Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Táplálkozás+ állandó hányinger...

Táplálkozás+ állandó hányinger! Mit lehet még tenni?

Figyelt kérdés

Úgy érzem, hogy már nem bírom!

A nőgyógyászom azt mondta, hogy a tizenharmadik héttől enyhülnek a terhességi tünetek, legalábbis ami a hányingert, étvágytalanságot illeti. Nos a nagy francokat.

Reggel óta MINDENT kihánytam. :((


Szedek rá gyógyszert, de próbálom azért mellőzni is (pl. megpróbálok pihenő napot tartani), mert nem tudom, hogy mennyire árt a babának. Sajnos néha gyógyszer mellett is hányok, néha a gyógyszer is távozik.

Ami a legrosszabb: pont az egészséges ételeket nem tolerálja a szervezetem! Minden olyan, ami jó a babának, az nem marad meg bennem. Különösen a folsavban gazdag ételek (a terhes vitaminoktol is rosszul vagyok), de egyebek is! Néha kínomban megeszek egy vajas vizes zsemlét, na attól persze semmi bajom.

Próbálok egészségesen táplálkozni, de egyszerűen a szervezetem minden ilyen ételre elutasítóan reagál.

Ma például a kiwitol vagyok rosszul, pedig nem éhgyomorra fogyasztottam. Előtte natúr joghurtot ettem. Egyik sem maradt meg bennem.

Voltam kórházban is, adtak listát hogy miket egyek, de egyszerűen nem megy!

Tegnap a tojás okozott gondot, a hústermékekre rá sem bírok nézni. Olvastam már citromos, gyömbéres italokról is, de ezek sem jöttek be.


Mindjárt itt van a 20 hetes vizsgálat, és rettegek, hogy valami baja lesz a babának. :(


Van erre valamilyen recept, ami esetleg nálatok bevált?



ma 13:01
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a kefir és a kilfi jött be. Attól nem voltam rosszul. Volt, hogy egy hétig csak azon éltem. A citromos, gyömbéres dolgoktól még rosszabbul voltam, sőt a citrom még nagy savat is csinált. Nem mindenkinek segít ugyanaz sajnos. Próbálkozni kell, hogy mi az amitől nem vagy rosszul.
ma 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyire szarul vagy ,akkor egyenlőre ne azzal foglalkozz mi egészséges és mi nem. Azt edd, ami jól esik. Ha az épp a vajas zsemi, akkor azt. Tudom,hogy most kellene igazán egészségesen táplálkozni, de te most a "túlélésre" menj. A babának ettől semmi baja nem lesz, ne aggódj, ő elveszi a te tartalékaid, a szervezet jól van kitalálva. Üres joghurttól lehet én is hánynék, pedig terhes sem vagyok.
ma 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

7.-21. hétig csipszen és kólán éltem. Más nem maradt bennem.


A dokik nyugtattak, hogy tök normális sajnos.

ma 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Sultkrumpli es chips. Ennyit tudtam megenni a 24. hetig, de ezekbol se sokat.

Egeszseges? Nem. De minden mast kihanytam egyszeruen. Igy is 10 kilot fogytam a 25. hetig, olyan szinten alig tudtam enni.

Folyadekbol is csak a jeghideg citromos viz ment le, ha mar mas volt, hanytam.

De aztan idovel azert jobb lett es igyekeztem normalisan enni.

Bizonyos husokat, tojast es halat viszont meg mindig nem tudok enni pedig mar 1,5 eves a kisfiam. Valami ott akkor nagyon betalalt es egyelore azt erzem, hogy soha tobbet ra se birok nezni 😂

De majd ez is idovel talan enyhul.


Amugy a babanak nem lett baja, csak en lettem nagyon durvan vashianyos verszegeny, meg ugy alapvetoen is szarul voltam, szedultem, alig birtam felkelni, marokszamra hullott a hajam.

Venas vasat es a vegen szules utan meg vert is kellett kapnom.

De ez legalabb elmult terhesseg utan.


Amit tudsz; azt egyel.

ma 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Lehet hülyeség, de a szervezeted most jobban tudja mire van szüksége mint az agyad.

Ha a vajas zsemle marad meg benned, akkor azt edd.

Üres joghurtot meg kivit én is kihánynám ha nem lenne előtte rendes kaja.

ma 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy a többiek is írják...azt edd ami jól esik. A szervezet tudja mi kell, ha most a ch dúsabb ételeket kívánod, vagy a kevésbé egészségeseket azzal sincs baj. Hondolom korábban egészségesen ettél és abból dúsan volt benned. Amit nem ettél abból meg hiány van és igen sajnos a vacak ételekből is lehet hiány.


Ez olyan mint a vegetáriánusoknál előfordul, hogy veszettül kívánják a húst. És ez fordítva is. A baba a tartalékokból vesz el, most azt edd ami bent marad.


Hányós vírusnál is azt kell ami bentmarad :)


Ennyitől nem lesz baj. Én a lekváros kenyéren éltem... túlsúlyos vagyok a gyerkőc makk egészséges 7 éve és nekem sem lett cukorbajom terhesen. Az egészséges ch diétás ételeket nem bírtam xD



A rosszabb minőségű ételekből is lehet szépen mértékkel enni.


Kitartás és edd ami jól esik.

ma 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Azt kihagytam, hogy a joghurt mellé egy vajas croissant ettem, de az sem maradt meg.

Szó szerint egy csomó egészséges étel "rámrohadt", mert nem tudtam megenni.

Bezzeg egy tábla csoki nem okoz gondot. -.-

Pár hete egy kismama írt ki egy kérdést, amit azt hiszem azóta töröltek. Neki az orvosa azt mondta, hogy nem iszik elég folyadékot és ezért kevesebb a magzatvíz, így lehet hogy nem fejlődik úgy a baba, ahogy kellene. Aztán már nem tudtam követni, hogy milyen válaszokat kapott, mert nem találtam a kérdést.

Nem tudom, hogy mennyire igaz.

A vizet is néha kihányom, és olyankor rendesen elkezdtek parázni. :/

Amúgy ez a rosszullétet mindig hirtelen és kb. rögtön az elfogyasztott étel/ital után tör rám.

Megiszom/leülök, majd érzem, hogy valami kavarog..akkor jön hirtelen egy kellemetlen gyomorfájdalom és ott már tudom, hogy irány a mosdó.


A halat sem tudom megenni, húsféléket egyáltalán nem, tojás, citrusfélék, tejszínes/sajtos -,különböző gombás ételek szintén felejtősek. A salátákat nagyon szeretem és látványra sem okoz gondot, de az elfogyasztása után már nem oké.


Bocsánat, hogy így írom, de olyan is van, hogy pl. a szervezetem már nem tud mit kihányni, így akkor tutira epét vagy simán "savat" hányok.


Szeretném végre élvezni a terhességet, jókat sétálni, baba cuccokat nézegetni, de eddig csak kínszenvedés az egész.

Pár hete le kellett szállnom a villamosról, mert útközben tört rám és elég kellemetlen volt. Szóval a városba sem merek nagyon elindulni. :(

ma 14:01
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Rendeld meg online. Nekem total kimaradt ez a babacucc nezegetes, mert ugye vegig rohadt rosszul voltam, hiaba nem hanytam mar a 24. hettol sokat, iszonyat szedultem, kimozdulni nem birtam. 10 perces setakra elmentem, de ilyen tavolsagra bolt sincs :D

Kocsiba, buszra nem tudtam ulni, attol viszont azonnal hanytam ujra.

Nagyon szar volt.

De azert valamilyen szinten megvolt az elmeny, amikor hozta a futar a csomagokat :DD


Habar 2 gyermeket terveztunk, de egy ilyen borzaszto terhesseg utan nem tudom, hogy valaha mernek-e vallalni masodikat. Na akkor nem tudom mi lenne velem, ha veletlenul ugyanez tortenne.


De te meg ne temesd magad, messze meg a vege. Akar meg jol is lehetsz es elvezheted a maradek idot :)

ma 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!