11 hetesen +5 kg?

Figyelt kérdés

65 kg-ról indult a terhességem (160 cm, sosem voltam vékony). 5-6 héten 64 kg voltam. Mostanra kicsit jobb az étvágyam. Illetve, sokszor kell ennem valamit, mert érzem, hogy hányingerem lesz, ha nem eszem. Szinte óránként eszem valamit (néhány keksz/mandarin_ szendvics/dió/csoki). Úgy érzem, hogy fel vagyok puffadva, folyamatosan telve érzem a gyomrom, de közben éves is vagyok. Nemrég mertem magam, és kicsit elrettentett, hogy 69,3 kg-t mutatott a mérleg. A hasamra érzem a hízást, de inkàbb puffadásnak néz ki, vagy terhespocaknak, de ebben az időszakban még nem igazán valószínű, hogy az lenne...

Mit lehetne kezdeni ezzel? Nem szeretnék nagyon sokathízni... Nektek mi vált be, hogy szánjon az éhség, de hányinger se legyen?


Köszönöm, ha válaszoltok.


2023. dec. 9. 20:24
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Mindig reggel pisilés után és éhgyomorra nézd a súlyod.

Egyébként én is rosszul voltam sokáig, vizet ittam sokat. Rendszeresen ettem és mértékkel mint terhesség előtt. Ha iszonyat rosszul voltam 1 szem háztartási kekszet bekaptam a fő étkezesek között és ennyi. Próbáltam túlélni. Próbálj meg rendszeresen enni, mindennap ugyanakkor, az is segít.

(Most vagyok 29 hetes terhes 3 kilogramm plusz van rajtam. 165 magas vagyok és 63 kilóval indultam, plusz én rendszeresen edzek is).ú

2023. dec. 10. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Próbálj meg keksz, csoki meg dió helyett natúr pufirizst majszolni.
2023. dec. 10. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

"Úgy érzem, hogy fel vagyok puffadva, folyamatosan telve érzem a gyomrom, de közben éves is vagyok."


Ez nem éhség, de tudom, hogy hasonlít ehhez az érzet. Az émelygést én is olyannak éreztem, mint mikor le van esve a cukrom (IR-s vagyok).

2023. dec. 10. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
58%
Ha elmúlik a terhességi hányinger (reméljük most már hamarosan) kérd dietetikus segítségét, nagyon át kell alakítanod az étkezésed. Oda kell figyelned a súlyodra nagyon, már alapból is túlsúlyos vagy, nem esztétikai okokból problémás a +20-30 kg elsősorban. :( Úgy kell majd belőni az étkezéseid, hogy napi 5-6x étkezz, megfelelő arányban sovány húsokból és tejtermékekből fehérje + jó minőségű szénhidrátok (teljes értékű gabonákból) + a minimum szükséges zsír, növényi forrásból, és lecsökkenteni az üres szénhidrát/cukor bevitelt, amennyire csak lehet. Ebbe az irányba indulj el te is már most. Édes keksz helyett pl. Korpovit vagy legalább valami zabkeksz? Mandarin helyett alma? Csoki helyett hozzáadott cukor nélküli túró rudi? Ezek minimálisan jobbak tápanyag szempontjából. Szendvics: ha ilyen gyakran eszel mini szendvicseket csinálj, ne egy egész zsömlét, hanem pl. szendvicskenyérből háromszögszendvicset, tk kenyér-margarin-sovány sajt-sovány sonka + zöldségek. Főételeket így hogy tudsz enni ha folyamatosan eszel? :(
2023. dec. 11. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 babyboom567 ***** válasza:
32%
Azért 14-es válaszoló, azt azért engedjük már el, hogy 65 kilósan túlsúlyos,ez már viccnek is rossz.A 65 kilójával semmi baj sincs, a korai hízással annál inkább.
2023. dec. 11. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
37%
160 centihez 65 kg volt az indulási súlya, az sajnos sok. Nem elhízás, de az átlagoshoz/ideálishoz +5-10 kg. 158 centi/55 kilóval indultam, már én sem voltam a nádszál kategória.
2023. dec. 11. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Reggelizni tojást, avokádót, virslit, tejbegrízt szoktam. Aztán a munkám miatt nem igazán tudok rendesen ebédelni. Az ebéd általában a szendvics. Délután 3-kor eszem főtt ételt, levest általában. Majd 6-7kor valamit még, almát, joghurtot, vagy ha nagyon éhes vagyok, ugyanabból a levesből szoktam enni még. Főzni most nem igazàn tudok, mert a hűtőt sem tudom kinyitni a szagérzékenységem miatt. A férjem nem főz, maximum sültkrumplit meg rántottát készít el. Úgyhogy most nem túl változatos az étkezésünk, sok az üres szénhidrát, aminek gondolom köszönhetem is a hízást.


Egyébként 67,4 kg a súlyom, pár napja stabilan ennyi reggel pisilés után, pizsamában. 69-et este, jól felöltözve mértem, bele se gondoltam, csak kiírtam a kérdést, annyira elkeseredtem.


Köszönöm a tanácsokat.

2023. dec. 11. 14:15
 18/21 anonim ***** válasza:
Elég heti 1x mérni, felesleges minden nap (én szombaton vagy vasárnap a reggeli wc-zés után, bugyiban mérem magam). Kitartás, reméljük hamarosan elmúlik ez az émelygős/szagérzékey időszak és jobban oda tudsz figyelni a kajálásra! :-)
2023. dec. 11. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
76%

Egy tipp: fogsz egy 1 l-es jénait, beleszórsz fél kiló fagyasztott zöldséget, rá fél tk vegeta, 1 ek étolaj. Egyiknek sincs szaga. Fedőt rá, összerázod, és 15 percre be a mikróba. Otthagyod, mert akkor már lesz szag. Ezt megcsinálod reggel. Hazaérve kihűlt párolt zöldség vár a mikróban, minimális szaggal. Beleteheted a levesbe is. Brokkoli, karfiol, répás keverék, kelbimbó, zöldbab, ezek mind működnek így. Szerintem ezt a férjed is elkészítheti. Jobb ezt majszolni, mint kekszet.


Akár ebédre is jó, a zöldségek mellé készítesz bulgurt (forró vízzel leöntöd, itt sincs szag) meg sütőben süthető kész fagyasztott húsfélét a fehérje miatt. Vagy amilyen fehérjeforrást meg tudsz most enni. Főtt tojás is jó lehet.

2023. dec. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

#19


Lehet, hogy az ízüktől is rosszul van.

Én terhesség előtt párolt vagy sült zöldséges ételeken éltem, imádom őket. Reggelihez, vacsorához meg paradicsom, kígyóubi.

Terhesen köpködtem ki, nem ment le a torkomon, öklendeztem, mindennek valaki mellékízét/szagát éreztem.

Tényleg olyasmi maradt meg bennem, amit előtte kerültem: keksz, kenyér. De legalább tk verziót ettem belőle.

2023. dec. 11. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!