Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kinek miből áll a családtervezés?

Kinek miből áll a családtervezés?

Figyelt kérdés
Egy gyermek után (aki nem várt volt) családtervezésbe kezdtünk párommal. Elváltam, s most kaptam egy utolsó lehetőséget... Először még csak abba éltük bele magunkat, hogy mikor kell próbálkoznunk, s bár a "lényeg h. legyen egészséges" mellett fiú/lány legyen-e. Végülis mindegy! Már ott tartunk, hogy a sejtjeink állapotáról tanakodunk, hiszen nem sikerül teherbe esnem. Az orvosok egytől egyig 1-1,5 évi sikertelen próbálkozásig nem is akarnak foglalkozni az esetleges szűrésekkel. Hát elkeserít az a tény, hogy bár mindent szeretnénk megtenni a gyermek egészsége érdekében, magunkra is 100 %-osan igyekszünk odafigyelni. De mi is akkor a családtervezés, ha a nőgyógyászok is megmosolyognak és türelemre intenek?! A végtelen próbálkozás és a türelem = családtervezés?
2008. dec. 25. 19:44
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia, talán nem pontosan a kérdésedre válaszolok, de lehet hogy segít. Budapesten a XIV. kerület Bolgárkerék utca 3-ban van egy családtervezési központ. Itt kül. szűréseket bárkinek elvégeznek, aki gyermeket szeretne. Bővebben itt találsz leírást ill. elérhetőségeket:

www.babanet.hu/publ/ocst.htm

Személyes tapasztalatom nincs. Mi egy spontán vetélés után közel fél évig próbálkoztunk eredménytelenül, amikor bejelentkeztem. A központ akkor felújítás miatt néhány hétig nem üzemelt. Amikorra időpontot kaptam, megfogant a baba, aki azóta megszületett és lassan 10 hetes lesz. Tudom, mennyire idegőrlő a reményt - csalódást újra és újra átélni, de ne adjátok fel, ne csüggedjetek! Próbáljatok nyugodtak maradni, stesszmentesen próbálkozni, amennyire csak lehet. Szerintem nálunk azért is fogant meg akkor a baba, mert amikor időpontot kaptunk a kivizsgálásra, teljesen megnyugodtam, hogy jó kezekben leszek és majd kiderül, van-e valami probléma. Sok kitartást kívánok!

2008. dec. 25. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Egyet értek az előző válaszadóval!

Az OGYEIben van családtervezés.

www.ogyei.hu

Be kell jelentkezni tanácsadásra, és kivizsgálnak.

Sajnos sokan hülyeségnek tartják a gyermekvállalás előtti kivizsgálást, mondván, majd akkor kell, ha nem sikerül.

Bizony, én, ha tudom, hogy van ilyen, elmentem volna, és megkíméltem volna magunkat egy év sikertelenségtől, sírás-rívástól...

Mire aztán megtudtam, hogy létezik az ogyei, addigra már a kivizsgálás közepén tartottunk :)

Mivel a nőgyógyászom ott is dolgozik, a spermavizsgálatot mi ott csináltattuk. Nagyon kedvesek, és mindent fizet a TB. Persze csak akkor elérhető, ha Pesti vagy...

2008. dec. 25. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!