Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A családtervezés kinek mit...

A családtervezés kinek mit jelent?

Figyelt kérdés
Egy gyermek után (aki nem várt volt) családtervezésbe kezdtünk párommal. Elváltam, s most kaptam egy utolsó lehetőséget... Először még csak abba éltük bele magunkat, hogy mikor kell próbálkoznunk, s bár a "lényeg h. legyen egészséges" mellett fiú/lány legyen-e. Végülis mindegy! Már ott tartunk, hogy a sejtjeink állapotáról tanakodunk, hiszen nem sikerül teherbe esnem. Az orvosok egytől egyig 1-1,5 évi sikertelen próbálkozásig nem is akarnak foglalkozni az esetleges szűrésekkel. Hát elkeserít az a tény, hogy bár mindent szeretnénk megtenni a gyermek egészsége érdekében, magunkra is 100 %-osan igyekszünk odafigyelni. De mi is akkor a családtervezés, ha a nőgyógyászok is megmosolyognak és türelemre intenek?! A végtelen próbálkozás és a türelem = családtervezés?
2008. dec. 27. 12:00
 1/1 anonim ***** válasza:
A családtervezés szerintem először is egy baba ellátásához szükséges dolgok, anyagi javak megteremtése. 2. baba esetében ez már egyszerűbb. Ezután jön mindkettőnk egészségügyi 'feltuningolása', vitaminokkal, ásványi anyagokkal és persze az érzelmi ráhangolódás. Ha minden megvan, akkor jöhet a konkrét élesben-akció és szerintem is 1 év a max, amit lehet várni a sikertelen próbálkozás esetén. Nekünk 16 hós kislányunk van és nagyon szeretnénk egy kisfiút (persze 'nem adjuk vissza' ha kislány lesz is:-)))), ezért a ciklus.hu táblázata alapján cselekszünk, bár párom szerint már az ilyen szintű tervezés is kicsit túlzás. Legalábbis nálunk ez így van, épp most dolgozunk a 2. babaprojecten. :-)
2008. dec. 27. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!