Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Határozatlan a munkaszerződése...

Határozatlan a munkaszerződésem, viszont van benne egy olyan kikötés hogy ha nem végzem el az iskolát megszüntethető a köz.jogviszony. Táppénzen vagyok,(kismama) a gyakorlat miatt nem tudom elvégezni az iskolát. Kirúghatnak táppénz alatt?

Figyelt kérdés

júl. 26. 10:34
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
70%
Ha a szerződésben ez a záradék benne van. mondhat amit akar, ha nem teljesíted benne foglaltat isten se véd a kirúgás ellen.
júl. 26. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 A kérdező kommentje:

Majd kiderül, reméljük nem.

És akiknek van némi fogalmuk erről ők azt mondják, hogy nem.

Szerintem a munkáltatom sem küldene el, de azért jobb tisztába lenni az esetleges dolgokkal.

júl. 26. 13:52
 23/39 anonim ***** válasza:
61%

"És akiknek van némi fogalmuk erről ők azt mondják, hogy nem."


Kik azok így többes szamban?


"Szerintem a munkáltatom sem küldene el, de azért jobb tisztába lenni az esetleges dolgokkal."


A munkáltatód konkrétan az allam, azért vagy közalkalmazotti jogviszonyban. Picit logikusan gondolkodva: ők allitottak egy feltetlet, miszerint el kell végeznek az adott iskolát x időn belül. Te nem tetted meg. Sec perc alatt lehet találni valakit, akinek van olyan vegzettsege, ami neked hianyzik

júl. 26. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
45%
Kérdező, egyszerűbben hogy megértsd. Benne van a szerződésedbe hogy mit kell teljesítened augusztus 31ig? ha igen akkor nem teljesítetted ergó repülés...
júl. 26. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 A kérdező kommentje:

Figyelj csak drágám! Mostmár kicsit elég a kötekedésből, nem làtsz bele az életembe.Leirtam hogy fel év hiányzik az iskolából, ami (3 éves) és nem- nem találnak olyan könnyen a helyemre, így is elég kevesen vagyunk/vannak.

Tőled kérjek elnézést hogy egészségügyben dolgozom, és hogy az államtól kapom a fizetést ?


De csak egy kérdés… hasra ütésre mondod ezeket a dolgokat? Vagy ebben dolgozol és 100%ig biztos vagy benne?

júl. 26. 14:00
 26/39 A kérdező kommentje:

Van aki itt ebben dolgozik ? És úgy mondja ezeket a dolgokat egyébként ? Vagy ez a ti gondolatmenetetek?

Tehát, ügyvéd, jogász, könyvelő hr-s.. bármi?

júl. 26. 14:03
 27/39 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, én is egészségügyben dolgozom melyik részen vagy hogy nem találnak helyetted könnyen?


Férjem jogász, azt mondja hogy ha benne van a szerződésedben, és nem teljesíted az szerződésszegés ezáltal azonnal elbocsájtás lehet, a többi a főnöködön múlik

júl. 26. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 A kérdező kommentje:

Szociális gondozóként dolgozom egy faluban, és az E kategória van folyamatban, ami most az állapotom miatt csúszik.

Magas rizikó a besorolás, ezért veszélyeztetett terhesként vagyok tpn.

júl. 26. 14:09
 29/39 anonim ***** válasza:
100%

"El se kezdtem a sulit, mert abban az évben nem indult. Utána várandós lettem."


"életembe.Leirtam hogy fel év hiányzik az iskolából, ami (3 éves) és nem- nem találnak olyan könnyen a helyemre, így is elég kevesen vagyunk/vannak."


Hm....

júl. 26. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
65%
Arra nem válaszoltál még mindig hogy: BENNE VAN A SZERZŐDÉSEDBEN HOGY HA NEM VÉGEZED EL IDŐRE AKKOR KIRÚGHATNAK? mert ha igen akkor kezdhetsz pakolni. És azt írod egy éve csúszik már egy éve terhes vagy?
júl. 26. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!