Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az 5 hetes ultrahangon 15...

Kriszpet kérdése:

Az 5 hetes ultrahangon 15 mm-es petezsákban szikhólyagot, mellette 6 mm-es embrió ábrázolódik, de nem észleltek szívhangot. Reménykedek, hogy a 6. héten lesz szívhang, bár nem bíztatott a doki. Van esetleg hasonló tapasztalat?

Figyelt kérdés

Előzmény: egy második inszemináció útján fogant a baba (az első sajnos nem sikerült). Ilyenkor az inszemináció napjától számított 4 hét után kell menni ultrahangra. A 4 hetes ultrahangon egy 8 mm-es petezsákot láttak, de szikhólyagot, embriót nem. Ma voltam az 5 hetes ultrahangon, amelyen már 15 mm-es petezsákban szikhólyag és mellette egy 6 mm-es embriócsomó ábrázolódik, de szívhangot nem észleltek. Elég borúlátó volt az orvos, szerinte már kellene lennie szívhangnak, ezért azt mondta, hogy 80%, hogy nem él a picur. A HCG-m és a progeszteronom nagyon jó. De ma nagyon elkeserített ezzel a mondatával az orvos "valószínüleg nem él". Azt mondta, hogy várjunk még egy hetet és ha akkor sincs szívhang, akkor egészen biztos, hogy elhalt a pici. El vagyok keseredve, hullámokban tör rám a sírhatnék, de tele vagyunk reménnyel, hiszen 1 héttel ezelőtt még csak egy kis petezsák volt.


Kíváncsi lennék a véleményetekre, esetleges hasonló tapasztalatokra.

Előre is köszönöm. :)



júl. 12. 16:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szia

Én csak azt tudom

6+1 napon voltam 2 mm embrim és szivcsőpulzálás látható.


Sajnalom

júl. 12. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
63%

6+0 nekünk még nem volt szívhang, se pulzálás.

Mi lombikosok vagyunk, azért voltunk ilyen korán, de csak egyszer és azért kellett mindenképp mert elfogyott a gyógyszerem.2 hét múlva kellett menni és rendben volt.

Nem értem miért kell hetente menned. 4 hétnél majd 5 hetesen. Akik nem meddőségibe járnak azok simán a 7.-8. Héten mennek először mert addigra van.

Nekem ez fura. Teljes szívemből drukkolok. Habár nem szoktam orvost megkérdőjelezni mivel ő tanulta. De a logikám azt diktálja korán hívtak be. Drukkolok és írd meg mi lett.

júl. 12. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Minden terhességemnél azt mondták, 6 hetesen menjek, előtte nem akarnak fölöslegesen paráztatni, hogy nem látni/hallani semmit.


Persze, ilyenkor bármi lehet, de azért 5 hetesen ilyet mondani kicsit erős.


(Értem, hogy inszem, de a tényeken, hogy mikor KELL legyen szívhang, ez nem változoltat.)

júl. 12. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
7mm-es embrióig kell megjelennie a szívhangnak, ezért mondhatta azt, amit.
júl. 12. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem 5 hetes terhesség gyerekek, hanem az inszemináció óta telt el 5 hét! Ez már inkább úgy 7 hetes terhesség, nem 5. Azért mondta a doki, amit mondott.
júl. 12. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

5

Jaj most hogy mondod igazad van. Hisz a menzesztől számolunk.

júl. 12. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
#4 van erre vmi szabaly, hogy 7mm-es embrional kell lenni szivhangnak? Bocsi tényleg erdekel, mert ezt nem tudtam.
júl. 12. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nekem volt egy üres petezsákos terhességem. Ott azt mondta a doki, hogy 1cm feletti petezsákban szikhólyagnak, 15mm felett embriónak kell lennie. 8mm feletti embriónak kell szívhangnak lennie.


Én még reménykednék.

Bár mivel lombik, így ja... Elég gyanús, hogy "el van késve".

júl. 12. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha 7 hetes terhesség, akkor már sajnos kellene lennie szívhangnak. Én lombikos vagyok nekem 6 hét 2 naposan volt először.
júl. 12. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Hanyadik ciklusnapon volt az inszem? Mikor volt meg utoljára?
júl. 12. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!