Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyire káros a terhesség...

Mennyire káros a terhesség nagyon elején cipekedni?

Figyelt kérdés

Ma csináltam egy tesztet és pozitív lett. Előtte viszont nagybevásárlást tartottam, és vagy 8kg-nyi cuccot cipeltem 50 métert+felmentem vele a 3.emeletre, sajnos lift nincs.

Okozhatott ez bajt? :(

Mostmár hogy tudom odafigyelek.



jún. 7. 12:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
8 kg? Semmit. Az messze van a nagy súlytól és cipekedésről. Máshol 10+ kilós nagy testvér van. Semmi bajod nem lesz ennyitől.
jún. 7. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszod, megnyugtattál😊
jún. 7. 12:12
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Semmi baj nem lesz ennyitől. A terhesség nem betegség.

Gondolj bele, hány kismama folytatja az edzést, kisebb-nagyobb súlyokkal vagy pl ha második gyerek akkor elkerülhetetlen, hogy a nagyobbat néha néha megemeld (persze, ha olyan korban van). Kicsit vedd lazábbra a saját érdekedben

jún. 7. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
94%

Ha előtte hordárokat tartottál, akkor igen. Amennyiben nem terhesen is jártál bevásárolni, semmit.

Nekem nem szabadott volna emelni hematóma miatt, de mivel egyedül vagyok, vásárolni meg muszáj, nyilván én vittem haza. Igyekeztem egyszerre nem sokat, de azért cipeltem. Semmi baj nem lett. Egészséges terhességnek meg meg se kottyan 8 kiló. Az 50méteren nagyon nevettem. Mázlista vagy, hogy ilyen közel van a bolt. Én Pest közepén lakom, nem egy tanyán, de azért kell hozzá sétálnom egy 500métert.

jún. 7. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
91%

Minden nap 8 kilót cipelek fel és le a negyedikre :D Annyi most a kisfiam, plusz mindigbvan nálam hátizsák vízzel, nasival, labdával, váltóruhával.

Illetve haza többnyire viszünk 1 kenyeret, valami gyümölcsöt... plusz 7+8 kilót.


A babakocsit sokszor meg kell emelni ha buszra, villamosra szállunk, gyerekkel együtt van vagy 15 kiló.


A 14. hétben vagyok.


Mielőtt pánikolnál, hogy emeltél, abba gondolj bele, hogy sok anyuka emeli, cipeli a gyerekét.

A kisfiam már megérti, hogy otthon nem cipelem csak úgy, de kimozdulni ki kell, és mivel nálunk sincs lift, így marad a cipelés.

jún. 7. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat.😊

Igen, ennyi szerencsém van, hogy közel van ez a Coop.😊

jún. 7. 12:20
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Semennyire. Kesobb is csak akkor lennel eltiltva tole, ha problemas a terhesseg. Amugy nem.
jún. 7. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz gond. Ha mégis, az nem emiatt lesz. Én a pozitív teszt előtti nap életem egyik legbrutálisabb edzését nyomtam le, plusz későbbi időszakban is 1-1 alkalommal emeltem/cipeltem nehezet (kb. 15kg-t) mert nem volt más választásom. Most vagyok 32 hetes és eddig minden rendben.
jún. 7. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!🙂

Kedves 5-ös és 8-as! Boldog babavárást kívánok nektek!😊

jún. 7. 22:30
 10/11 anonim ***** válasza:

#9! Hé és nekem?😂Na jó, én azért kívánok neked! Csak lazán 😉

#4

jún. 7. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!