Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha a terhesség olyan nehéz,...

Ha a terhesség olyan nehéz, hosszú, kimerítő és rosszullétekkel jár, miért hívják sokan áldott állapotnak, és csodálatos időszaknak?

Figyelt kérdés

Mindenki máshogy éli meg?

Vagy a kettő nem zárja ki egymást?


2023. júl. 30. 16:27
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
45%
Ez egy nagyon jó kérdés..2 kisfiú anyukája vagyon
2023. júl. 30. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
64%
*k
2023. júl. 30. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
92%

Nem tudom másoknál hogyan volt. Nekem semmi féle rosszullétem nem volt. Viszont két terhességemnél feküdnöm kellett kb. a hatodik hónaptól, mert kezdett kinyílni a méhszáj. Ennek ellenére Nagyon szerettem áldott állapotban lenni, érezni a baba mozgását, növekedését!!

Nem aludtam rosszul, nem fájt semmim.

Nekem igazából addig volt sokkal jobb, amíg bent voltak. De utána a gyermekágy, meg az összeszokás a babával sokkal nehezebb volt. A szoptatásról nem is beszélve!!

2023. júl. 30. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
91%
3 fiam van. Maga a terhesség csodalatos, mert egy ember fejlődik a nőben, egy pici sejtcsomóból egy fejlett pici ember lesz a végén. Nagyon érdekes és izgalmas. Az ultrahangok és a mozgasok szintén nagyon jók.persze rengeteg nehézsege van, rosszulletektől lezdve ,mikor a baba már szétrúg, mikor pisilni kell folyton,hangulatingadozások, mindenhol fáj,mindenhogy kényelmetlen, előtted áll a szülés stbstb. Van igazából néhez része de összeségben én nagyon szerettem.
2023. júl. 30. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
100%

2x voltam terhes, és én borzalmasan éltem meg a terhességeket, de van, aki jól éli meg.

Áldott állapotnak inkább átvitt értelme van, mint hogy gyermekkel vagy megáldva. Csodálatos is, hiszen egy élet növekszik. De hogy nem kellemes, részemről az is biztos volt, erre meg a terhes szó illik.

2023. júl. 30. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
100%
Van aki áldott állapotban van, neki semmi baja a vilagon, a másik meg terhes, neki szenvedés.
2023. júl. 30. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
100%
Mert régen úgy mondták, hogy a gyerek áldás, szerintem innen ered.
2023. júl. 30. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
100%

Maga a gyermek egy csoda/áldás.

Így amikor valaki várandós lesz, áldott állapotnak nevezik.

Ugyanakkor van másik neve is: TERHESSÉG. Ez magába foglalja mindazt a sok nehézséget/terhet, ami ezzel az állapottal jàr.

2023. júl. 30. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
100%
Nekem borzalmas volt a terhessegem, pedig semmilyen egeszsegugyi problemam nem volt, egyszeruen csak az egesz egy szenvedes volt. Nem is mondtam soha, hogy aldott allapot.
2023. júl. 30. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is borzalmas volt a terhességem és én se használtam az áldott állapot kifejezést. De ezt átvitt értelemben kell érteni. Valóban csodálatos, hogy két sejtbol egy gyerek lesz a nő hasában.
2023. júl. 30. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!