Melyik az igaz?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

11 napja késik a menzeszem.

Tegnap délután csináltam egy tesztet ami halványan, de pozitív lett, majd ma reggel is csináltam egyet hátha szép erős lesz, de teljesen negatív.

Holnap tudok tesztet venni, de teljesen összetörtem, közel 6 éve várunk a babára. Melyiknek hihetek? :(

Ami biztos hogy augusztus 18-an vérből nézték a hcg-t és negatív volt. 1 hete is negatív volt a teszt, 5 napja volt egy ici pici enyhe rózsaszínes "folyás" szerű amit beagyazodasinak gondoltam. Terhes tüneteim is vannak. Szurkal a méhem, sokat szédülök, sokszor hányok csak úgy a semmiből. Lehet még ebből terhesség vagy alpozitiv volt a teszt?


szept. 8. 11:23
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
22%
Pozitív a nyavalyát. Ez a reagens helye. 11 nap után a két csík egyforma színű lenne!
szept. 8. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
85%
De pozitív, csak tényleg nem stimmel a 11 nap késéshez. Lehet sajnos kémiai. De van még egy evidens lehetőség: tudod biztosan mikor volt ovud? Az is késhetett. Ha nem tudod az ovut akkor akár elő terhesség is lehet.
szept. 8. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

12. Nem tudom sajnos.

Mint előző kommentemben írtam össze vissza jön meg mindig. Nem pontos egyáltalán. Harmadikán volt egy enyhe pecsételő épp csak rózsaszínes valami a WC papíron, talán beagyazodasi lehetett. Ezért vagyok összezavarodva, hajnali 4 kor felkeltem elég sokat ittam, aztán reggel lehet nem volt annyira koncentrált a vizelet? Holnap veszek meg tesztet, és hívom az orvost hogy nézzen rám.

szept. 8. 14:54
 14/23 anonim ***** válasza:
80%

Tesztelj újra holnap.


Mit jelent, hogy rendszertelen a ciklusod? Hány naposak voltak a ciklusaid az elmúlt 6 hónapban? Azt írd le kérlek. Például 30 nap, meg 25, 35, 28 stb.


Követed valahogyan az ovulációdat? Vagy csak simán 2 naponta együtt vagytok, hogy teherbe ess?


Ha szabad tanácsot adni, kérlek menj el egy teljeskörű kivizsgálásra, mert rendszertelen a ciklusod. Nőgyógyászhoz ÉS endokrinológushoz, első körben.


Tudom, hogy még csak 6 hónapja próbálkoztok, de így romlanak az esélyeid a teherbe esésre, vagy annak megtartására!


Először rendbe kell tenni a ciklusod. Lehet, hogy hormonális betegséged van, pajzsmirigy, mellékvese, akár endometrózis, adenomiózis, sárgatest elégtelenség stb, ezer oka lehet, hogy zavart a ciklusid.


A női test nagyon okos, mutatja ha gond van. Rendszertelen ciklussal kevesebb az esélyed teherbe esni, valamint azt kihordani, előbb meg kellene találni a gondot, azt kezelni, majd teherbe esni.


Első körben önmagadért, a saját egészségedért ki kell vizsgáltatnod magad, rendbe kell tenni a ciklusod.


Másodszor pedig: nem szeretnél minden esélyt megadni a leendő babádnak, hogy egészséges legyen, a te egészséges testedben?

szept. 8. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

Július 20-án volt az utolsó menstruációd első napja? Huh az akkor egy 50 napos ciklus már, az nagy gondot mutat.


Hogy jött ki az, hogy 11 napja késik? 40 naposak szoktak lenni a ciklusaid? Az szintén nagyon nem jó, irány az orvos!

szept. 8. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

#14!.

Augusztusban 29-re nem vártam de nem jött meg.

Az utolsó menzeszeim:

Július 20-26

Junius semmi

Május:26-30

Április :19-24

Március:17-21

Nem vettem LH tesztet, átlagban 2 naponta vagyunk együtt, néha naponta, néha 3 naponta. Nem gorcsolunk rá, hanem amikor jól esik, de azért a 2-3 napot próbáljuk tartani csúnyán szólva :)

Sosem volt rendszeres menzeszem, 12 éves koromban jött meg, de soha nem jött napra pontosan. Gyógyszeres cukorbeteg vagyok, nem segít rá sajnos :(

Ezért is szedtem fogamzásgátlót hogy rendbe jöjjön, mert volt hogy Évi 1x max 2x jött meg. Volt egészségügyi kaparásom is anno.

Mielőtt bele kezdtünk a baba projektbe voltam orvosnál, mindent rendben talált. Azt mondta az obeos hogy próbálhassuk, ha 1 évig semmi menjek vissza. 🤷‍♀️

szept. 8. 18:10
 17/23 A kérdező kommentje:

Véletlen elküldtem bocsi.

Szóval a naptárom alkalmazást használom, ő számolja ki nekem, és idáig mindig bejott, aznap jött meg ahogy mutatta. Így jött ki a 11 nap keses.

szept. 8. 18:11
 18/23 anonim ***** válasza:
83%

Ilyen ciklussal nekem alap lenne az LH teszt. Persze, az nem mutatja,hogy volt-e ovud, terhesebb se leszel tőle, de legalább ad egy támpontot, hogy kb.mikor volt, ha volt. Én azért is szerettem, mert napra pontosan tudtam, hogy mikor fog megjönni, pedig nekem a tiednél sokkal kiszámíthatóbb volt, de nekem az se volt mind1, hogy aznap, amikor mondjuk strandra mennék, vagy csak másnap.

#5

szept. 8. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

Az szuper, hogy 1-2-3 naponta együtt vagytok :)


A ciklusaid akkor ennyi naposak voltak az elmúlt hónapokban, kiszámoltam az alapján, amilyen dátumokat írtál:


33 napos (március 17. volt az első napja, április 18. az utolsó)

37 napos (április 19. volt az első napja, május 25. az utolsó)

55 napos (május 26. az első nap, július 19. az utolsó, júniusban elmaradt)

51 napos a jelenlegi ciklusod, július 20 óta. Ha holnap megjön, akkor marad az 51, ha később jön meg, még hosszabb lesz.


Az applikáció augusztus 29-re tippelte a menstruációdat, 40. ciklusnapra körülbelül. Mi alapján tippelte 40 naposra? Elég furcsa. Az alkalmazásokban nem igazán érdemes bízni, nagyon bénák. Statisztika alapján számolnak, 28 napos ciklussal, 14 napos luteális fázissal de mi nők nem vagyunk robotok. Nagyon mellé tudnak lőni az alkalmazások.


Mivel ilyen halvány a terhességi teszted, nem hogy augusztus 29-én kellett volna megjönnie, hanem kb. akkor ovuláltál. Ovuláció után 10-11 nappal ilyen halvány terhességi teszteket lehet produkálni (10-es erősségű teszttel).


Kérdező, nem bántásból, segíteni szeretnék, kicsit hadd tisztázzak pár fogalmat, mert úgy jön le az írásodból, hogy nem mindennel vagy képben. Ami nem baj, senki sem ezzel a tudással születik, tényleg segítő szándékból írom, elnézést, hosszabb lesz. (Ha pedig ezekből már többet is tudsz, akkor elnézést, félreértettem a fogalmazásod.)


A ciklust nem így számoljuk, hogy hányadikától hányadikáig volt menstruációd. A menstruáció nem mindig "19-én jön meg". Hanem azt kell nézni, hogy hány napos maga a ciklus. 26-27-28, vagy akár 30-33. A ciklus első napja a menstruáció első napja. Az utolsó napja a következő menstruáció előtti nap.

Például megjön augusztus 1. napján, majd augusztus 30-án. Akkor az augusztus elsejével kezdődő ciklus 29 napos volt (aug 1-29). Majd megjön mondjuk szeptember 29-én. Akkor volt egy 30 napos ciklusod (aug 30 - szept 28). Tehát egymás után volt egy 30 napos és egy 29 napos ciklus. Mindkettő egészséges. Pár nap szórás belefér, például 27-31 naposak a ciklusaid, teljesen rendben van. Szinte senkinek sem tűpontos, hogy például mindig 29 napos.


De, ha 21 nap, vagy rövidebb a ciklusod, az nem egészséges, irány az orvos. Ha pedig 35+ napos, ne adj isten 40-50 napos, az még nagyobb baj, irány a kivizsgálás! Neked pedig sajnos ez áll fenn, baromi hosszú már ez a ciklusod is, elérte az 50 napot. Az, hogy a nőgyógyászod ezt nem kérdezte, vagy nem vette észre, az bizony őt minősíti. Azonnal el kellett volna küldenie kivizsgálásra. A 35+ napos ciklus lehetséges okai: PCOS, pajzsmirigy betegségek (pl. Hashimoto), magas prolaktin, anovuláció stb.


"Évi 1x max 2x jött meg" Azért volt már fiatalként is rendszertelen a ciklusod, mert valami gond van a hormonháztartásodban.


A fogamzásgátló NEM megoldás, az gyakorlatilag "mű ciklust" csinál. Elnyomja a tüneteket, megvonásos vérzést csinál, azt hiszed, hogy rendszeresen "menstruálsz". Nagyon nem. Ahogy abbahagytad a fogamzásgátlót, visszajön a gond, látod, sajnos nálad is ez történt, túl hosszúak a ciklusaid. Ahogy abbahagytad a tablettát, megint rendszertelen lett a ciklusod. A tested ugyanis ott folytatta, ahol "abbahagyta".


Az a nőgyógyász, aki erre a problémára fogamzásgátlót javasol és ír fel, hogy az "majd rendbe teszi a rendszertelen ciklust", az nagyon nem professzionális, és elavult nézeteket vall.


A saját egészséged érdekében vizsgáltasd ki magad, kérlek.


"Mielőtt bele kezdtünk a baba projektbe voltam orvosnál, mindent rendben talált." Ezt sajnos ismerem. Nekem is rendben talált, és kérte, hogy 1 év múlva menjek vissza, ha nem jön össze a baba. Visszamentem 1 év múlva. Mondta, hogy várjak még fél évet, fizikailag minden rendben odalent. Vagy ha kérem, ajánlj meddőségi központot. Utóbbi mellett döntöttem, 30 évesen sajnos már nem nagyon van mire várni, irány a meddőségi 1 év sikertelen próbálkozás után. Ott aztán találtak többek között pajzsmirigy betegséget, részletes vérvétel és ultrahang kimutatta. Feleslegesen próbálkoztunk volna tovább még fél évig.


A sima nőgyógyász hüvelyi ultrahangot csinál csak, esetleg megnézi a méhnyálkahártya vastagságát, és hogy van-e ciszta. Ennyi. Nem néz vérvétellel hormonokat, fogalma sincs a mellékveséd, pajzsmirigyed állapotáról, nem lát beléd, hogy átjárható vagy, vagy sem. Ezekhez vérvételek szükségesek, endokrinológus szakember, vagy speckóbb vizsgálatok, mint az átjárhatósági, méhtükrözés stb.


Tudom, ez most hosszú volt, bocsi. De vagy válts orvost, nőgyógyászt, aki hitelesebb, profibb, vagy irány rögtön egy endokrinológus.

szept. 8. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

Hidd el nekem aki nagyon szeretne babat eszmeletlen terhestuneteket be bir kepzelni maganak.


Udv egy olyan kismama aki 2.5 evig vart a csodara

szept. 8. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!