Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Határozatlan a munkaszerződése...

Határozatlan a munkaszerződésem, viszont van benne egy olyan kikötés hogy ha nem végzem el az iskolát megszüntethető a köz.jogviszony. Táppénzen vagyok,(kismama) a gyakorlat miatt nem tudom elvégezni az iskolát. Kirúghatnak táppénz alatt?

Figyelt kérdés

júl. 26. 10:34
1 2 3 4
 31/39 A kérdező kommentje:
A szociális ápoló nem indult..
júl. 26. 14:19
 32/39 anonim ***** válasza:
65%
Miért nem válaszolsz a kérdésre? Gondolom azért mert BENNE VAN A SZERZŐDÉSBEN. És mivel nem teljesítetted, könnyes búcsút vesznek tőled 90% eséllyel. Ha nem, akkor legyél nagyon hálás a főnöködnek és dolgozz 3 ember helyett.
júl. 26. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 A kérdező kommentje:
Benne van igen. Eddig is annyi ember helyett dolgoztam. 😄
júl. 26. 14:37
 34/39 anonim ***** válasza:
65%
Hát akkor, ha benne van akkor nem fűznék nagy reményeket a dologhoz.
júl. 26. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
78%

Hát ez elég ellentmondásos.

Egyszer azt írod el se kezdted, aztán azt hogy már 3 éve tart.


Egyébként az e kategória felsőfokú szakkepesites. Ezek max 2 évig szoktak tartani.

Amúgy meg ha tudtad a helyzetedet mi a fenéért nem vártál fél évet a gyerekkel? (tudom, most jön az hogy becsúszott)


Szerintem is simán kirughatnak emiatt, mert nem teljesítetted a feltételt. Vagy lehet hogy csak simán megszunik a munkaviszonyod.


Azt várják a nők hogy a munkaltatok legyenek toleransak a várandós és kisgyerekes nőkkel, közben ők simán kijatszak a munkaltatot ha az érdekük úgy kívánja.

júl. 26. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
31%

Édes istenem szörnyű, hogy néhányan milyen stílusban képesek válaszolni.. borzasztó.. egy terhes nőnél elég sokmindent figyelembe kell venni. Elsősorban a terhes munkavállaló nem rúgható ki, akár táppénzen van, akár dolgozik még a munkavállaló csak és kizárólag közös megegyezéssel vagy munkavállalói felmondással szüntethető meg a munkaviszony. Ilyen esetben a terhesség ténye, ami védettséget okoz. Kedves kérdező, mindenképp keress fel egy munkajogi szakértőt és csak utána beszélj a főnököddel! Természetesen a szerződés feltételeinek nem teljesítése ebben az esetben is következményekkel jár.

Azt írtad, hogy három éve dolgozol ezen a helyen. Ha mégis megszűntetik a munkaviszonyod, jogosult leszel CSED-re és GYED-re is, csak a szülés időpontjában legalább álláskeresésin legyél.

Minden jót, egy 9 hónapos terhes, jogász hallgató😘

júl. 26. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
100%

36


A terhesség alatt valóban nem rúgható ki RENDES felmondassal. Ellenben az általad említetteken kívül ott van még q rendkívüli-amire pl ok a hiányzó vegzettseg- illetve ilyen q szerzodes lejárt is -amire ott az augusztus 31.-határidő ugye az iskola befejezésére

júl. 26. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
71%

Egyébként ha augusztus vége a határidő akkor az sem stimmel hogy neked még fél év van hátra a kepzesbol.. Terhessegtol függetlenül, addig már nincs fél év.

Vagy el sem kezdted, már ki tudja 😅

júl. 26. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
67%
A kérdésre nem tudok válaszolni, de ahogy a 36-os is írta, legrosszabb esetben, ha elmész munkanélkülire (álláskeresésire), úgy, hogy amikor szülsz még azon legyél, akkor ha jól tudom, minimálbér után kapsz csedet és gyedet. Nem sok, de több mint a gyes.
júl. 26. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!