Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Normális hogy így reagálnak a...

Normális hogy így reagálnak a kollégáim hogy terhes lettem és el kellett jönnöm táppénzre?

Figyelt kérdés

Terhes lettem későn tudtam meg,mire már szívhangja is lett a babámnak. Vérezgettem ezért fogalmam sem volt róla hogy az vagyok. Viszont egy nőgyógyászati vizsgálat által kiderült. A doki nem engedett dolgozni progeszteront kell szedjek és kímélni magam. Szóval azonnal szólnom kellett hogy mi van a főnökömnek. Nagyon nem örült neki. A kollégámmal is beszéltem multkor azt mondta jól ott hagytam őket. Nagyon hallatszik a viselkedésükön a hangjukon ahogy beszélnek hogy rohadtul nem örülnek és azóta utálnak. Mintha nem alapíthatnék családot, vagy engedélyt kéne kérjek tőlük. Oké nyilván nem így csináltam volna ha tudtam volna róla hogy terhes vagyok, hogy egyik pillanatról a másikra már nem megyek. De megijedtem ha továbbra is dolgoznék ki tudja mi lett volna. Főleg hogy fizikai munkát végzek.

Rosszul esik ez a viselkedés. Normális ez?


ma 10:16
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
54%
Kérdező, az itteni válaszok alapján sajnos láthatod, milyen az átlag ember mentalitasa. Érzelmi intelligencia a béka S*gge alatt 100 méterrel, és ezen az oldalon a többség amúgy is utálja a gyerekeket, és a terhes nőket/anyukákat sem szeretik, de lehet, te még ezt nem tudtad, amikor feltetted ezt a kerdest. Sajnálom. És azt is, hogy a "kedves" kollégáid is hasonlóan debil, önző, Sz*R emberek. Én ilyenektol nem is várnék joindulatot, kedvességet, meg bármiféle kapcsolatot. Repesnek az örömtől a helyedben, hogy megszabadultam tőlük:) a babádra és a ferjedre koncentrálj, most már család vagytok!!❤️ Minden jót, boldog, nyugodt babavarast, gyereknevelést kívánok.❤️❤️
ma 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
71%

Menjenek a P...na!

Amíg otthon leszel, tanulj még valamit, aztán vissza se menj erre a helyre!

Nem tudom minek hisztiznek, vegyenek fel valakit a helyedre, más munkahelyen is megtudják oldani.

ma 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
60%

Ne is foglalkozz velük...miért érdekel mit gondolnak? Foglalkozz magatokkal!

Nem szabad teherbe esni az engedélyük nélkül vagy mi??

Szerencsére nekem mindkét munkahelyemen normális kollégáim voltak és együtt örültek velem, várták vissza.

Nem mindenhol dolgoznak paraszt emberek, normálatlan felfogással.

Keresd másik munkahelyet, ide nem mennék vissza mert ha táppénzen leszel a gyerekkel akkor is vérszegénység fognak kapni...

ma 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
70%

Munkahelyed bármikor lehet másik és ezek az emberek sem fogják végigkísérni az életed. De egészséged csak egy van illetve most már nem csak rólad van szó, hanem a piciről is.

Érthető, hogy kiakadnak, mert mindenki a saját érdekeit nézi. De neked ezzel nem kell foglalkoznod. Majd megoldják. Te meg pihenj sokat.

ma 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
31%

Túlreagálod, kérdező.

Ez van, nekik TÉNYLEG kellemetlen, hogy ilyen hirtelen estél ki. És a szavaikon, gesztusaikon ez meglátszott. Én ebben semmi bántót nem látok.

3 év múlva, ha visszamész, már biztos nem fognak ezzel foglalkozni. Te se foglalkozz azzal, mit és hogyan mondtak.

ma 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
59%

Az egy dolog, hogy az ember szívja a fogát egy ilyen helyzetben, akár főnök, akár érintett dolgozó, mert nyilván hirtelen meg kell oldani a helyzetet, helyettesítést, beosztást ha olyan jellegű a meló. DE. Ha köcsög lennénk azt mondanám, hogy egy fizikai munkakörben azért nem kellene ebből drámát csinálni, nyilván van ott más is, aki meg tudja csinálni, amit eddig ő, de mi van egy olyan irodai munkával, ahol normális esetben hetek alatt adja át valaki a munkáját/feladatait, magasabb szintről már ne is beszéljünk, mondjuk egy csoport vagy osztályvezető? Ugye.


Ugyanakkor empatikus, kulturált ember a fogösszeszorításon túl azért elsősorban örül a kolléga örömének, megérti, hogy az illető is inkább problémamentes terhességre vágyott volna, plánedesőt ha neki is van gyereke, ugye, mert ő vagy a felesége is járhatott volna így, ugye, de azt már elfelejtik.


Plusz kérdem akkor is mérgesek lennének, ha autóbalesetet szenved, vagy eltöri a lábát vagy rákos lesz? Vagy úgy az más, arról nem tehet? :D

ma 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem irodai munkánál lehet ezt tompítani ilyen esetben. Pl. amikor felhívod a főnöködet, hogy figyu Béla, tudom, hogy nagyon váratlan, nekem is az, de ez a helyzet, akkor elmondhatod azt is, hogy ezt és ezt a határidős feladatodat befejezed még otthonról a következő 1-2 hétben és az utódod is elér telefonon, ha megvan és szükséges, távbetanítod. Mivel senki nem pótolhatatlan, max azt mondja erre semmi szükség. Fizikai munka esetén ez nyilván nem játszik, de érthető mindkét fél álláspontja a saját szemszögetekből. Majd megenyhülnek és kész. Nem kell ezt túlgondolni. Szerintem egy vezető sem hülye. Fiatal nőnél ez benne van a pakliban, max hirtelen rosszul reagál, amikor szembesítik a tényekkel.
ma 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!