Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Családtervezés előtt állunk....

Családtervezés előtt állunk. A férjemnek van testvére, nekem nincs, és mindig úgy gondoltam, hogy 2-3 gyereket szeretnék. Merjünk a mai világban egynél többet vállalni? Vagy felelőtlenség?

Figyelt kérdés
Nem vagyunk sem gazdagok, sem szegények. Nem a juttatások miatt (Bár arról már lecsúsztunk.) kéne több gyerek. Egyszerűen nekem nem volt jó egykének lenni.
2009. aug. 24. 19:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy gondolom, a mai világ most van.Azt,h mi lesz 20 év múlva,még megjósolni sem nagyon tudjuk...lehet,h sokkal rosszabb lesz,de lehet,h sokkal jobb.Gyerekkoromban nem voltunk gazdagok,sőt,de volt testvérem,és sosem gondoltam azt,h több jutott volna nekem,ha egyke vagyok,sosem bántam meg,h testvérem van.A testvére mindig megmarad az embernek,mindig lesz családja,nem lesz szálegyedül a világban.(Persze,tudom,vannak nagyon rossz testvérkapcsolatok,de a saját életemben nincs ilyen,ezért merek optimista lenni.:))Van,aki úgy gondolja,egy gyereket akar,mert annak meg tud adni mindent.Tiszteletben tartom a döntésüket,de nem értek vele egyet,pont az elején leírtak miatt.És úgy gondolom,semmiféle pénz,vagy több játék nem pótolhatja a testvért.
2009. aug. 24. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
53%
Ez nehéz kérdés...én mindig is 2 babát szerettem volna. De ahogy a kislányom növekszik...hát nem hiszem, hogy lesz még egy gyermekünk. Vagy ha lesz is, nem most. Várunk még pár évet, hogy lássuk, hogy alakulnak a dolgok, mert nem akarok pusztán "önzőségből" kistesót. Lehet, hogy most vállalni tudjuk, de később úgy alakul, ahogy nem szeretnénk...de az is lehet, hogy nem vállalunk be többet és akkor meg azt fogom bánni.
2009. aug. 24. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem felelőtlenség! Az első hozzászólóval értek egyet. :) Nem az számít, hogy meg tudjátok-e majd venni a Pókemberes iskolatáskát Nekik, hanem hogy szerető Családban nevelkednek. A testvér jó dolog! Kell, szerintem :) Nem önzőség, hiszen a gyerekek érdeke, hogy ne egykék legyenek. Csak bátran! :)
2009. aug. 24. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Milyen furcsa, hogy a legtöbb szülő azért akar sok gyereket, mert ő egyke volt, és milyen jóü a testvér! Én azért tervezek három gyereket, mert a nagy családot szeretem, ahol én vagyok a tyúkanyó.


Kérdésedre válaszolva természetesen be lehet vállalni többet is, a jelen helyzet nem állandó. Nekünk elég jól ment a dolgunk a válság előtt, most meg húzzúk az igát. Én délutáni munkát is bevállaltam, hogy legyen, miből megvenni a babakelengyét. De a hullámvölgy elmúlik egyszer, és tényleg az a lényeg, hogy a gyerek ne abban érezze a vele való foglalkozást, hogy most új játékot kap, hanem abban, hogy anyuci és apuci leül mellé a szőnyegre játszani. Én hiszem azt, hogy ha egy gyerekkel sokat foglalkoznak, egy idő után nem fogja azt igényelni, hogy minden vásárláskor neki is kell valami játék...

2009. aug. 25. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az a véleményem,hogy "több" gyereket talán tényleg felelőtlenség bevállalni,bár tudom,hogy a mostani helyzet nem állandó.De ki tudja meddig fog tartani???

Amikor megszületett az első babánk,azt mondtuk nem kell több,mert őt is bőven elég lesz felnevelni,ruházni,etetni,iskolázni.De ahogy telt az idő,úgy változott a véleményünk is.Úgy voltunk vele,hogy lehet soha nem leszünk jobb anyagi körülmények között.Bevállaltuk hát a következő gyereket ,azzal a feltétellel,hogy elég 2 ,nem lesz több.De pár napja a férjem azt mondta,hogy ha ez a baba is fiú lesz,akkor ő megpróbálná a harmadikat lánynak összehozni.Még meg sem született,és máris a 3. gyereken gondolkozik.Pedig nem dúskálunk a pénzben,van hitelünk is,de mégis megfordult a fejében.

Férjemnek egy testvére van,de sokszor mondja,hogy jobb lenne,ha nem lenne.Nekem 4 testvérem van,de nem éltem együtt mindenkivel,mert a szülők válása után 2 családban voltunk.Nem tudom milyen egykének lenni,mindkét esetnek lehetnek előnyei is,és hátránya is.

Mindenesetre nekünk hamarosan 2 gyerekünk lesz,remélem jó testvérek lesznek,és nem bánják majd,hogy van a másik.

2009. aug. 25. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!