Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 21.hetes kismama vagyok és az...

21.hetes kismama vagyok és az utóbbi néhány napban elkezdett vizesedni a lábam. Ha leülök, felpolcolom picit segít, de nem szűnik meg teljesen. Nem korai ez még? Vagy a meleg mindenkit megvisel? 2.gyerkőc, az elsőnél csak a végén vizesedtem

Figyelt kérdés

aug. 29. 17:34
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, 1# válaszoló vagyok.

Nekem a második most 9 hete nyáron született. Edzettem vele, eliptikus trénereztem, táplálkozásra odafigyeltem, napi 4 liter vizet ittam. 11 kiló jött rám. Szülés után 4 kiló ment le annyira bevizesedtem. Kb 1 hét után kezdett lemenni, naponta 1 kiló tünt el. Kb 2 héttel szülés után lett meg a kezdő súlyom.

Kórházban is vizsgálták mindkét terhességemnél, de nem találták meg, hogy miért vizesedtem ennyire be. Az elsőnél és a másodiknál is a fehérjém volt sok, így toxémia gyanús voltam. Mindig néznem kellett a vérnyomásom, de az meg alacsony volt állandóan. A másodiknál vérszegény is lettem, viszeresek lettek a lábaim amit időközönként ellenőriztek dopplerrel is. Szóval nekem semmi nem segitett, hiába figyeltem mindenre és igazán soha nem találták meg mitől van. Éjszaka volt a legrosszabb, olyankor vadgesztenyés visszérkrémmel kentem, hogy elmúljon a fájdalom és eltudjak aludni.

aug. 30. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Trombózishajlamot érdemes még kivizsgáltatni, pláne, ha visszerek is vannak.
aug. 30. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Nekem ez már rég eltelt. Ma a lányom már 17 éves! Isten tartsa meg! 3 as voltam. Az orvos arra tippelt, hogy a terhesség alatt a túlsúlyom miatt vizesedtem. 118 kilósan mentem szülni, tervezett császárral, miattam. Nem a gyerek miatt.

Szülés után 1- hónappal lementem 107 kilóig. Tehat 11 kiló víz volt rajtam. Azonkívül első trimeszter után ezerrel vert a szívem is, nyugvó pulzus volt 100 körül

aug. 30. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Huha.. mintha az én tüneteimet írnád le 1-0-ra. De legalább szülés után lement viszonylag hamar.

Megmondom őszintén, hogy én is most picit abban reménykedem, hogyha jön az ősz meg a hűvösebb idő jobb lesz, de ezek szerint az se fix :/

aug. 30. 07:39
 15/17 anonim ***** válasza:
Sajnos ez nem évszaktól függ. Ha valaki hajlamos a vizesedésre terhesség alatt az télen is előjöhet. Kb ezt túlkell élni. Viszonylag hamar lement, de császár után ellátni a babát fájó lábakkal nem kellemes. Semmit nemtudtak adni rá a kórházban, azt mondták sajnos van ilyen, hogy szülés után rosszabb. Az elsőnél szülés után semmi nem volt, így is voltam vele, hogy oké legkésőbb akkor lemegy. Erre nem számítottam a máaodiknál, hogy akkor volt a legrosszabb.
aug. 30. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Viszerem hála Isten nem igen van, inkább apróbb kis hajszálerek jelenleg.

Vérnyomást én is néztem ma: 98/53 és 75 a pulzus. Korábban is ennyi körül szokott lenni, most is ennyi.

Véroxigén szintet is néztem az is 99%os volt.

Hízni sem híztam sokat, összesen 4 kg.

Kis lábujjhegyezés stb tippet amit korábban adtatok, azokkal próbálkozom.

Egyenlőre ez ma nem tűnik rossznak, ebben a nagy melegben. Picit érzem ma is hogy közben mintha dagadna, de nem olyan puffadt hogy lássam is.

Vadgesztenyés krémből milyen fajtát érdemes választani? Korábban nem használtam ilyet, nem ismerem.

aug. 30. 17:12
 17/17 anonim ***** válasza:

[link]


Nekem ezt ajánlották a patikában is meg a doki is.

aug. 30. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!