Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek baj lesz, nagyon...

Szerintetek baj lesz, nagyon félek?

Figyelt kérdés
Évekig nem voltam beteg, most meg a terhesség alatt, mint aki mindent be akarna hozni. Már volt aurás migrénem (előtte soha), influenza, vérzés, hányás (azóta fáj a torkom) és most állandóan folyik az orrom - amit nem tudok mitől van, mert nem érzem magam betegnek. Már rettegek mi lesz a következő. Nektek milyen volt az immunrendszeretek a terhesség alatt? Rettegek hogy ez a sok minden már ártani fog a babának :(

2022. okt. 11. 11:51
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
48%
Jaj, nagyon könnyű! És az a durva, hogy naponta tárcsázod a szakembereket, mert hol egy vércsepp, hol egy görcs, és a neten mindenhol azt írják, hogy úristen, armageddon! Itt is mindenki azzal biztatna, hogy rohanj az ügyeletre, aztán a nőgyógyász meg megrántja a vállát, hogy teljesen normális. Nekem is mindenről kiderült, hogy teljesen normális, 3x barnáztam az első trimeszterben: teljesen normális, sőt, a doki szerint ilyenkor csak placebónak szoktak ezt-azt felírni, ha látják a kismamán, hogy pszichésen használna. Itt meg mindenki, hogy azonnal menjek be a kórházba. :) Szóval igen, nehéz a lovon maradni, meg aztán az első hónapok is ilyenek a babával.
2022. okt. 11. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 babyboom567 ***** válasza:
100%

Komolyan mondom, nézess D-vitamin szintet.Az 1000NE kb semmi, a gyerekem kap 4000Ne egységet.

Én akkor voltam ennyire készen mint te, mikor a gyerekem elkezdte a bölcsit,és hazahozott minden sz@rt.Több mint 8hónapig egyik betegségből mentem a másikba,sőt egyszerre volt több dolog is,még olyat is elkaptam amit a gyereknek semmi tünetet nem okozott.A fertőző betegségeken kívül egyéb dolgok,krónikus légcső,és hangszál gyulladás,hormonális borulásom is lett, extrém vérzés(már kaparni akartak),fog,és állkapocs tályog,egy élőhalott voltam már kb.Akkor véletlenül mondta a védőnő,hogy szedjek d-vitamint 10.000NE adagba,aztán nézessek 2 hét múlva d-vitamin szintet,na még akkor is alacsony volt.De pár hét alatt elkezdtem gyógyulni.Azóta nálunk mindenki magas dózist szed(természetesen ellenőrzés mellett).

2022. okt. 11. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen, az 1000 nagyon kevés, biztos ordas hiányod van. Próbáld a napi 50.000-t 3-4 napig, nézd, hogy alakulnak a tüneteid. Ismétlem, hogy ez a hiányhoz képest semmi. De amit 12 ír, az is jó. Ne teketóriázz szerintem, ez legalább egy egzakt információ a testedről, bár minden ilyen egyszerű lenne, mint a D-vitamin pótlása.
2022. okt. 11. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
51%

11-es: jól mondod, hogyne.

Nekem is csak pár csepp vérrel és görcsölgetéssel kezdődött a vetélés. Szóval ja, azzal aztán igazán nem kell orvoshoz rohanni, minden kismama nyugodtan nézelődjön otthon vetélés közben...

Szép példát írtál, a barnázás valóban nem tragédia, de az orvos nem "alibiből" írja fel olyankor a progeszteron pótlást a nőnek, és nem azért, hogy végre békén hagyják, hanem azért mert szükségesnek látja.

Végigolvastam a kommenteket, SENKI sem írta azt, hogy minden tünettel azonnal hívjon rohammentőt, de ha vérzik (nem barnázik!!!) és/vagy görcsöl, azzal nem árt orvoshoz menni, mert az igenis "armageddonnal" végződhet.

2022. okt. 12. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!