Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák, ti hogyan bírjátok...

Kismamák, ti hogyan bírjátok a meleget, hogy próbáltok a rosszullét ellen tenni?

Figyelt kérdés

21 hetes kismama vagyok, első várandóságom és így most a 40 fokban eléggé nehéz bármit is csinálnom. A házban is iszonyú meleg van, próbálok ettől függetlenül a kajára figyelni és elegendőt inni.

Sokat fürdök egy nap, habár nem hideg vízben, de langyosban, mert felfázni sem akarok, mert eléggé gyakori ez nálam.


Rendszeresen ég a talpam, bár vizesedek is, lehet azért is áll fenn ez a probléma.


A melegtől iszonyúan sokat fáj a fejem, de igyekszem azért mégis csinálgatni a dolgom, csak feszült is vagyok nagyon. Sosem bírtam a nagy meleget, viszont most sokkal rosszabb, mint bármikor.

A babám jól van, viszont én napról napra egyre nehezebben viselem ezt.


Van esetleg jó tanácsotok, hogy mivel tudnám magam kicsit hűteni, vagy legalább enyhíteni ezt?



júl. 14. 09:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

32 hetes vagyok. Ha nem lenne itthon klíma nem tudom hogy vészelném át. Világ életemben utáltam a meleget, de most ha valami miatt ki kell menni (és hát ugye elég sokat kell menni ide-oda😒) azonnal folyik rólam a víz.


Mindig viszek magammal termoszban hideg vizet ami nem melegszik így fel. Sokat iszok és próbálok árnyékba/légkondis helyre húzódni.


Otthon is víz víz. Ha nincs légkondid kis hidegvizes borogatást tudnék ajánlani (vagy jégzselét) az kicsit áthűt. Most sok hideg dinnyét is eszek + a hűs zuhany. Esetleg menj valahová ahol van légkondi, hogy legalább kicsit át tudj hűlni.


Mást nagyon nem tudsz, túl kell élni 😔

Kitartást kívánok!

júl. 14. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is 32 hetes vagyok, 2 örökmozgó kicsikkel 😅 hát nem könnyű. Szerencsére klímás az otthonunk, így itthon elvagyunk, kimozdulni kora reggel-késő délután/este szoktunk. De igen, ahogy kilépünk már szakad le rólam a víz, a fiúkról is. Hát túl kell élni, nincs más :( sok-sok hideg víz, zuhany, borogatás. Hideg gyümölcsleves, limonádé. Fagyi 😁
júl. 14. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Én 19 hetes vagyok.

Panelban vagyunk. Klíma nincs, a ventilátor egésznap megy, de már nem ér semmit.

Ezt a nyarat én is rohadtul megszenvedem :S

júl. 14. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
18. het, futok a masfel eves utan egesz nap. 😅 Jatszoterezunk, strandolunk, bent jatszunk, setalunk a varosban..
júl. 14. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Én nyárimádó vagyok, de most én is kicsit rosszul viselem azért. Mondjuk még mindig dicsérnek, hogy milyen jól bírom. Hát, kint még igen, de zárt térben én is utálom már. 31-32 fok van, de galérián alszom. Ott még nem mertem megmérni, kb. 40.

A lábam már hónapok óta vizesedik, már nem is érdekel. Próbálok sokat inni, a hajam mindig bevizezem és otthon el se mozdulok a vizes rongyim nélkül😂 Mindig arra a testrészemre rakom, ahol épp a legjobban zavar a meleg. Természetesen vele is alszom, előtte már nem ment.

Az mondjuk kicsit bánt, hogy jövőhéten festem a gyerekszobát és továbbra is jó idő lesz😕

Holnap leszek 35 hetes.

júl. 14. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
67%
33 hetes vagyok, ha ki kell lépni a klímás házból, akkor nehezen viselem. A férjem többet vállal a nagyobb gyerekünkkel, a ház körüli munkák meg redukálódtak a medence karbantartásra, ami szintén létfeltétel nálunk. :)Ha menni kell valahova, akkor igyekszem nem egymásra tornyozni a programokat, szóval inkább mindennap egy kicsit, mint egy nap sokat. A lábaim vizesednek, állandóan tudnék aludni, hát ez van. Lassan itt a vége. A nyárnak is, meg a várandósságomnak is, akkor meg majd az lesz a baj. :)
júl. 14. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Mindenkinek kitartást kívánok! Kutya időszak ez, a meleg meg rátesz egy lapáttal. De ahogy olvastam, itt már lassan mindenki az utolsókat löki. Nem mondom, hogy szülés után könnyebb lesz, utána jön a fekete leves, de legalább mindenki kicsit jobban fogja bírni magát. Puszi minden kismamának!❤️
júl. 14. 15:48
 8/11 anonim ***** válasza:

Neked is boldog babavárást, majd könnyű szülést!😁

#5

júl. 14. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Hidegvizes labfurdo

Van h lestyan teat fozok es abban aztatom a laban -frissit es lehuzza a vizesedest is.

Forro furdo - utana jo ideig jol erzem magam. Meleg tea. Ventilator (jeg van mogotte es igy jo hideget fuj)

júl. 14. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

35 hetes vagyok es egyszeruen mar nem birom. Klimank nincs, a lakasban 30 fok van. Ejszaka is izzadok, forgolodok, a baba is sokat rugkapal. Dagad a labam, fent van a savam, mar nem szamolom hanyszor pisilek egy nap. Del-Alfoldon elunk, itt az utobbi ket hetben belehuzott az idojaras, ejszaka sincs 25 foknal kevesebb, napkozben meg a 40-et karcolja. A kerti medence segit, de 6-7 oranal korabban nem teszem ki a labam a hazbol, csak ha muszaj.

Jovore beszereltetunk egy klimat, mert ez igy elviselhetetlen. Kitartast kivanok mindannyiunknak!🥹

júl. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!