Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Császármetszésem volt és...

Császármetszésem volt és valószínű most is ez lesz. Elmúlik valaha ez a hiányérzet?

Figyelt kérdés
ma 18:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
El
ma 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
85%

Nekem 7 hete volt, nem arra keszultem, addigra napok ota a korhazban voltam, de mar elotte is bent voltam 5 napot. Tulajdonkeppen surgosseginek sem mondanam, mert a doki mondta, hogy javasolja (eredmenytelen volt az inditas, az oxi es a burokrepesztes sem hozott eredmenyt) en meg azt mondtam, hogy legyen. Egyebkent ez vasarnap volt, akkor eppen senki mas nem volt ott, meg a madar sem jart.😀

Az elso honapban marcangoltam magam, hogy nem tudtam rendesen megszulni, nem is mondhatom, hogy szultem, mert nem, raadasul 2 hetig fajt minden mozdulat, a ferjem hamarabb odaert a babahoz, mint en. Az pokoli volt testileg-lelkileg.

Aztan mindenhogyan helyrejottem. Nekunk tobb mar nem lesz, igy nem lesz esely huvelyi szulesre, de nem banom. Mar nincsenek negativ gondolataim a dologrol, elfogadtam, es tudom, vegeredmenyben semmit nem szamit a szules modja. Csak az, hogy a kislanyom es en is jol vagyok. Es ha ennek a csaszar volt az egyetlen modja, hat akkor jo volt ez igy.


Tudnal egy kicsit bovebben meselni? Mikor volt az elso csaszarod, miert alakult ugy, hogy elted meg a gyogyulast?

ma 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Eleve császárra készültem, ez is szülés sőt e nélkül egyikünk nem lenne itt vagy egyikünk sem. Incs hiányérzetem a szoptatás alatt megvolt a kötődés ( tápszerrel is lett volna).
ma 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem volt hiányérzetem egyáltalán, pedig engem is császároztak.
ma 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

4 hete volt császárom. Első és egyetlen gyermekünk. Teljesen pozitív élmény volt. Egy pillanatig sincs hiányérzetem, hogy így alakult.


Elfolyt a vizem, befeküdtem, másnap oxi reggeltől fél 3ig de 1 ujjnyinál nem jutottunk tovább. Baba kezdett fáradni (én már addigra rég besétáltam volna a műtőbe ha rajtam múlik) Nem volt mit tenni 🤷‍♀️

ma 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
3 császárral a hátam mögött írom. Nekem nem.
ma 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
66%
Talán egy fél évig néha eszembe jutott, hogy nekem valami kimaradt...valamit elvett az élet tőlem és valóban hiányérzetem volt....én még a fájásokat se tapasztaltam meg, kimaradt az izgalom... hiába kaptam másfél infúzió oxitocint...nem történt semmi.... de egyébként ez az érzés elmúlt és hálás vagyok, hogy anya lehetek és hogy rendben volt a fiam is meg én is :) az út így már igazán mindegy.
ma 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Elmúlt egy félév után, de mindig ott motoszkált, hogy nem éltem át. De az már hiányérzet volt, csak ha eszembe jutott nagyon ritkán. Koraszülött is lett, sürgős császár lett, picit minden félrecsúszott, szoptatás, stb. Inkább ez zavart. Viszont a lényeg, hogy jól volt, azóta is jól van, én sem maradtam ott. Boldog nagylány. Apás szülésre készültünk, se aranyóra nem volt, semmi, sajnos, de a férjem mindig mondta és igaza volt, hogy nem ez a lényeg.:) Végül a másodiknál emiatt nagyon vbacet szerettem volna, hogy egyszer átéljem vagy hogy a fájások milyenek plusz magától jöjjön. Itt sikerült minden, 40+3-ra, apás szülés, aranyóra. Őszintén? A szülés nekem élményileg rosszabb is volt, nem lett volna hátrány ha kimarad az életemből a fájás vagy az egész, semmi különbség nincs, ugyanúgy világra hozod a gyermeked. Egyedül a szülés utáni aranyóra, az hogy együtt éltük át, nekünk sokat adott és az nagyon jó élmény volt. De ha nem lett volna sem történik semmi. De semmi különbség, számomra ugyanolyan szülés mindkettő. Ráadásul itt nehezebben épültem fel is, 6 hetesen ülni is alig ment még, császárnál két hét után semmi bajom nem volt. Elfog múlni ez a hiányérzet és a lényeg az lesz, hogy mindenki jól van.
ma 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 3 csaszárom volt, az első 16 éve, az utolsó is már több, mint 1 éve. Nekem már soha nem fog elmúlni szerintem a hiányérzet. Voltam szülés élmény felfolgozáson is (az utolsó nagyon traumatikusra sikerült), de még így is bennem van. Nyilván ez teljesen egyéni, csak abban maradtunk ez meg hianyként aki nagyon nem arra készült, nagyon szülni akart, mint én is.
ma 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
44%
Akinek hiányérzete van, miért? Szerettek kínok között fetrengeni órákon - napokon keresztül?
ma 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!