Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek baj lesz, nagyon...

Szerintetek baj lesz, nagyon félek?

Figyelt kérdés
Évekig nem voltam beteg, most meg a terhesség alatt, mint aki mindent be akarna hozni. Már volt aurás migrénem (előtte soha), influenza, vérzés, hányás (azóta fáj a torkom) és most állandóan folyik az orrom - amit nem tudok mitől van, mert nem érzem magam betegnek. Már rettegek mi lesz a következő. Nektek milyen volt az immunrendszeretek a terhesség alatt? Rettegek hogy ez a sok minden már ártani fog a babának :(

2022. okt. 11. 11:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
A fejfájás, hányás, orrvérzés mind felerősödhet/előfordulhat a terhesség alatt. Az influenza ebben az időszakban, főleg hogy a tested ezerrel dolgozik a babának, így le is van gyengülve picit az immunrendszered, nem meglepő, pihenj, kúráld magad. Egyedül a vérzés aminél érdemes orvoshoz fordulni, de ez is sok terhességnél előfordul, köztük nálam is volt. Viszont érdemes meggyőződni róla, hogy biztos nincs baj.
2022. okt. 11. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
81%
Ahogy az 1es irja nem kell aggodnod szerintem se de a verzes miatt menj orvoshoz.
2022. okt. 11. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Természetesen a vérzéssel egyből ügyeleten voltam, szerencsére ott azt mondták valószínű csak ér pattanhatott el. De annyira szokatlan nekem ez a sok minden. Eddig makk egészséges voltam, most pedig ennyi minden egyszerre. Teljesen nyugodt voltam, nem néztem régebben az interneten sem hülyeségeket, de kezdek teljesen ráparázni az egészre :( nem magam miatt, de féltem a babát.
2022. okt. 11. 12:00
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodj meg, bár tudom elég cafatul érzed magad egy megfázás, betegség miatt, de általában ezalatt a baba boldogan lubickol, sokat ebből nem érez. :) Legalábbis nekem a dokim ezt mondta. A lázra kell figyelni, az ne menjen fel, ha mégis, gyorsan le kell vinni.
2022. okt. 11. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 babyboom567 ***** válasza:
100%
Szedj D vitamint.Csodákra képes.
2022. okt. 11. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

A fent leírtak közül egyedül a vérzés az, ami miatt érdemes mindenképpen nőgyógyászhoz fordulni.

A többi: migrén, orrfolyás/dugulás, hányás mind normális és természetes terhességi tünet.

Nekem ezek mind megvannak, plusz még karzsibbadás és alkarfájdalom, 4 hétig nem bírtam meginni a vizet, mert pár percen belül visszajött, állandóan olyan érzésem van, mintha meg lennék fázva (semmiféle gyulladást nem mutatott a vérvétel).

A nőgyógyászom azt mondta, hogy ezeket a tüneteket az emelkedett HCG és progeszteron szint okozza, és amíg nincs erős, szűnni nem akaró hasi görcs és/vagy vérzés, nincs ok az aggodalomra.

Illetve, ha egy nap 5-nél többször dobod ki a taccsot, epét vagy vért hánysz, akkor irány az ügyelet, mert az terhességi vészes hányás, és szintén kezelni kell.

Nekem ez is megvolt, hülyére aggódtam magam a babákért (ikrek :)), de kiderült, hogy meg se kottyant nekik az, hogy aznap 14-szer bókoltam a WC-kagyló előtt...

Szóval, ne aggódj, néhányan érzékenyebben reagálnak a terhességre, te is közéjük tartozol, de ez nem utal semmilyen kóros állapotra :)

2022. okt. 11. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Az első trimeszterben ket iszonyatos vírust szedtem össze a kétévesemtől, ebből az egyik harom napig tartó borzalmas híg fosás volt lázzal. A másik is többnapos, lazas felső légúti izé. Hát gondolhatod, rettegtem, hogy most mi lesz. De nem lett semmi, a magzat remekül van, szépen fejlődik. Egy egészséges terhessegnel a tested megvédi ezektől a magzatodat.
2022. okt. 11. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

#5 Valószínűleg a kérdező alapból szed D-vitamint, miután évek óta folyik a csapból, hogy szedje mindenki, ne csak aki babát tervez/vár. Kérdés, hogy mennyire volt vitaminhiányos, amikor elkezdte, azaz sikerült-e már feltölteni a raktárát és elég-e már csak szinten tartani napi 3-4000 NE-vel. Talán érdemes lenne méretni egy D-vitamin szintet, privátban megcsinálják. Meg ha már ott vagy, esetleg egy B12 szintet.

Ha nem volt előtte stabil pótlásod, csak most kezdted, érdemes lenne betolni egyszer-kétszer napi 50.000 NE-t. Két legyet ütsz egy csapásra, ha akkorra időzíted, amikor van valamilyen fertőzéses tünteted, mert gyorsan kihoz belőle. Túladagolni úgy tudod, ha ezt heteken át minden nap beszeded, de kicsit drága lenne. Csepp formában vegyél ehhez, pl. Gal vagy HerbaD Forte.

2022. okt. 11. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon köszönöm az értékes hozzászólásokat. D vitamint szedek, de csak 1000 NE-t. Igyekszem megnyugodni amennyire lehet. Eddig az a típus voltam aki csak nevetett, ha valaki ennyire túlidegeskedett valamit, de már megértettem mennyire könnyű átesni a ló túloldalára.
2022. okt. 11. 12:58
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem lesz semmi baj, inkább csak arra figyelj, hogy ne idegeskedj feleslegesen, az többet árt mindkettőtöknek, mint egy kis nátha.

Én az első trimeszterben voltam covidos, szeptemberben pedig kb. 3-4 hétig folyamatosan köhögtem, folyt az orrom, fájt a torkom, aztán mire enyhültek a tünetek, kezdődött minden újra.. A baba szerencsére egészségesen fejlődik, most 22 hetes vagyok.

Terhesség előtt persze 3 évig még egy náthám se volt..

2022. okt. 11. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!