Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Volt olyan helyzet, amikor...

Volt olyan helyzet, amikor egyedül kellett maradnotok több napig terhesen?

Figyelt kérdés
Azokra gondolok, akik nem egyedül nevelő anyák, hogy az apuka több napig távol volt és emiatt egyedül kellett maradni. Első terhessegem és aggódom, hogy amilyen az élet,esetleg pont akkor történik valami, rosszul leszek es tortenik valami a babával, nem tudok segítséget kérni... Igazából nem tudom már, hogy ez most túl gondolás vagy egyébként jogos az aggodalom.

aug. 12. 22:51
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem túlgondolod. Én is voltam egyedül, de ilyen eszembe se jutott. Max a 36. héttől paráznék ezen.
aug. 12. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
93%

A terhesség vége felé szerintem jogos az aggodalom, már csak azért is, mert mi van, ha pont akkor indul be. De a segítséghez nem kell pont a férjed. Szomszéddal, barátnővel stb. is meg lehet beszélni, hogy szükség esetén segítenek-e. A szomszédom magától ajánlotta fel. Szerencsére nem volt rá szükség, mert anyukám nyugdíjas és az utolsó hónapban amikor nem volt itthon a férjem, ott volt velem. De a gyermekágyon a szobatársnál a szomszéd hívta ki a mentőket.

Legyen nálad a mobilod, beszéld meg előre másokkal és nyugi! Nagy eséllyel nem lesz rájuk szükség.

aug. 12. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
89%
Hol tartasz a terhességgel? Ha az utolsó hetekben, akkor érthető az aggodalmad. Ha még messze van, akkor azért ne gondold túl, ha amúgy nincs egyéb problémád. Félidősen maradtam otthon hosszú hétvégére, nem volt gáz. Annyit tettünk, hogy szóltunk a családnak, és lett volna rpkon, aki jött volna értem, ha gond lett volna, de nem történt semmi
aug. 12. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
90%

Ha ez megnyugtat, engem úgy ért valami koraterhesen (lombik beültetés utáni napokban, azt sem tudhattam, sikerült-e), hogy a férjem végig itthon volt, aztán nem ébredt fel. 🙄

Hajnali 4-kor elájultam a konyhában, esés közben szétvertem a fejem, 6 centis szakadás volt, ömlött a fejemből a vér. Nyitott ajtók mellett, 5 méterről nem kelt fel, hiába hívtam. Annyira nem ordítottam, hogy mindenki felkeljen, de így is azt hittem, előbb törik ránk az ajtót a tűzoltók a szomszédok riasztására, minthogy a kedves férjem felkel...

Szóval végül papírtörlőt szorítva a sebre betántorogtam a szobába, hogy lesz szíves végre felkelni és segíteni. Utána is ő esett pánikba, nem ám én, akinek vérzett a feje.

Ezt azóta is felemlegetem neki... Már másfél éves a fiunk.

aug. 12. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
83%
Én ezt a hormonoknak tudom be. 37 hetes vagyok most. Múlt héten 3 napot egyedül voltam és bár az agyam elvileg tudta, hogy nem lesz gond és ha lenne is van kinek szólnom, mégis nagyon rosszul éltem meg. 😅 Én magam is meglepődtem mennyire 🥺
aug. 12. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
90%

Férjem külföldön dolgozik, 3hét kint, 1hét itthon. Így az egész terhességet szinte egyedül vittem végig. Nem stresszeltem rá a dologra, próbáltam pozitív lenni, nem akartam bevonzani semmit. Nem is történt semmi, szülés is akkor indult be, mikor itthon volt 🙂

Telefonod legyen a közeledben, ha van valami tudj segítséget hívni. Ne aggodalmaskodj, jó babavárást!

aug. 12. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, nem minket kérdeztél, mert én egyedül várom a babám, de innen látszik csak igazán, mennyire túlgondolod.

Baj általában nem napok alatt, hanem 1 perc alatt történik. Erre kéne átállítani az agyad. A férjed nem Superman gondolom. Az legyen természetes, hogy 1. Megpróbálod megelőzni a bajt, 2. Mindig tudj segítséget kérni, ha nem sikerült. Nem muszáj pont a férjedtől.

Pl., ha érzed, hogy rosszul vagy, lehet, hogy elájulsz, feküdj le, emeld fel a lábaid. Többre mész vele, mint az ájulás előtt azon morfondírozni, hogy basszus, el fogok ájulni, pont most, amikor nincs itthon a férjem.

aug. 12. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, sokat segítettek.
aug. 12. 23:46
 9/24 anonim ***** válasza:
27%

Egyedülálló anya vagyok, a terhességet is egyedül csinaltam. Azert kicsit sértő , ahogy irod, “ hogy nem azokra gondolsz akik egyedülállók “ miért mi valami ufók vagyunk ? Ne felejtsd , hogy bármelyik pillanatba lehetsz te is egyedülálló … Nem egy külön faj vagyunk hanem pont ugyanolyan ember. Nemrég halt meg egy ismerősöm férje rákban három kis gyereket hagyva maga után, akkor

most anyuka már nem is ember?

aug. 13. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Nem nem sértésnek szántam, egyszerűen egy egyedülálló anya rávan belevan kényszerítve ebbe a helyzetbe, tehát valószínű, hogy nem így tervezted mondjuk, és az apával ezt nem is tudod megbeszélni. Itt engem ez a része érdekelt, hogy mint apa és anya ebben a helyzetben, hogy reagálták le ezt, mi volt az oka, hogy így alakult. Mert pl az más amikor az apa külföldön dolgozik, közös döntés és valószínű ők tudják hogy ezt hogyan kezelik. Az egyedül maradt anyákkal szemben, mivel ez másik szituáció.
aug. 13. 02:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!