Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az 5 hetes ultrahangon 15...

Kriszpet kérdése:

Az 5 hetes ultrahangon 15 mm-es petezsákban szikhólyagot, mellette 6 mm-es embrió ábrázolódik, de nem észleltek szívhangot. Reménykedek, hogy a 6. héten lesz szívhang, bár nem bíztatott a doki. Van esetleg hasonló tapasztalat?

Figyelt kérdés

Előzmény: egy második inszemináció útján fogant a baba (az első sajnos nem sikerült). Ilyenkor az inszemináció napjától számított 4 hét után kell menni ultrahangra. A 4 hetes ultrahangon egy 8 mm-es petezsákot láttak, de szikhólyagot, embriót nem. Ma voltam az 5 hetes ultrahangon, amelyen már 15 mm-es petezsákban szikhólyag és mellette egy 6 mm-es embriócsomó ábrázolódik, de szívhangot nem észleltek. Elég borúlátó volt az orvos, szerinte már kellene lennie szívhangnak, ezért azt mondta, hogy 80%, hogy nem él a picur. A HCG-m és a progeszteronom nagyon jó. De ma nagyon elkeserített ezzel a mondatával az orvos "valószínüleg nem él". Azt mondta, hogy várjunk még egy hetet és ha akkor sincs szívhang, akkor egészen biztos, hogy elhalt a pici. El vagyok keseredve, hullámokban tör rám a sírhatnék, de tele vagyunk reménnyel, hiszen 1 héttel ezelőtt még csak egy kis petezsák volt.


Kíváncsi lennék a véleményetekre, esetleges hasonló tapasztalatokra.

Előre is köszönöm. :)



júl. 12. 16:33
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
53%

Én itt inkább olyanokat szoktam látni, hogy fölöslegesen biztat a doki, de a te esetedben még bőven nem engedném el. Leírom, nekem hogy volt.

Azt hittem pár nap híján 7 hetes vagyok, tehát tuti, kell szívhangnak lenni. Erre, 6hetesnek felel meg, az biztos betöltött, mert 1 próbálkozás volt és tovább nem élnének el a spermiumok. Embrió 5,2mm. Valami pulzálásféle van, de ezt még nem szokták.annak venni. Papíron: Szívcsőpulzálás még nincs. 8 nappal előtte szikhólyag volt, illetve embrió csomó sejthető, de olyan pici, hogy le se mérték.

Na, szóval 6 hetesen csalódottan hazamentem (előtte már volt vetélésem.) Még aznap elöntött a vér. Gondolhatod, mennyi reménnyel mentem vissza ügyeletre... Hematóma volt. 8 nap múlva kontroll, addigra már tuti kell lennie szívhangnak. Akkor 7hetesnek felelt meg, 10mm és van szívhang, élő terhesség igazolható. Akkor meg azon aggódtam, hogy keveset nőtt...

De mindegy is, pár hét múlva szülök 😁

Ne add fel még!🤞

júl. 13. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!