Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Volt olyan helyzet, amikor...

Volt olyan helyzet, amikor egyedül kellett maradnotok több napig terhesen?

Figyelt kérdés
Azokra gondolok, akik nem egyedül nevelő anyák, hogy az apuka több napig távol volt és emiatt egyedül kellett maradni. Első terhessegem és aggódom, hogy amilyen az élet,esetleg pont akkor történik valami, rosszul leszek es tortenik valami a babával, nem tudok segítséget kérni... Igazából nem tudom már, hogy ez most túl gondolás vagy egyébként jogos az aggodalom.

aug. 12. 22:51
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Aztán meg a saját dühödet a helyzeted miatt ne rám vetítsd már le, hogy fenyegetsz, hogy egyedülálló leszek. Tudom, hogy szar mert engem is egyedül nevelt qz anyám, ezért nem is kívánná senkinek ezt a helyzetet, ez a hozzáállás elég romlott...de hiába kérdezem meg az anyámat ő neki milyen érzés volt, ha tök más a szituáció.
aug. 13. 02:06
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

Volt ilyen, igen. De nem rettegtem. A baj akkor ért, amikor a ferjem csak munkában volt. A kisfiam berakta a lábfejét a bordáim közé, ezzel olyan hihetetlenül erős, sugárzó fájdalmat okozva, hogy a szó szoros értelmében nem tudtam megmozdulni a fájdalomtól.


A férjem reggel 6-kor ment dolgozni, engem ez 7-kor ért utol. 4 órán át feküdtem némán zokogva az ágyon, mert a 2 méterre lévő telefonom nem értem el. Még a levegővétel is besugárzott a testembe.


Na egy ilyen most nem hiányozna, 23 hetes terhes vagyok, a kisfiam 1,5 éves.


Most volt és van olyan, hogy pár napra el kell mennie a férjemnek. Az utolsó 1 hónapban figyelünk majd most is arra, hogy messzire már ne mocorogjon, csak munkába.

aug. 13. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
59%
Miért a férjed nem dolgozik és 0/24ben otthon van? ha nem, akkor kb ugyan ott lennél mint most, rosszul akkor is lehetsz ha dolgozik, és ugyan annyi erő mentőt hívni mint őt.
aug. 13. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
36%
Igen. Terhes voltam, nem beteg. Nem paráztam. 36. hét után nem ment már sehova.
aug. 13. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
73%
Voltam egyedul napokat, a ferjem felujitott. A vegen meg meg 39 hetesen is utaztam egyedul masik varosba busszal. Nem kell tulgondolni a helyzeted.
aug. 13. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
62%

Bocs, de szerintem meg baromira túlgondolod. Ha az ember nem terhes, akkor is történhet vele egy csomó minden, mégse ül otthon rettegve, hogy jajmilesznincsirrhonaférjem…

Hát kérsz segítséget vagy kihívod a mentőt, nem olyan bonyolult….

aug. 13. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van férjem és sokat voltam egyedül az első terhesség alatt, mert költözés-felújítás ment. Engem az egyedülálló anyám eléggé arra nevelt, hogy egyedül is helyt kell tudni állni, így akkor se volt gond, amikor terhesen voltam itthon egyedül a totyogóval, vagy most már 2 gyerekkel. Bármit megoldok egyedül is. Nyilván férjemmel sokkal könnyebb, de elég magabiztos vagyok egyedül is.
aug. 13. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
78%

Én viszonylag sokat voltam egyedül, mert abban az időszakban nagyon sok külföldi munkát adtak a férjemnek. Én amúgy tök jól elvoltam, nem paráztam, de anyósom állandóan kiakasztott azzal, hogy bajom lesz, rosszul leszek, nem lesz ott senki...


Soha nem történt semmi :D

aug. 13. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
81%

Volt ilyen, de őszintén szólva eszembe sem jutott, hogy gond lehet. Illetve ha lehet gond, akkor lehet akkor is, amikor dolgozik és nem biztos, hogy azonnal eltudom érni (ha el is tudom, nem tud azonnal segíteni), meg akkor is, ha amúgy nem vagyok várandós.

Szerintem jobb, ha leengedsz egy picit, mert babával csak méginkább túl fogod parázni. Ha csak nekem van bajom, az nem gáz. Hívok mentőt, vagy átmegyek a szomszédhoz akár vadidegenül is, hogy segítsen, kikiabálok az ablakon, mit tudom én. Jön a mentő, elvisz, ennyi. Na most nekünk van egy 2 évesünk és várandós vagyok. Ha most lenne velem gond, sokkal nagyobb fejtörést okozna, hogy mit csináljak a lányunkkal, ha meglesz a babánk, akkor meg a két gyerekkel, vagy hát érted na... Mindig lehetne rugózni valamin, de minek!? A gyerekkel is lehet bármi gond napközben, amit nekem kell kezelni, mivel a férjem dolgozik. Miért gyártsak állandó forgatókönyveket, hogy amikor éppen egyedül vagyunk, akkor mit csinálnánk, ha...? Majd mindent megoldunk!

A várandósságom utolsó hónapjában volt evidens, hogy már nem megy több napra sehova a férjem, de az meg a részéről is igény volt, mivel apás szülést szerettünk volna/szeretnénk.

aug. 13. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%
A férjem minden évben pár napra nyáron elmegy Szlovákiába a barátaival, tavaly sem volt ez másképp, amikor nagyterhes voltam már. De most jut eszembe, volt több nyári kiruccanása is, legenybucsuja (24 hetes terhes voltam, amikor összeházasodtunk), az neki egy hosszú hétvége volt, meg kenutura a barátaival, az is asszem, három nap. Ő ilyen csavargos, már megszoktam. Én is féltem, de amúgy ha más nem, mentot hívsz. Nekem semmi baj nem lett.
aug. 13. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!