11 hetesen +5 kg?

Figyelt kérdés

65 kg-ról indult a terhességem (160 cm, sosem voltam vékony). 5-6 héten 64 kg voltam. Mostanra kicsit jobb az étvágyam. Illetve, sokszor kell ennem valamit, mert érzem, hogy hányingerem lesz, ha nem eszem. Szinte óránként eszem valamit (néhány keksz/mandarin_ szendvics/dió/csoki). Úgy érzem, hogy fel vagyok puffadva, folyamatosan telve érzem a gyomrom, de közben éves is vagyok. Nemrég mertem magam, és kicsit elrettentett, hogy 69,3 kg-t mutatott a mérleg. A hasamra érzem a hízást, de inkàbb puffadásnak néz ki, vagy terhespocaknak, de ebben az időszakban még nem igazán valószínű, hogy az lenne...

Mit lehetne kezdeni ezzel? Nem szeretnék nagyon sokathízni... Nektek mi vált be, hogy szánjon az éhség, de hányinger se legyen?


Köszönöm, ha válaszoltok.


2023. dec. 9. 20:24
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
64%
Kevesebbet kell enni.
2023. dec. 9. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 babyboom567 ***** válasza:
70%
Ne haragudj, de ez rengeteg,próbálj valami mást a hányingerre.Erre még azt sem lehet mondani,hogy vizesedsz,hisz olyan korai terhesség.Vedd ezt komolyan mert +30 kiló is lehet a vége.Én hízékony vagy, sosem voltam sovány,70 kilóval lettem terhes, és összesen 7 kilót híztam.
2023. dec. 9. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
84%
Próbálj meg nassolás helyett inni valamit vagy a hányingerre kérni valamit nőgyógyásztól / gasztroenterológustól.
2023. dec. 9. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
41%

Az első trimesztert végig émelyegtem, alig ettem valamit, még a víztől is rosszul voltam, ennek ellenére a mérésen +5 kg volt rajtam. Később ettem mindent ugyanúgy ahogy korábban, magyarul sokkal többet mint a rosszullétek alatt, mégis lassabban kúsztak fel a kilók. Nem volt nagyon nsgy hasam a végére, a testalkatomon se látszott hogy híztam volna de összesen 10 kg jött fel.

Átlagos testsúllyal estem teherbe.

2023. dec. 9. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
74%
Hú ez baromi sok. Első terhességemnél 12 hétig semmit nem híztam, most 1,5 kiló jött fel 12 hetes vagyok( pajzsmirigy beteg vagyok). Én ha éhes vagyok vagy hányingerem van inkább folyadékkal próbálom csillapitani(tea,víz vagy almalé). Meg szoktam negro cukorkát szopogatni nekem az is bevállt eddig.
2023. dec. 9. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
70%
Igyál jeges, ízesítetlen zöld teát. A hideg nekem segített a hányingeren, a tea meg segít kicsit megpörgetni az anyagcseréd, hogy ne legyél annyira elnehezedve, felpuffadva. Esetleg ugyanígy gyömbéres vizet/teát, az is jó valakinek hányingerre.
2023. dec. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Ez rengeteg..Ha így folytatod 30kg biztos felcsúszik majd 😥 Aztán terhescukrod is lehet.Nem szabad ezt túlzásba vinni
2023. dec. 9. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Lehet már most van terhességi cukrod kérj hamarabbi cukorterhelést,csinálnak már 12.héten is.

Nekem 8kg jött fel a 38.hétig diétál meg 2.szülésnél.diéta nélkülis.

Elég soknak tűnik az 5kg és ha rosszul is vagy akkor lehet éppen hipózol..monsjjk az éhgyomorra szokott kialakulni

2023. dec. 9. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Közben mégegyszer megmértem magam egy másik mérleggel, ami 67 kg-ot mutatott. Ez is sok, tudom...

Sajnos a zöld tea nem segít, ha hányingerem van a sima víz az első, amit rögtön ivás után ki szoktam hányni.

Eddig reggeli cukrot néztek (4.4 lett). De említeni fogom az orvosnak a terhelésest.


Köszönöm szépen a válaszokat.

2023. dec. 9. 22:21
 10/21 anonim ***** válasza:

Valóban nem ajánlott ennyit hízni - ugyanakkor az egyik ismerősöm is folyamatos kekszmajszolással segített a hányingerén, hízott is, de csak amíg a rosszullétek tartottak. Így összességében nem ment fel neki sok.


65 kg után 67 kg pedig sima súlyingadozás is lehet. Ennyi simán lehet a különbség, ha az egyiket reggel, a másikat este mérted. És ugyan a baba kicsi még, de vastagszik a méhfal, több vért keringetsz, ezeket is bele kell számítani.

2023. dec. 9. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!