasza:

Nyugalom..ha nem görcsölsz,nem vérzel erősen nem lesz baj!

Nagyon sok kismamának vannak ilyen tünetei a kora terhesség szakaszában.

Pihenj,feküdj..nyugi és nem lesz gond!

2010. nov. 11. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
100%
Szia, hogy vagy? Ne pánikolj, nekem is volt hasonló, de sok pihenéssel, gyógyszerrel (persze olyant, amit az orvos írt) nem biztos, hogy baj lesz. Én két terhességet veszítettem, a harmadiknál pont öt hetesen történt ilyen, rohantam dokihoz, pihenés, betegszabadság, egy kis kórház és végül 2008 december 5-én, 38+5 hetesen megszültem tündéri kisfiamat. Fel a fejjel, nem lesz baj! Majd írj, hogy vagy.
2010. nov. 11. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:

Nekem a terhesség végéig majdnem minden kimaradó menzesszel azonos időben volt egy kicsi rózsaszínes folyásom, illetve enyhébb vérzésem (nagyon enyhe). Az utolsó három hét kivételével végig dolgoztam + otthon még fizikai munkát is kellett végeznem, nem kímélő üzemmódban. A vérezgetések ellenére megszületett a kis csemete.


Pihenj sokat, és főként nyugodj meg ezzel teheted a legtöbbet :-) nagyon szurkolok értetek!

2010. nov. 11. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:

DOKI!!!!!

Velem ez volt, hétfőn megállapította z orvos a terhességet, 5+2 hetes, hüvelyi uh-gal. este rózsaszín folyásom volt, nem aggódtam, gondoltam, biztosan a hüvelyi uh miatt van.

aztán másnap már barna volt, és jóval több. sírva hívtam fel a dokimat, aki azt mondta azonnal menjek haza (munkahelyemen voltam), feküdjek, a férjemet meg küldjem be a kórházba, ír rá gyógyszert, hormonálisan megtámogatjuk a terhességet.

innentől feküdtem a 13. hétig. Az elején aszájon át szedős utrogestant kaptam, amit kihánytam, így újra jött a barnázás. Majd váltottunk hüvelygolyóra (szintén utrgestan), és onnantól minden rendben volt.


Már 9 hónapos a babám.

2010. nov. 12. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
48%
A pihenés szép és jó, de ha beindul a baj, nem sokra mész vele!Valószínűleg semmi baj nincs, de jobb félni, mint megijedni.Nem akarlak elkeseríteni, de attól rózsaszín, hogy vércsepp van benne.Azonnal menj orvoshoz!!!Kit érdekel, hogy megvizsgál -e, ha egyszer a gyerekedről van szó!!!Hogy lehet úgy lefeküdni, hogy nem tudod, nincs -e baj?Én ezt sose értettem.A vér sajnos nem jó jel terhességben.Biztos csak ártalmatlan dologról van szó (emlékeztető vérzés stb), de nyugodt csak akkor leszel, ha orvos mondja, nem?Szerintem ne várj a mi jóslatainkra, menj most!
2010. nov. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim válasza:
40%

Ebben az időben (kb.)ágyazódik be és ennek lehet helyi pici "vérzéses" következménye. Tényleg jó, ha fekszel és nem a babára aggódsz, hanem beszélsz hozzá (vele): hogy milyen ügyes és hogy mennyire szereted, hogy szépen növekszik, hogy a család nagyon várja és hogy biztos vagy benne, hogy számára a legjobb dolog fog történni, pont úgy, ahogy az neki a legjobb lehet. Kérlek bízz a tested bölcsességében, mert évezredeken át nem halt ki az emberiség , pedig egy nőt sem tanítottak meg arra, hogy miként hordja ki a várandósságát és hogy mit csináljon szülés közben. Jött belülről.


Szóval a dokihoz akkor menj, amikorra visszahívott. A várandósság egy másállapot, tehát ennek a más állapotnak megfelelően érdemes töltened a napjaidat is. (és mentálisan is !!!!) egyébként az átállás hormonálisan még kb.4-6 hét, és ha nem termelődik elég hormon, ami védi a magzatot, akkor érdemes ezt tényleg pótolni , de ezt az orvos úgyis fogja adni, ha ez az ok.


Szeretéssel szorítok mindkettőtöknek (a babádnak is)!

Kárpáti Tímea országos csoportos és egyéni Kriston Intim Torna tréner és előadó, bibe.hu

2010. nov. 12. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
69%
Ugyan!A beágyazódáson már régen túl van!!!A színes folyás sosem jó jel,nekem is ez volt!UTROGESTAN a legkevesebb!Olyan dokit keress aki komolyan is vesz!Menj ügyeletre és ne hagyd magad lerázni.Nekem is mindenféle genetikai baromsággal jöttek,meg ha elakar úgyis elmegy!Holott ez a gyógyszer nem árt csak segít és ha sárgatestelégtelenségről van szó,meg is oldja a problémát és nem fogsz elvetélni!!!
2010. nov. 12. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
46%
nekem is 6. heti vérzésnél a beágyazódást mondták a nőgyógyászaton, én is csodálkoztam, de csak tudnak ott valamit, nem??????
2010. nov. 12. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!