Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akik gyászidőszakot éltek...

Akik gyászidőszakot éltek meg, depressziót a terhességük alatt, lett bármi baj a babával, amit a negatív érzelmeiteknek tudtok be?

Figyelt kérdés

Elhagyott a párom. Napi szinten sírok, rossz a kedvem, meghalnék legszívesebben.

Tudom hogy a babának ezekkel ártok, össze kellene szednem magam, de ennek ellenére nem tudom magamban elfojtani a bánatom.



2022. szept. 24. 14:40
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
94%
A férjem unokatestvére a 20 hónapos kisfiát temette el a megyedik hónapban. Semmi baja a lányának, pedig hidd el, megviselte.
2022. szept. 24. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
9%

Őszintén sajnálom a helyzetedet! :(


Ha van jól fizető munkád - esetleg a szüleid támogatására is számíthatsz emellett - akkor nincs miért aggódnod.


A napokban próbáltam együttérzésemet kifejezni több nehézségen átment hölgytársamnak, de mire cselekedtem volna, valahogy nem találtam meg újra a kiírt kérdéseket...


Egy esetben a válaszoló írta ki, hogy az 1980-as években - 15 éves korában elszenvedett nemi erőszakból fogant a gyermeke, és alig tudta megcsináltatni az abortuszt.


Együttérző rendőrnő segített ebben a helyzetben, akivel a mai napig tartja a kapcsolatot (azóta már nyugállományú rendőrnő.)


Volt egy - talán kérdés lehetett - hogy 13 hetes terhes kismama, munka nélkül és megbízható párkapcsolat nélkül kétségbeesetten keresi a megoldást, a kiutat. Reménytelennek lát mindent.


Szóval mire sikerült volna bármit lépnem, az olvasott történeteknek nyoma veszett - mindörökre?


Próbálj egy kicsit megvigasztalódni. Hátha lesz jobb/derűsebb időszakod is az életedben! Huszonéves vagy? Harmincas? :)

2022. szept. 24. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
73%
Terhesség alatti depresszióm volt. Szakemberhez fordultam, mikor már aludni sem bírtam. Az utolsó hetekben már tudtam élvezni is a terhességet. Tökéletesen egészséges, szép, okos babám született, és az első pillanatban nagyon erős volt a kapocs közöttünk. Nagyon sajnálom ami veled történt, fogalmam sincs min mész keresztül de nekem elképesztő sokat segített a pszichológus. Remélem minden rendben lesz veled❤️
2022. szept. 24. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
36%

A napokban próbáltam együttérzésemet kifejezni több nehézségen átment hölgytársamnak, de mire cselekedtem volna, valahogy nem találtam meg újra a kiírt kérdéseket...


Mondjuk mert mind kamu volt és törölték.

2022. szept. 24. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
73%
Édesanyám hagyott itt bennünket, amikor 27 hetes voltam. Alig több, mint fél év telt el azóta. Anyukám mocskosul hiányzik, nagyon durva hullámvasúton megyek keresztül, de van egy nyugodt babám, aki már a harmadik betegségét nyögi, pedig alig múlt 4 hónapos.
2022. szept. 24. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
62%

Apu akkor halt meg, amikor a lányommal voltam terhes. Amikor a fiammal voltam terhes, anyósom haldoklott, én ápoltam, nálunk halt meg a kisszobában. Mellette riogattak, hogy a fiam Down-kóros lesz, az abortuszt fontolgattuk, bár már kicsúsztunk az időből, csak koraszülést lehetett volna előidézni, a dokim meg azt mondta ő azt nem vállalja, keressek más orvost.

Főleg a második terhességemet végigbőgtem.

Mindkét gyerekem adhd-s. Persze azt mondják ez öröklött, hát nem tudom.

2022. szept. 24. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
20%

Érdekes dolog ez a pontozás... sosem figyeltem meg igazán a 13 év alatt, amióta használom ezt az oldalt.


Kialakult egy eszmerendszer, egy "ideál" kép, hogy melyik kérdésre mit "kell" írni válaszként.


Nyilván PRIVÁT-ban, ha írok a Kérdezőnek, jóval nagyobb sikert érek el. (Mármint a Kérdező esetében értve.)


Tehát ki mit ért GYÁSZ időszak alatt? Eltérően vélekedünk egyes fogalmakról nagyon sokan.


Gyász fogalma: nemcsak elhunyt hozzátartozókat értünk már alatta, hanem párkapcsolati válságokat/veszteségeket is.


Kedves Kérdező! Ha gondolod, akár családsegítő szolgálatot is igénybe vehetsz a hétköznapokban. Szívemből kívánom, hogy valamilyen boldogulásodat segítő végeredményre juss mihamarabb!

2022. szept. 24. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
61%

Őszintén sajnálom!:(

Mi a fèrjem apukáját temettük el, amikor 30 hetes voltam. Nagyon nehéz volt, hogy szerettem az apósomat és még emellett a férjemet is kellett támogatnom. Lelkileg megviselt minket, mindenkit, de egészséges gyerekünk született.

2022. szept. 24. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
23%
Apa ment el amikor 3 honapos terhes voltam. Egészséges a kislányom. Tűzfolttal született a tarkojàn. Ezt szokták említeni, hogy traumákról ez jelentkezhet. Én csak születése után sírtam ki magam, mert akkor már neki ez nem árthat ott addig nem adtam át magam a veszteségem megèlèsènek.
2022. szept. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
85%
9. kislányomnak és egy barátnőm kislányának is van tűzfolt a tarkóján. egyikőnket sem ért semmi trauma. rengeteg gyereknek van ilyenje. nincs összefüggés
2022. szept. 24. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!