Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Normális hogy így reagálnak a...

Normális hogy így reagálnak a kollégáim hogy terhes lettem és el kellett jönnöm táppénzre?

Figyelt kérdés

Terhes lettem későn tudtam meg,mire már szívhangja is lett a babámnak. Vérezgettem ezért fogalmam sem volt róla hogy az vagyok. Viszont egy nőgyógyászati vizsgálat által kiderült. A doki nem engedett dolgozni progeszteront kell szedjek és kímélni magam. Szóval azonnal szólnom kellett hogy mi van a főnökömnek. Nagyon nem örült neki. A kollégámmal is beszéltem multkor azt mondta jól ott hagytam őket. Nagyon hallatszik a viselkedésükön a hangjukon ahogy beszélnek hogy rohadtul nem örülnek és azóta utálnak. Mintha nem alapíthatnék családot, vagy engedélyt kéne kérjek tőlük. Oké nyilván nem így csináltam volna ha tudtam volna róla hogy terhes vagyok, hogy egyik pillanatról a másikra már nem megyek. De megijedtem ha továbbra is dolgoznék ki tudja mi lett volna. Főleg hogy fizikai munkát végzek.

Rosszul esik ez a viselkedés. Normális ez?


ma 10:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
29%
Őszintén szólva valszeg én sem tudnám jól lereagálni, ha egyik reggel úgy jönne be egy kolléganő, hogy terhes és többet nem jön.
ma 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
84%
Normális és nem is. Mindenki a saját érdekeit nézi. Te elmentél azonnal táppénzre, de ez a te és a babád miatt fontos. Nekik az lett volna az önös érdekük, hogy legyen utánpótlás, és ne kelljen helyetted is melózni, esetleg beosztást átírni,szabadságról valakit visszarendelni stb. Persze, meg kellene érteniük, hogy te most ebben a helyzetben nem tehettél mást, de neked is el kell fogadnod, hogy az ő oldalukat nézve jogosan fújnak rád. Majd megnyugszanak, ha pedig nem, akkor van 3 éved keresni más helyet.
ma 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
36%
Normális, hogy utálnak. A főnököd számára csak egy pénznyelő lettél, a kollégáidnak pedig helyetted is dolgozni kell. Természetesen van jogod családot alapítani, de nekik is hisztizni.
ma 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
68%

Mindket oldal ertheto es jogos is, neked rosszul esik, de nekik is.

Hat, ez egy olyan vis-maior helyzet, amirol aztan tenyleg senki nem tehet, de ez van.

ma 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
86%

Ilyenek az emberek. Csak a saját dolgaikat nézik, fel sem merül bennük a másiknak milyen lehet. Volt egy kolléganőm, aki rendszeresen munkaidő kezdete előtt jelentette be, hogy neki ezért meg ezért el kell mennie, nem tud ma dolgozni, na akkor haragudtam, mert tudott volna szólni előre.

De a kérdező helyzete egész más, eszembe nem jutna utalkozni.

Ne foglalkozz velük, magatokra koncentrálj.

ma 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
23%

értem én, hogy terhesség mindenek felett, mert fogyamagyar, de egy pillanatra próbáld már meg átérezni az ő helyzetüket, beszambázol pénteken, hogy csá, hétfőtől három évig szabadságra mentem, oldjátok meg... most tervezhetik újra az életüket, de az ugye nem számít, mert neked ez így kényelmes, főnököd meg átrostálhat egy csomó debilt, mire talál egy értelmes embert a helyedre, ami szintén hálátlan feladat amúgy, senkinek nincs nagyon kedve terhesek helyét feltölteni, mert mind tudják, hogy akármilyen jól is teljesítenek három-négy-tíz éven át, amint kitalálod, hogy te holnaptól visszajösz mert elég kölyköd van mostmár, ők azonnal repülnek...

amúgy meg ne hülyíts senkit, főleg másokat ne, kérlek, elmúltál 16, és még mindig nem raktad össze, hogyha nem húztok gumit, teherbe eshetsz?!

ma 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
90%

#6 milyen igazad van! Inkább menne be dolgozni, azt közben elvetel, nem baj,a munkáját elvegzi,legalább a többiekkel nem szúr ki, nyugodtan tud este aludni, nincs lelkiismeretfurdalasa, ennyi a lényeg, nem?

Hol írja, hogy nem tervezett gyereket? Későn tudta meg, hogy terhes, mert vérzett, és az orvos nem engedi dolgozni, ennyi.

ma 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Utolsó kicsit gondolkozz mielőtt megszólalsz vagy írsz valami irtó hülyeséget. A baba tervezett volt , a férjemmel régóta terveztük, csak nem számítottam rá hogy most végre összejött mivel semmi erre utaló jel nem volt. Tehát nem véletlen jött össze ahogy te mondtad. Nem vagyok felelőtlen.

Elég éretlen lehetsz még ha így fogod fel ezt az egész gyerek vállalás témát . Nem volt célom kicseszni senkivel sem, de nyilván ha megtudod hogy terhes vagy nem mersz kockáztatni. Ha a pénzről lenne szó hogy én “pénznyelő lennék” akkor meg sosem vállalnék gyereket mert a táppénz alatt igazán nem kapsz sokat. Nem tudom néhány ember azt hiszi hogy egy nő, csak azért vállal gyereket hogy a seggét meressze otthon.

ma 11:02
 9/14 A kérdező kommentje:
#7 köszönöm hogy te megérted. Nem neked szólt amit írtam.
ma 11:05
 10/14 anonim ***** válasza:
81%
Nézd, ezeket helye válogatja. Vannak olyan munkahelyek, ahol sok a kismama és fel vannak készülve erre, máshol pedig az ott lévőket szivatják egészen addig amíg meg nem születik a baba. Szóval ezt ne vedd magadra, nem számolhatsz arra hogy veszélyeztetett leszel, egyszerűen képtelenség előre látni. Sőt ha rákos vagy baleseteznél lennél és amiatt mennél el hosszú betegszabadságra. Az embernek az egészsége az első, a munka csak másodlagos. Persze jogos hogy kicsit idegesek, hiszen nekik sem lesz egyszerű, de ez nem a te hibád, ők is meg fogják érteni csak adj nekik egy kis időt, ha meg nem akkor az az ő bajuk
ma 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!