Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha a vércsoportom ARH negatív,...

Ha a vércsoportom ARH negatív, akkor is fentáll az RH összeférhetelenség, ha a magzat RH pozitív?

Figyelt kérdés

jún. 22. 09:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Akkor áll fenn csak igazán!

RH összeférhetetlenség mindig akkor merül fel, ha az anyai vércsoport rh-. Ha pozitív a magzat, és valamilyen okból bekerül az anyai véráramba magzati vvt (ehhez elég egy kisebb vérzés, amniocentézis...stb.), akkor az beindíthatja az ellenanyag képződést.

Ha az anya rh+, akkor nem okoz problémát az ellenkező magzati rh vércsoport.

jún. 22. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Pont akkor áll fenn.

Én is rh- vagyok, a kislányom is az, így nem kaptam anti D-t szülés után.

Ahogy az első is írta, akkor van gond, ha a magzat + és beindul az ellenanyag termelés.

jún. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget!😊

Még nagyon az elején vagyok 6-7 hetesen.

Mikor derül ki, hogy a magzat milyen vércsoportú? Már születés előtt meg lehet mondani?

jún. 22. 18:15
 4/11 anonim ***** válasza:
Nálunk szülés után mondták csak. De lehet már erre is vannak vizsgálatok.
jún. 22. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én is negatívos vagyok, a terhesség alatt minden vérvételnék néztek ellenanyag szintet, és szülés után antiD-t is kaptam, mert a lányom rh+
jún. 22. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

A baba születésénél nézik meg a baba vércsoportját és ha +, akkor automatikusan mennek az anti D-vel. Valahol akkor is kap anyuka "biztos ami biztos alapon", ha a baba is negatív.

Első terhességnél ez elvileg nem szokott gondot okozni, ha volt vetélés, vagy abortusz, akkor esetleg előfordulhat. Szülésnél/beavatkozásnál keveredik kvázi a véretek és így a következő várandósságnál fordulhat elő ellenanyag termelés, mert akkor a szervezeted már tudja mi ellen kell. Rengeteg szövődménye lehet.

Én most a második terhességem vége felé járok. Annyi plusz van, hogy minden trimeszteri labornál néznek ellenanyagot is. 2-es voltam


Annyi javaslatom van, hogy tartsd észben. Nálunk pl. 2 nap után én kérdeztem rá a kórházban, hogy nem kapok-e anti D-t? (Protokoll szerint 3 napon belül be kéne adni elvileg.) Elkerekedett az ápoló szeme, elment, majd visszajött, hogy "nem közölték velem, hogy a kislányom is rh -, így nem jár?". Hát b*meg, ha közölték volna, nem kérdezem... :D Szóval ennyi. Ha nem kapsz automatikusan, azért ne felejts el rákérdezni!

jún. 22. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én szerda este szültem és csütörtök délután kaptam a szurit.

#4

jún. 22. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Csak a születés után derül ki.
jún. 23. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az első gyereknél nem gáz, csak a következőknél.
jún. 26. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én már az első gyereknél kaptam (1980), mielőtt kiderült volna, hogy ő is RH-.

A második után is kaptam, pedig, mint kiderült, ő is RH- lett. (A férjem RH+)

A lányom férje is RH+, az unokáim mégis RH-k lettek. Arra már nem emlékszem, hogy a lányom kapott-e anti D-t. Mindenesetre megállapítottuk, hogy a férjem és a vejem is heterozigóta :)

jún. 28. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!