Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A legtöbb kismama miért van...

A legtöbb kismama miért van nagyon rosszul az egész terhessége alatt? Van egyáltalán olyan, akinek semmilyen rosszulléte nincs?

Figyelt kérdés

Több kismama is írta mostanában pl itt Gyakorin, hogy az első trimeszterben szinte semmi bajuk nem volt, viszont a másodikban csak szenvednek a konstans hányinger, a durva fáradékonyság, az ájulás közeli rosszullétek és az éjszakai forgolódás miatt, majd indul a napjuk a hányingerrel.


Mi okozza ezt a sok kellemetlen rosszullétet? Egyáltalán miért nem tünetmentes a terhesség? Mi okozza pl. a hányingert?


aug. 23. 17:55
 1/8 anonim ***** válasza:
87%
A legtöbb kismamának semmi baja. De azok nyilván nem írnak.
aug. 23. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Volt 3 különböző terhességem. Nincs két egyforma terhesség, ahogy ember sincs egyforma.
aug. 23. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nincs bajom lekopogom. Az első trimeszterben volt egy két hét rosszullétem, de ez rövid ideig tart csak és elmúlik. A legtöbb kismamánál jelentkezik az első hetekben. A második trimeszterben végig tök jól voltam továbbra is, sokat sétáltam, dolgoztam is amennyit tudtam. Most a harmadikban már érzem azért a fáradékonyságot. De egyrészt iszonyat meleg van, másrészt az izmok, a csontozat egyre nehezebben viseli terhet. Ennek ellenére nem állítom most sem, hogy rosszul lennék. Eszem, iszom ugyanúgy, ellátom a hétköznapi dolgaimat. Jövök, megyek, csak csiga tempóban, kényelmesen :D
aug. 23. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Vannak olyanok, akik nagyon nehezen viselik terhességet, és olyanok is, akik gyakorlatilag semmit nem éreznek. De a legtöbb, az átlag a kettő között van, elviselik a terhességet, de azért vannak rosszulléteik.
aug. 23. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem semmi bajom sem volt kb a 8. hónapig, onnantól nagyon érzékeny lettem az időváltozásra, szédültem meg gyenge voltam, de előtte semmi.
aug. 23. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem sem ez az általános, pl a környezetben minden kismama nagyobb rosszullétek nélkül vitte végig a várandósságot.


Én pl étvágytalan voltam és napi legalább 1x hánytam a 18. hétig de különösen rosszul nem éltem meg. Azóta van energiám is, étvágyam is hasonlóan érzem magam, mint a baba előtt csak nyilván már foglal annyi helyet, hogy nehézkes előre hajolni stb, aludni alig alszok de terhesség előtt sem vittem túlzásba😅 Most vagyok a 32. héten.


A neten olvasottak alapján amúgy én féltem a várandósságtól mert tényleg csak az ágyban fekvős, panaszkodós tiktok videók jöttek fel viszont nekem hatalmas pozitív csalódás ez az állapot, szeretek várandós lenni, igazán különlegesnek élem meg. 😊


Amúgy a hányingert a hormonok okozzák pl magas HCG szint, viszont Czeizel szerint minél rosszabbul vagy annál magasabb a HCG-d és annál valószínűbb, hogy rendben van a pici és fejlődik, úgyhogy lehet ennek is a jó oldalát nézni.


A szédülést az alacsonyabb vagy magasabb vérnyomás okozhatja, a harmadik trimeszteri hányást meg általában a gyomorsav ami azért irritálja jobban akkor a kismamákat mert a baba már feljebb tolta a gyomrukat.

aug. 24. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Fárasztó96 ***** válasza:
100%
Anyám ritka jól kifogta hármunkat. Nem volt semmi baja terhesség alatt, szülés gyorsan lezajlott. Egyedüli lánya vagyok, nekem még nincs gyerek (így nincs tapasztalat, hogy mi lesz majd ha terhes leszek)
aug. 24. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem semmi bajom nem volt sem az elsővel, sem most a másodikkal. Egyedül a fáradtság az első trimeszterben. De a hányingert messziről sem ismerem szerencsére. Na jó, a szülőszobán és a műtőben öklendeztem :))

Egyébként azért érzik meg nagyon egyes kismamák, mert a hormonok ilyenkor nagyon megugranak.

szept. 2. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!