Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt milyen gyógysz...

Terhesség alatt milyen gyógyszert szedtetek megfazasra?

Figyelt kérdés

Egyre jobban náthás vagyok, a köhögés is már elég erős, egy kis hoemelkedesem is volt, arra vettem be paracetamolt.

7 hetet töltöttem be


ma 14:32
 1/10 anonim ***** válasza:
Mást erre nem érdemes.
ma 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
46%

Csak paracetamol kell. Mást nem is szabad, ha nagy a gáz orvos írhat antibiotikumot, de nyilván egy megfázásra nem kell gyógyszer.


Gyömbértea (karikázz gyömbért forrázd le, citrom, méz) ehetsz fokhagymás pirítóst, a fokhagyma is jó fertőtlenítő.


Pihenj sokat.



Nekem allergiám volt, arra szó szerint semmit nem lehetett. Egyszerűen ülve aludtam nyitott szájjal, az orromon semennyi levegő nem jött át... ezeket csak túl kell élni. Ami nem játék az a magas láz, azt mindenképp csillapítani kell, paracetamol elsőnek, ha nem megy akkor orvos és majd eldönti. Alapvetően a nőgyógyásznál érdemes rákérdezni mi az ami mehet, ha ég a ház.



Pl epeköves vagyok, ha rohamom van mehet az algopyrin nospával. Eddig kétszer volt rá szükség, 14 hetes vagyok.


A legtöbbször azt mondják 1 szem gyógyszer nem árt, de pl egy fogfájásnál az egy szem kevés, ott akár 5 napig is napi 3 szem lecsúszna az embernek....na itt tényleg nem szabad a nem ajánlottakat szedni.


Szóval teázz, lázadra paracetamol, ha tartósan 38.5 felett van akkor doki.


Jobbulást!

ma 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
48%

Torkomra sós langyos vízzel gargalizáltam, illetve herbal swiss forró italt ittam. Ezt a fajtát:

[link]

Szoptatás alatt is ezt az italt használom a mai napig, ha hasonlóan rosszul vagyok mint te.

Valamint minden nap aszkorbinsavat ittam/iszok. Persze a terhes/szoptasós vitaminokat, D vitamint terhesség előtt,alatt, után is szedtem/szedem.

ma 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
33%

Én erre nem terhesen se vennék be semmit, úgyis az idő fogja megoldani...

A lázat persze kell csillapítani, de ennyi.

Jobbulást!


(Én ennyi idős terhesen pont covidos voltam, szerencsére csak enyhébb tünetekkel 🙃)

ma 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
51%
Megfázásra semmit nem kell szedni. Fújd az orrod minél gyakrabban, használj inhalátort, klasszikus mézes citromos tea.
ma 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
48%

Próbáld ki a sós vizes orr-öblítést, nekem nagyon sokkal lerövidítette a betegséget. Ez a Clin-Sin Med ,,készülék" van nekem.


[link]

ma 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Egyre rosszabb. Gyógyszer mellett is 37.8 a hoemelkedesem. Paracetamolt vettem be egy oraja de nem húzza le rendesen.
ma 20:40
 8/10 anonim ***** válasza:

Megfázásra semmit, a tüneteket lehet kezelni (orrcsepp/sray ha be van dugulva az orrod, legjobb a tengervizes, torokfájásra méz vagy szopogatótabletta, ezek helyileg hatnak, kb. semmi nem szívódik fel, meleg zuhany, párologtathatsz valami illóolajat, pl. mentolt vagy használhatsz kevés WickVaporub-ot).


Lázat, pláne hőemelkedést nem ajánlott csillapítani, mert a szervezeted azzal küzd a vírusok ellen, ne dolgozz ellene. Csak akkor érdemes csillapítani, ha nagyon szarul vagy miatta, izomfájdalom, hidegrázás, fejfájás stb., de ezek tipikusan inkább influenzánál vannak jelen és magas (39 fölött) láznál jelennek meg - akkor is csak annyira kell lejjebb vinni, hogy már ne legyél szarul, nem cél a normál testhőmérséklet visszaállítása.

ma 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Akkor telefonon konzultálj az ügyelettel, mert terhesen, főleg az első trimeszterben probléma, ha lázas vagy.


Magára a megfázásra mézes tea, sós vizes orrspray, sós vizes orröblítés, meg ami jól esik. Plusz pihenés. Amúgy az orrszi-porrszi jó felnőtteknek is, kevésbé lesz középfülgyulladásod, mint a fújkálással.

ma 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
9-es: tartós, magas láz okozhat gondot, nem az egy napja tartó hőemelkedés, ne terhelje már ezzel az ügyeletet.
ma 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!