Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Magán nőgyógyászaton normális ez?

Magán nőgyógyászaton normális ez?

Figyelt kérdés

6 hetesen várandósság megállapításon voltam a napokban, magánorvoshoz mentem. Megtörtént a vizsgálat, minden szuper szerencsére, ver a szíve, de nem hallgathattam meg, csak a pulzálást mutatta. Utána kiderült, hogy képe(ke)t sem tud adni sem most, sem a jövőben, erre itt nincs lehetőség, mert nincs nyomtató, de a monitorról lefotózhatom telefonnal..

Elég csalódott voltam, hogy sem szívhangot nem hallhattam, sem képet nem kaptam és a jövőben sem fogok.. ezért 25.000 Ft-ot fizettem. Máshol is jellemző ez vagy én fogtam ki csak..?



júl. 23. 21:16
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Szívhangot nekem sem mutattak csak már valamikor 16 héten.Képet azt tudott adni. Annyira nem sok a 25.000 , ha amúgy normálisan áll a kismamához és valóban felelősségteljesen végigköveti a terhességet, észreveszi ha gond van és lehet rá számítani. Én a szakmai hozzáállását néztem, a fényképek kevésbé érdekeltek, elmentünk babamozira egyszer és ennyi.
júl. 23. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
86%

6 hetes terhességre baromira nem kell rátenni a doppler UH-t. Látod hogy pulzál, akkor minek?

Egyetlen ultrahangos társaság sem javasolja korai terhességben a használatát.

Az meg nem tök mindegy, hogy képet kapsz, vagy le lehet fotózni? Lehet, hogy tényleg szimplán elromlott a nyomtatója a gépnek.

júl. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
90%
Az én orvosom ad képet 20 ezerért. Régóta a pályán van. A barátnőmnek fiatalabb orvosa van (most lett magánrendelése) és nem kap képet soha (szintén 20 ezer). Az orvosom a szívhangot mutatja mindig.🙂
júl. 23. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
68%

Én 4 éve jártam két helyre, költözes miatt. Az egyik helyen 28 000-at fizettem, budapest, minden nagyon nagyon rendben volt, pontosak voltak, türelmesek, kedvdsek, szép hely volt, jó gépek, fotellel kínaltak a beszelgeteshez, szakmailag is nagyon jó, képet is kaptam stb.

Költözes utan videki varosban szinten magan, 20-at kért, órakat vartam mindig, képet sosem kaptam, a helyszin inkabb egy felturbózott sztk-hoz hasonlitott... inkabb fizettem volna többet, de még egyet már nem akartam valtani. Szakmailag rendben volt.

júl. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
84%

Azért ne keverjük össze a magánrendelést egy babamozival. Adhat képet, de semmilyen szabályozás vagy törvény nincs rá, hogy adnia kell. De amúgy lefotózhattad, szóval mégis lett képed. Te előre megkérdezhetted volna, de nyugodtan járhatsz máshoz is.

A szív pulzálásnál tényleg megkapcsolhatta volna a hangot, de ott voltál, miért nem kérted meg? Végül is láttad, az is szuper. Elég hosszú még a terhesség, fogod hallani nyugi. Az ár abszolút átlagos. Ha ez az ellátás nem tetszett neked, kereshetsz mást. Én ugyan emiatt egy jó szakembert nem cserélnék le, de hát kinek mi a fontos.

júl. 23. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

Genetikai uh-knál mindig kaptam képet, arra nem volt igényem, hogy minden csekkolásnál legyen egy-két nyomtatott kép és nálunk nem is adnak, szintén lefotózni lehet a monitort. Nincs emiatt hiányérzet bennem.

Én rákérdeztem a szívhangra és nekem is azt mondta az orvos, amit a kettes mond. Az első genetikain hallottam először a szívhangot és akkor is csak rövidke időre. Ezzel sincs bajom. Nyilván van oka, én nem kérdőjeleztem meg és kutatási eredményeket sem kértem az orvosomtól, hogy mire alapozza ezt.

júl. 23. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
31%

Lehet, hogy ugyanott voltál, ahol én... Én is csak láttam, hogy pulzál a kis szíve, és mondta a doki, hogy nyugodtan fotózzam le a monitort, mert képet nem tud adni. Szerintem elég gáz egy magánrendelőben, hogy sosem tudod meghallgatni a szívét, és képet sem kapsz. Számlát sosem adott, és tele volt beteggel, szóval a pénz meg lett volna egy beújításra.

A genetikai uh-on kaptam képeket, amiket máshol csináltattam.

2 hetente rendel be?

júl. 24. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
17%
Hol ennyire olcsó a terhesgondozás? Én 40 alatt még sosem úsztam meg
júl. 24. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
Én 20at fizetek. Kora terhességnél itt sem hallgatják meg a szívhangot csak megmutatja, hogy van. Képet viszont ad.
júl. 24. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
83%

Én Medicoverben voltam, szívhangot megmutatta, meg a monitort, de képet nem kaptam.

Mondjuk 7 hetesen nem sokat lát rajta egy laikus. Később elmentünk babamozira, ott kaptunk képet, videót. A vizsgálatoknak, terhesgondozásoknak szerintem nem erről kell szólnia. Magánrendelésen az extra figyelmet, rugalmas időointot, kevesebb várakozást fizeted meg (jobb esetben).

júl. 24. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!