Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 21.hetes kismama vagyok és az...

21.hetes kismama vagyok és az utóbbi néhány napban elkezdett vizesedni a lábam. Ha leülök, felpolcolom picit segít, de nem szűnik meg teljesen. Nem korai ez még? Vagy a meleg mindenkit megvisel? 2.gyerkőc, az elsőnél csak a végén vizesedtem

Figyelt kérdés

aug. 29. 17:34
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
A másodiknál így jártam mint te. Kb a 18. héttől vizesedtem a végéig, szülés után meg mégtöbb víz jött rám. Elefánt lábaim voltak, papucsot se tudtam húzni. Nekem azt mondták, hogy rendben van.
aug. 29. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Azta! Tényleg? És semmi nem segített ?

Azt lehagytam hogy többnyire ülőmunkát végzek, de ha pörgős napom van és alig ülök, akkor is érzem hogy dagad.

Mostanra meg már sokszor szemmel látható a lábaimon, a vádlim érzem hogy feszül, meg ma kezeimen is elkezdtem.

Neked mikor született meg a pici?

Utána nem tudod mitől lett rosszabb?

Mennyi idő múlva lett jobb?

aug. 29. 18:09
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Én is vizesedtem korábban. Olyan volt a lábszáram és lábfejem mint a kályhacső, anyám mondta.

Más kismama vékony volt egy gramm víz nem volt a lábukban, nekem sok víz, és el is híztam

aug. 29. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Igyál többet, kerüld a sót, cukrot. Csinálj vénás tornát, vagy valami kardiósabb, de lightos "edzést". Pl. biciklizés a levegőbe, ha még bírsz háton feküdni, vagy könnyűre állított ellipszis tréner, úszás, ha ezektől nem vagy eltiltva és van rá lehetőséged. Sétálj minél többet (amikor nincs meleg, reggel vagy este, de legalább napi egy órát), többször állj fel az ülésből, állj lábujjhegyre. A lényeg, hogy jobb legyen a vérkeringésed, de persze ne fulladj, se leizzadni nem kell. Emeld meg lábad felől az ágy végét.

ÉS mindenképp nézess vérnyomást, vérképet, vizeletet, hogy nincs-e benne fehérje, mert sajnos kezdődő toxémia jele is lehet, de persze nem kötelezően, csak biztos, ami biztos, lásson akár a háziorvos.

aug. 29. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Vérnyomásod rendben van?
aug. 29. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
Én az elsővel vizesedtem, a másodikkal másik dokihoz jártam. Ő azt mondta, hetente eresszek meg 1-2 napot, amikor másfél kiló gyümölcsöt eszek és nem iszok. Így sikerült elérni, hogy annyi kilósan jöttem ki a kórházból, ahány kilósan terhes lettem. 2 egymás utáni gyümölcsös nap levitt kb 2 liter vizet.
aug. 29. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Vérnyomásod figyeld, nehogy toxémia legyen!
aug. 29. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!

Megpróbálkozom az ételekre jobban odafigyelni. Talán a sót kellene visszafognom, bár szerencsére nem igazán nassolok, de az ételeket azért sózom ez igaz.

Nemrég voltam vérvételen és aszerint kb többnyire minden jó volt. Orvos nem mondta hogy bármivel is lenne gond, de figyelni fogom mindenképp.

Vérnyomást otthon nem mértem, amikor a háziorvos mérte pár napja, akkor rendben volt, talán egy kicsit alacsonyabb is volt.

De akkor beszerzek mihamarabb otthonra egy felkaros mérőt. Bízom benn hogy nincs ekkora baj, pláne hogy cukrot se falon magamba és túl sok felesleg se jött rám. (Összesen eddig 4 kg körülbelül)

aug. 29. 23:39
 9/17 A kérdező kommentje:
Na meg a mozgás.. tényleg azzal még tudnék a dolgokon segíteni talán.
aug. 29. 23:40
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Én most szültem. Kb. az első tavaszi napsütésnél kezdtem vizesedni és hiába lett utána még rosszabb idő, soha többet nem ment vissza. Szóval kb.félidőnél kezdődött nekem is. Teljesen random voltak jobb napok, meg rosszabbak, nem függött az időjárástól. A végén már felpróbáltam egy 45-ös papucsot a 41-es lábamra, de az se volt jó 🤦🏽‍♀️ Nagy nehezen találtam 2 mamás papucsot a méretemben. Az egyik kapcsos, a másik tépőzáras, azokat hordtam végig. Bő 1hete szültem és most kezdi visszanyerni a formáját a lábam.

Ja, és a mozgás. Na, az (se) segített semmit, inkább rontott. Ha nagyon megerőltettem, még rosszabb volt.

aug. 30. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!