Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az anyukák elmesélik a lányukn...

Az anyukák elmesélik a lányuknak, a terhességüket, szülésüket?

Figyelt kérdés
A lányok megkapják az eltett papírokat, fényképeket, kis könyveket?

2023. nov. 2. 18:46
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Én amikor kérdeztem anyukámat, elmondta.


Én is biztos fogok mesélni a lányomnak, csak még kicsi (5 éves). Szokott kérdezgetni, de csak olyamsiket, amit egy 5 éves kérdez... (Pl hogy megy be a baba hogy jön ki, hol még ki veszi ki, mutassak képet arról amikor megszületett, ő vagy a tesója)


Érdekes, a fiamat nem érdekli a dolog annyira csak inkább saját magát nézegetné videón, meg nevét azon amikor elmondom mekkorakat kakilt baba korában..


Mindkettő szülésem nehéz szülés volt, én nem fogok nekik hazudni.. a második beavatkozás mentes volt ezáltal hosszú is volt és fájdalmas is, de egyáltalán nem féltem, végig azt csináltam, amit ösztönösen jónak gondoltam és a vajúdás nagy részét egyébként is otthon töltöttem a férjemmel.


Az első az annyira meglepően hirtelen volt, hogy nem is nagyon emlékszem rá.. arról nem tudok sokat mesélni majd de azt biztos elmondom neki hogy akármi is van képes lesz rá így vagy úgy

2023. nov. 2. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
20%
Engem egyáltalán nem érdekeltek az eltett cuccok, amiket én tettem el meg magamnak tettem, eszem ágában sincs odaadni majd őket!
2023. nov. 2. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
48%

Ja és a szülésről abszolút semmit nem akartam tudni! A terhesség sem érdekelt, elég annyit tudnom, hogy végigbagózta az egészet!

#12

2023. nov. 2. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
59%

Nekem anyám nem beszélt erről semmit, csak amikor én voltam terhes, akkor néha-néha elejtett egy-két emlékfoszlányt (de így összesen kb annyit, hogy rajta sem látszott a terhesség, csak oldalról, meg hogy mindkettőnkkel 20+ órát vajúdott és nehéz szülései voltak). Engem amúgy nem érdekelt az ilyesmi gyerekként, magától nem mondta én meg nem kérdeztem. Azt nem tudom, hogy amikor engem várt, akkor a bátyámnak mit mesélt meg mit nem, de nem hinném, hogy sok részletbe beavatta volna akkoriban (4,5 év van köztünk, egy ekkora gyereket szerintem annyira még nem traumatizálnak a részletekkel).

Nekem 2 kislányom van, a nagyobbik is csak 3 éves, ő még nem annyira érdeklődik a téma iránt, így nem terhelem ezzel, a kicsi meg most lesz csak 1, hát neki sem mesélek még :D De ha felmerül a kérdés, akkor természetesen szívesen mesélek nekik róla. A nagy már néha amúgy felismeri régebbi képeken, hogy pocakom volt, és akkor magától mondja, hogy ez akkor készült, amikor a tesója a hasamban volt :)

2023. nov. 2. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
77%

Én kérdezgettem anyukámat, mondott is hasznos dolgokat, de nekünk soha nem voltak otthon tabutémák. A két éves fiamat egyelőre nem sok minden érdekli, de ha majd érdekli őt vagy az úton lévő testvérét a téma , én elmesélem a saját szintjén.

Engem is mindig más érdekelt, először a dolog biológiai hogyan és miértje, utána inkább anya megélése, mit hogyan érzett, gondolt stb, most felnőtt fejjel nekem a legérdekesebb az volt, hogy mit csináltak akkoriban másképp, mint jelenleg. De nem látom be, hogy erről miért ne lehetne beszélni, pláne ha érdekli a gyereket. Az ember megszületése elég különleges dolog, érthető ha kíváncsi rá.

2023. nov. 2. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Nálunk apránként el-elmondott részleteket valamelyik szüléséről, terhességről is, ha éppen szóba került. A jót is, rosszat is, de nem drámai stílusban. A nővérem is elmesélte az övéit. Nekem jó volt így, mert láttam, hogy lehet ilyen is, olyan is, akár ugyanannál az embernél is.
2023. nov. 2. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Én régebben kérdeztem beszélt róla és most hogy várandós voltam újra feljött a téma és elmesélte nagyjából hogy voltak a dolgok.

Akkori kiskönyvem vagy tesómé is megvan azokat is mutatta.


Én is csináltam emlék dobozt és babanaplót a kisfiamnak. Remélem egyszer majd érdekelni fogja.

2023. nov. 3. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!