Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Bevállalnátok a 4-dik babát?

Bevállalnátok a 4-dik babát?

Figyelt kérdés
Van 3 pici édes gyerekem,ovódásak, a kisebbik 2 éves lesz.a párom nagyon szeretne még egyet,de én mondtam majd egy 6-7 év múlva.Mindig védekezünk óvszerrel,de kiszakadt a múltkor,és lehet hogy terhes leszek.Még nem tudom hogy az e vagyok majd csak jövőhéten tudom meg.Én abortuszra mennék,de nincs szívem megölni a saját gyerekemet, a párom pedig szeretné megtartani.(Persze ha terhes vagyok).baba cuccokra nem lenne gondunk,mert rengeteg van, anyagilag,nem lenne megerőltető a 4-dik,de nagyon nehezen bírnék velük.Ti mit csinálnátok?
2010. okt. 29. 12:03
 1/8 anonim ***** válasza:
Én megtartanám. Nagyon szeretnék babát, nekem is van 3 és most küzdok a 4. babáért, igaz az én 3 gyermekem már nagy, így talán konnyebb.
2010. okt. 29. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha nem lenne anyagi ellenérv, én gondolkodás nélkül bevállalnám a 4.et. Sőt nyaggatom is érte a férjem. De közben én is belátom, hogy sajana nem engedhetjük meg. De lottózunk! :)
2010. okt. 29. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
én most várom a harmadik babát de ha úgy adódna hogy lehetne negyedik baba azt is meg tartanám ámbár nekem ez a harmadik baba is olyan nehezen jött össze remélem jól döntesz.
2010. okt. 29. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én épp a 6 dikra készülök bár nem jött még össze !!!

De igen szerintem vállald bár nem lesz könnyü helyzeted ennyi kicsivel ,tapasztalatból beszélek nekem is sorjában jöttek 92 márc 93 július,96 január,98,december hát nem volt egyszerü mit ne mondjak de már szép nagyok !És ha kéne még egyszer ugyan így csinálnám bár azért ha átgondolom várnék két gyerek közt ,hogy legalább 3 év kor külömbség legyen!A legkisebb 4 éves és más így több idő van rá több türelem szóval sokkal jobban élvezem így az anyaságot, de ha jön akkor vállalni kell ha a szíved is így diktálja én nem vetetném el!

2010. okt. 29. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
OFF: 6 gyerek! Nagyon-nagyon-nagyon irigyellek! Csodálatos családod lehet!
2010. okt. 29. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nálunk a harmadik jön. Kicsit hasonlítunk egymásra, mi sem terveztük bár én nagyon vágytam volna egy harmadikra, de csak akkor, ha már nagyobbak a gyerekek (most 27 és 13 hónaposak). A férjem hallani sem akart 3. babáról. Aztán nem védekeztünk egyetlen egyszer. Persze teherbe is estem. Nálunk azért sajnos vannak anyagi gondok, sokszor alig jövünk ki a hónapból, és a lakás is kicsi 3 gyereknek. De én úgy gondolom, hogy ennél már csak jobb lehet, mostanában annyira "lent" voltunk, hogy már csak a "fent" jöhet. Egy pár év múlva megadatik a nagyobb lakás lehetősége (örökölni fogok), és úgy gondolom, hogy ha a már meglévő két gyerekem sem éhezik, akkor a harmadik sem fog. Végül a férjem is hasonló nézeteket öltött, így megmaradhatott a baba. Most, hogy így elolvastam a kérdésedet az első gondolatom az volt, hogy biztos nem. De a Te körülményeid merőben mások. A Te helyedben biztosan megtartanám. Szurkolok, hogy a számotokra legjobb döntést meg tud hozni.
2010. okt. 29. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha anyagilag megengedheted akkor nem is kérdéses, főleg ha még szóba is került hogy esetleg 4. Én nem vetetném el biztosan, aki imádja a gyerekeket, azt ez élete végéig kisértené! Ha meg a párod is benne van, akkor igazán szerencsés vagy.

Nekem is 3 gyerekem van (legkisebb 4 hós), és bizony ha becsúszna (ezért is nagyon kell védekeznünk) nem vetetném el. Szivem szerint szülnék még, hisz már most azon jajgatok a páromnak hogy úgy elfogadnák még egyet. De ennyit enged a kassza, hogy meglegyen mindenük amire szükségük lehet. De ha nyernék, akkor biztosan jöhetne nálam is a 4.

Minden jót neked, és ird meg ha esetleg babás lennél! :-)

2010. okt. 29. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
14:18-as! Úgy mondják, Ha Isten bárányt adott, majd ad hozzá legelőt is. Ma már sajna nem lehet a gyerekvállalást erre alapozni, de azért szép gondolat.
2010. okt. 29. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!