Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Méhszájon tapadó lepény?...

Méhszájon tapadó lepény? Kérdés lent.

Figyelt kérdés

Nagyon enyhe adenomiózis és császáros előzménnyel újra várandós vagyok. Megállapították, hogy a lepény teljesen fedi a méhszájat (12.hét). Milyen esélyeim vannak? Azt mondta az orvos még mehet fentebb, de ha ott vannak a műtéti hegek meg az adenomiózis akkor is?

Ha kell fekszem végig, de nem szeretnék elvetélni vagy ami még rosszabb extrém koraszülést. :(


ma 09:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is fedte, 28-32 hét között valamikor végre fentebb ment.
ma 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem is fedte, 24. hétre feljebb került.
ma 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
12. héten nem releváns. De ha 20 hetesen is rajta lesz teljesen, akkor még placenta accreta irányában is figyelni kell, mert császár után, placenta praevia centralissal gyakoribb…
ma 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
#3 tudsz segíteni kérlek, hogy ezek mit jelentenek?
ma 10:55
 5/7 anonim ***** válasza:
Azt, hogy császár utáni méhszájon tapadó lepénynél előfordul, hogy belenő a lepény a méhfalba.
ma 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ez sem hangzik valami túl jól. :( annak mi a kimenetele? Méhkivétel? :(
ma 11:04
 7/7 anonim ***** válasza:

Bocsi, hogy az előző válaszoló helyett válaszolok, de igen, ha belenő, akkor méheltávolítás.

Nekem 2 császár után a harmadiknál lett placenta previa centralis. Tehát teljesen fedte. 12. Héten még csak a méhszáj közelében volt. 18. Héten fedte. Rengeteg vizsgálat, megmondták, hogy úgy helyezkedik el, hogy ez már nem fog elmozdulni a méhszájról. Közben nálunk is lehetséges opció volt, hogy bele is nőtt a méhfalba. Ultrahang alapján ez nem állt fenn, de megmondták, hogy ez csak a császárnál derül ki 100 százalékra

27. Héttől kórházban voltam egészen a 38. Hétig. 38. Hét első napján császár, mondták hogy nem kéne tovább húzni, így is csoda, hogy nem volt semmi vérzés, vagy bármi baj.

Egyébként a kislányom teljesen tökéletesen fejlődött, már 3 éves.

ma 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!