Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Normális, hogy még nem tudtam...

Normális, hogy még nem tudtam elhinni, beleélni magamat, hogy gyerekünk lesz, mert félek, hogy valami történik vele?

Figyelt kérdés
8 hetes terhes vagyok, de nagyon szorongok, hogy elmegy. Lombikos baba, lehet ez is közrejátszik.

okt. 16. 16:35
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
10# 9es vagyok..én még mindig félek, hogy agyrázkódása lesz, akárhányszor beuti a fejét, vagy pl most mondta be a szolgálatot a legzesfigyelonk pár nappal az első születésnapja előtt (így már nem veszünk újat), és parazok, nehogy...miközben tudom, hogy erre már kb semmi esély, ahogy attól se lesz baja, hogy kicsit beuti a fejét játék közben, mert ennyire már tapasztalt anyuka vagyok :D de mégis képes vagyok eléggé paramami lenni még mindig sok mindenért, és szerintem ez nem fog változni, én ilyen típus vagyok.:)
okt. 16. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

Lombik nélkül is így voltam. Akkor kezdtem el tényleg számolni a dologgal, amikor olyan 26-28 hetes lehettem, tehát mar nagy valoszinuseggel koraszules esetén is életben marad. Vegul 41. héten szültem.

A furcsa érzes, hogy "most nekem tényleg van egy gyerekem?.." sokáig fenn állt születese után is. Most 3 éves, most már nagyon termeszetes, nem tudom mikor billent át, valahol 1 es 2 eves kora között.

okt. 16. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
Én is hasonlóan éreztem, pedig nem volt lombik. Igaz, vetélés az igen. 12-eshez hasonlóan akkor kezdtem el jobban elhinni, hogy sikerült, amikor beléptem a 3. trimeszterbe.
okt. 16. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Nyugi, még én se, hogy van, pedig 2hónapos😁
okt. 17. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

#11! Én az 1.trimesztert paráztam végig, mert vetélésem volt előtte és ennél is véreztem hetekig. Szétszedtek ezen az oldalon. A sok károgó már jó előre megjósolta, hogy ennél csak rosszabb lesz, mindig ilyen paragép leszek, mert már most...Kezeltessem magam, mert mentális beteg vagyok stb.Hiába írtam, hogy nem, hisz az előzmények miatt van.

Ehhez képest a 2.trimeszterben már sokkal nyugodtabb voltam, a 3.óta meg szinte semmi, egy tök egészséges féltés. Koraszülés eszembe se jutott, a születési sérüléstől meg kb.a vajúdás 10.órájában féltem egy 2 percig. Legközelebb akkor leszek paramama, amikor képes lesz önálló helyváltoztatásra, mert már most nagyon mozgékony.

2hónapos

okt. 17. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Na, a lényeget meg elfelejtettem, pedig azért kezdtem el írni. Nekem is bedöglött a légzésfigyelő, kb.3nappal az után, hogy hazajöttünk a kórházból. 2 is, mert volt egy pelenkás is, amiben elemet kellett volna cserélni és azzal a lendülettel kinyírtam🤦🏽‍♀️

Annyira azért nem vagyok bátor, hogy meglennék nélküle, nem rég vettem újat, de úgy közel 6 hetet bírtam.

14,15 voltam

okt. 17. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

Én 32 hetes vagyok, természetes úton estem teherbe, de hidd el, nem lesz könnyebb később se.


Először aggódsz hogy megmaradjon, utána azon hogy minden rendben legyen a 12 hetes genetikain, utána azon hogy a 20 hetesen, aztán meg hogy nehogy korábban jöjjön. Szerintem innentől kezdve egy merő aggódás az életünk.. :D

okt. 17. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
Utana meg ott a bolcso halal, utana attol rettegtem h autista ne legyen, mert a munkahelyen csak egy osztalyon mar 2 gyerek lett az es vert izzadnak vele,ha az ovodabol kifut es egeszseges,ep idegrendszeru akkor kb meg lehet nyugodni, de ott vannak a balesetek... Es ez tenyleg nem er veget sosem.
okt. 17. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%
Na mondjuk a bölcsőhalál az nálam is nagy para, pedig aztán még felnőttet sem hallottam ilyen egyenletesen lélegezni, mint a kisfiamat álmában, mellettünk is alszik babaöbölben, légzésfigyelő is van, hason sem altatom soha, sőt még a szoba hőmérsékletét is figyelem, plusz hetente átnézem mit tanultunk az elsősegély tanfolyamon :D Mondjuk én alapvetően elég parás vagyok, a 13 hetes ultrahangon meg akartam kérdezni van e szívhang, annak ellenére, hogy ott mozgott a monitoron, na még mindig csinálok olyanokat éjszaka, hogy hiába mutatja a légzésfigyelő a legjobb értéket és hallom is hogy veszi a levegőt, azért a biztonság kedvéért ráteszem a kezem a mellkasára :D De amúgy én tudom, hogy nem vagyok normális, szóval csak azt akartam mondani, hogy ne legyetek olyanok, mint én :D
okt. 17. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Jah és minden interneten fellelhető cikket és tanulmányt elolvastam a témában, takaró helyett hálózsákban alszik, mert a svédek is így csinálják és ott van a legkevesebb bölcsőhalál :D Szóval ha valakit érdekel a téma csak kérdezzetek (19es voltam)
okt. 17. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!