Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ma voltam nőgyógyásznál,...

Vivien5567 kérdése:

Ma voltam nőgyógyásznál, szeretnék segítséget kérni! 6+4 hetes terhes vagyok és nagyon ideges vagyok amióta láttam az ultrahangot! 39x22 mm a petezsák ami deformálódott és az átlagosnál sokkal nagyobb, ez normális?

Figyelt kérdés

Konkrétan olyan a petezsák mint egy hosszú tök!

4 hetesen barnáztam és nagyon későn jelent meg a petezsák, ami hatalmas ahoz képest hogy mennyi idős terhes vagyok!

Arra gyanakodnak, hogy ikerterhesség, de azt is mondta a nőgyógyász hogy ez abszolút nem normális!

Volt valaki ilyen helyzetben!?

Előre is hálásan köszönöm a válaszokat!

Egy aggódó kismama



szept. 4. 20:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%
Az hogy olyan az alakja még semmit sem jelent. Volt valami a petezsákba? Embrió? Szikhólyag??
szept. 4. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
91%
6 hetesen nekem is hülye alakú, hosszúkás volt a petezsák, a méretére nem emlékszem. Az attól függ, hogy pont hogy vetül az ultrahangon. De volt benne embrió pulzálással. Az lenne a fontos, hogy ha már olyan nagy a petezsák, hogy kéne benne lenni embriónak, akkor tényleg legyen is. Sajnos itt sokkal többet nem tudunk mondani, mint amit az orvos mondott. Kitartás, tudom hogy nehéz ez az időszak.
szept. 4. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Igen benne egy 6 mm embrió!

Van szívhang is, épp emiatt vagyok szomorú amióta orvosnál voltam, mert az orvos reakciója teljesen elkeserített!

Azt is mondta ha nem ikerterhesség, lehet nem fejlődik majd normálisan!

Szerintem ma el sem tudok aludni!

szept. 4. 21:30
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
6 hetesen tök normális, hogy nem szabályos gömb alakú a petezsák, mindegyik olyan. És nem óriási a terhességi korhoz képest sem…
szept. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Van szivhang, minden rendben!

Boldog terhesseget! :)

szept. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj! Nálunk is veszélyeztett terhes volt a feleségem, volt ilyen vérömlenytől elkezdve minden, eleinte szív hangot sem találtak. Mára itt van a két éves gyönyörű egészséges kislányunk.


Nyugodj meg, van szívhang és szépen fejlődik, semmi ok az aggodalomra! Türelem.

szept. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém meg túl kicsi volt és azzal ijesztettek meg.. :) most 34 hetes a pici és minden rendben van :)

Szerintem ez teljesen változó kinek mekkora, milyen. Még a 2 terhességemnél sem volt egyforma méretű, alakú.

szept. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ne legyél ideges! Nekem első terhességem alatt először ikreket láttak. Utána a klinikán azt mondta az egyik orvos, hogy placentáris polip, ami nagyon ritka és lehet vetélés vagy fejlődési rendellenesség. Elmentem ehhez az orvoshoz magánba, hátha megtudok többet…nyilván nem emlékezett rám és vizsgálat után azt mondta nem tudja melyik hülye orvos mondott ilyet, nincs ott semmi csak ilyen alakú. Hallgattam.

szept. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
78%
Hát, lehetett volna az orvosod kedvesebb és fogalmazhatott volna megfontoltabban, mert egy várandós kismamát könnyű kiborítani és a stressz se a legjobb terhességben. Vagy pont emiatt az érzékenység miatt valamit félreértettél és azért ijedtél meg. Amiket eddig leírtál, az alapján fogalmam sincs, hogy miért gondolhatja esetleg az orvos hogy gond van, már ha úgy gondolja. De most bármi is van, nincs más lehetőség, mint várni. Ha hívő vagy, imádkozhatsz, mármint nem azért mert reménytelen a helyzet, csak az sose árt és sokaknak segít megnyugodni. Ha nem vagy, akkor keress valami elalvós meditációt (persze hívőként is lehet, nincs ebben semmi istenellenes, hogy próbálod magad megnyugtatni), ezzel teszel a legjobbat a babádnak :-)
szept. 4. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
8# bocsi, de ez nagyon vicces 😂😂⛅
szept. 5. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!