Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha a terhesség olyan nehéz,...

Ha a terhesség olyan nehéz, hosszú, kimerítő és rosszullétekkel jár, miért hívják sokan áldott állapotnak, és csodálatos időszaknak?

Figyelt kérdés

Mindenki máshogy éli meg?

Vagy a kettő nem zárja ki egymást?


2023. júl. 30. 16:27
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

:)


#9, #10

Miért voltak borzalmasak?

Kifejtenétek picit bővebben (ha szeretnétek)?

2023. júl. 30. 17:42
 12/31 anonim ***** válasza:
10 vagyok, a 6. héttől hanytam a szülésig napi 10-szer, mellette erős fejfajasom is lett.
2023. júl. 30. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
63%
18 hetes vagyok és nem jól èlem meg ! Ez áldott állapot? Ez szendvedés! Első trimeszter borzasztó rosszl letekkel görcsökkel jàrt! Masodik trimeszter tele görcsel, nonstop derékfájás ami miatt szinte csak fekszek mert akkor nem fáj! Légszomj! Álmatlansag és van hogy öklendezek még most is! Feszültség és félem pluszban! Tehàt aki azt mondja hogy csodalatos hat lehet csak azt mondja! Mert azt kell mondani!! Mar azt varom hogy a eljojjon a pillanat amikor a kisfiamat a kezemben tartom! Több terhességet nem szeretnék utána!
2023. júl. 30. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
Van akinek áldott és van akinek teher.
2023. júl. 30. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
100%

Jo-jo, nyugi 13-as.

Aki azt mondja, hogy csodalatos, annak tenyleg az. Nem kell azt mondani, senki se kotelez ra.

En is szornyen eltem meg, de meg tudom erteni azt is, aki meg jol, hiszen nem vagyunk egyformak :)

2023. júl. 30. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
Ez nem emberfüggő, nekem az első 2 terhességem "teher" volt. 3.at áldottként élem meg :)
2023. júl. 30. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
60%

Semmi rosszullétem nem volt, viszont boldoggá tett a tudat, hogy a pici fiam növekszik bennem. Emellett tudom, hogy magas a fájdalomküszöböm és minden rosszhoz úgy szoktam amúgy is hozzáállni, hogy igyekszem nem gondolni rá, elterelem a figyelmem, így szerencsére nem is szokott sokáig kínozni pl. fejfájás sem. Ezt a terhességnél, pihenéssel kombinálva is jól tudtam alkalmazni, így nekem tényleg áldott volt az az állapot, nem volt rá semmi ok, hogy ne az legyen.

Ennek ellenére tudom, hogy szerencsés vagyok, és elhiszem, hogy van, akinek nagy teher ez a néhány hónap.

De ez olyan sok minden másra is igaz: én például imádok futni, kikapcsol, és jobban érzem magam tőle, pedig nem is fogyás miatt csinálom. Más meg párszáz méter után belepusztulna. Minden relatív 🙂

2023. júl. 30. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
60%
Nekem is fáj a fejem varandosan sokat es siman be veszek ra fel algopirnt szoval engem a fejfajas nem készít ki
2023. júl. 30. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 A kérdező kommentje:

#17

Én is el szoktam terelni a rossz dolgokat, meg amiről tudom, hogy fájni fog.

Bárcsak minden nő így gondolkodna szülés előtt, és kövezzetek meg,!! - de soha nem értettem azokat, akik rettegnek a szüléstől.

Hát a baba úgysem maradhat benn, nemigaz? 😅

2023. júl. 31. 08:30
 20/31 anonim ***** válasza:
31%
Aki lepontozott az volt már terhes?? Vizesedsz, az egészségi állapotod romlik, se állni, se ülni, se feküdni, se aludni nem tudsz vagy hánysz vagy a fáradtságtól kettőig se látsz ami a szülés után csak fokozódik. Jó esetben nem hízol, rossz esetben megmarad a terhességi cukorbetegség ha kialakul. Minden macerás. Az egyetlen pozitívum ha érzed a babát mozogni. Ezen kívül semmi jó nincs benne
2023. júl. 31. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!