Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A 30. hét körül/ a 30. héttől...

A 30. hét körül/ a 30. héttől normális már ennyire tehernek érezni a terhességet? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Eddig a terhesség nem okozott különösebb gondot a hétköznapokban, leszámítva az első heti rosszulléteket, a 29. héttől viszont nem viselem túl jól. A nap nagy részében feszül, húzódik, szúródik, nehéz a hasam, nehezemre esik a járás is sokszor, a baba szinte folyamatosan kinyomja valamijét a hasam felső részén középen vagy jobb oldalon, ami sokszor fájdalmas, kellemetlen érzés. Aludni is alig tudok, mindíg amelyik oldalamra épp fekszek, azon az oldalon nyomja ki magát a baba, így nagyrészt csak forgolódok éjjel, reggelre fáj mindenem, főleg a csípő csontom, nyomja a hólyagomat is, sokszor alapból nem kellene pisilnem, de annyira nyom, hogy minden lépésnél úgy érzem, hogy mindjárt bepisilek. Nagyon hamar elfáradok, úgy érzem, mintha 50 évet öregedtem volna, nehézkesen mozgok. (Pedig napi 3 szem magnéziumot szedek, meg mellette kettes Femibiont)


Nem tudom, hogy ez normális-e, ez az első terhességem, anyum azt mondja, hogy csak túl reagálom…


Nálatok is hasonlóképp volt ebben az időszakban, vagy én vagyok túl gyenge, érzékeny?



2023. ápr. 18. 20:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanígy voltam, de voltak jobb napok! Na de az utolsó 2 hét maga gólt a pokol, már minden fájt, emlékszem sehova nem tudtam már menni úgy vizesedtem és minden lépéstől kimerultem. Fel éve szültem, meg mindig olyan mintha 10-20 évvel öregebb lennék pláne ha alacsonyabb székről kell felállni 😄 na de nem rémisztgetlek mert megéri .

Én amúgy alkatilag vékony lány vagyok, talán ezért is volt nehéz a hirtelen gyarapodó súly.

2023. ápr. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Én is vékony alkatú vagyok, 165 cm, 53 kilóval, vagyis ennyi voltam terhesség előtt. Azóta 10 kilóval többet mutat a mérleg, de az orvosom szerint még mindíg elég vékonyka vagyok. Az ismerősök is azt mondják, hogy nem híztam semmit, csak a hasam nőtt meg. Az orvos szerint a baba is nagy lesz, van is honnan örökölje, a férjem majdnem 5 kilóval született.
2023. ápr. 18. 21:24
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Elsovel nem. 37 hetes voltam, mikor a postas neni megjegyezte, hogy mar biztos nagyon nehezen birom, en meg mondtam, hogy nem, erre o kedvesen, hogy na majd akkor mostantol :D


Bezzeg a masodikkal, na ott mar nem volt eselyem pihenni, 30-31. het korultol volt nehez, onnantol voltam nagyon faradt, konnyen kifulladtam, a 15 perc seta az oviig is nehez volt. Vekony voltam mindkettonel, es elore nott szinte csak a hasam, 4 kilo folotti babakkal, az elsovel nagyon nagy, a masodikkal oriasi hassal :)

2023. ápr. 18. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Amikor nagyon nyom, es szeretned, hogy mashogy fekudjon, ajanlom a spinning babies gyakorlatok kozul ezt, nekem nagyon bevalt:

[link]

2023. ápr. 18. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vagyok vékony, most járok a 33. héten és vágom a centit. Ugyanezzel szenvedek. Fáj a lábam, meghalok ha lépcsőzni kell, a vécé ajtóból fordulok vissza újra pisilni... De már nincs sok hátra, alig két hónap.
2023. ápr. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
80%

5-os, utana meg meg par ev :D jaj, ez gonosz volt, amolyan ,,nem tudod, mi var meg rad, majd visszasirod meg”-tipusu gyoker komment, bocsi.


A nagyobbik gyerekem rengeteget mozgott, fajdalmasan kinyomta magat, es ejjel is felebresztett. A kicsivel meg faradt voltam, es folyton pisilnem kellett, es az utolso hetekben nagyon feszult a hasam, sokat kenegettem ilyen terhesolajjal, hogy ne feszuljon annyira. De o legalabb rendszeres idokozonkent aludt is.

2023. ápr. 18. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
6os lehet, hogy gonosz volt de most már értem miről beszélsz! Néha vissza kívánom a pocakomba haha ❤️😄
2023. ápr. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

7-es, mennyi idos?

Nalunk ketten vannak, de mar egy ideje ferjem intezi az ejszakakat, es azota sokkal jobb. Igy en mar 1 eve osszesen kb. 7 ev utan vegre ujra alhatok hellyel-kozzel. Ha csak 1 lenne, akkor persze ez csak feleennyi ido lett volna.


Terhesen elsovel azt kivantam, erjunk mar a vegere, mert annyira izgatottan vartam. A masodikkal azert, mert annyira ki voltam faradva. Most igy utolag visszagondolva lehet, hogy az elsovel a terhesvitamin is segitett, a masodiknal azt csak az elso trineszter vegeig szedtem.

2023. ápr. 18. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Én imádtam várandós lenni, igaz nem húztuk sokáig, 36+5-nél úgy döntött a kislegény, hogy megnézi mi a helyzet ide kint.. :)

Az első trimeszterben a fáradtságon kívül nem volt semmi, illetve a 24+ héten jött a folyton mosdóba mászkálás. (Imádtam, hogy jöttek a most aludd ki magad szöveggel.. Aha, 2-3 óránként ébredtem pisilni, és későn feküdtem -1:00 körül- korán keltem -6:00-7:00- )

8 kiló jött fel, 2 kilóval kevesebbel jöttem haza a kórházból, mint amennyivel teherbe estem. Mondjuk a pocakom a szülés napján is extra kicsi volt (2760 grammal született) sokak szeme kikerekedett, mikor közöltem, hogy szülni jöttem, és már elfolyt a magzatvíz.


Aztán amilyen király volt a terhesség, olyan nehéz volt az első 3 hónap.. de megéri. Főleg mikor először nyom neked egy teli szájas vigyort.. :)

2023. ápr. 18. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
152 cm vagyok, 47 el estem teherbe 76 voltam mikor szültem, a gyerek 4,150 lett. Konkrétan ugyan ilyen szarul voltam a 30. Héttől mint te. Brutális volt a 41. Héten indítottak... hát mit ne mondjak azt mondják a szülés a nehéz rész. Szerintem a terhesség utolsó időszaka szarabb. Kitartást nem te vagy a gyenge!
2023. ápr. 19. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!