Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kinek rövidült meg a méhnyaka...

Kinek rövidült meg a méhnyaka és mit csinált, hogy ne jöjjön előbb a gyerkőc?? 28 hetes kismama, 26 mm méhnyak, 2. baba.

Figyelt kérdés

2022. szept. 4. 09:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Egésznapos szigorú fekvés.
2022. szept. 4. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
94%
Az gyerek mellett hogyan, 1-es?
2022. szept. 4. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
53%
Sajnos az ilyen helyzetek kemény megoldásokat szülnek, pl anyát, anyóst felváltva áthívni ott aludni.
2022. szept. 4. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Ok, köszi. Másnak esetleg volt ilyen? Az orvos is több pihenést javasolta de kiemelte, hogy nem kell kizárólag feküdni.
2022. szept. 4. 11:05
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak lehet feküdj. Ne emelj nehezet, hosszu séta, edzés fizikai aktivitas nem ajanlott. Ha lehet autóval járj. Persze ez kisgyerekkel nehez, de ha lehet apuka segitsen. Ha a gyerek nagyon anyás igényli, el lehet neki a saját nyelvén mondani ezt, és olyan programot krealni, amin vele vagy, de nyugis pl: festes, rajzolás, olvasás, társas, kirakó mi kicsinek sokat jatszottuk azt, hogy eldugtunk targyakat, és megkerestük. A főzés közbeni allast is minimalizálnám pl: szék, gyoraabban elkészíthető kaja. Ha lehet a gyereket apa vigye kinti mozgós programra.
2022. szept. 4. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
10%
Ez nem vészes érték, eszem ágában sem lenne feküdni, vagy drasztikusan változtatni a mindennapjaimon. Kicsit vigyáznék, nehogy megerőltessem magam, de ugyanúgy sétálnék, főznék, szexelnék, csak odafigyelnék, hogy pl. ne szaladjak a busz után, nem jatszanék a gyerekkel olyat, hogy a fejem fölé emelem, és repülőzünk, vagy épp nem cipelném haza kézben a dögnehéz bevásárlószatyrokat. Nekem is megrövidült a méhnyakam a második terhességnél, nem kíméltem magam mindentől, és mégis 41. héten szültem.
2022. szept. 4. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Nekem cerclage varratom volt, az előzmények miatt, de ez már nálad nem jöhet szóba. Én még így is feküdtem amennyit csak tudtam, pedig nem mondták hogy kell.

Esetleg utána olvashatsz az Arabin pesszáriumnak és kérheted az orvosodtól a felhelyezését.

2022. szept. 4. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, ahogy látom szélsőséges vélemények vannak a témában. Nekem ez már jó pár hete tart, eddig feküdtem, az elmúlt pár hétben mozogtam többet és valóban tovább romlott, erre a 2,6-ra. Kicsit megijedtem. Néha görcsölni is szoktam, arra kaptam gyógyszert, magnéziumot.
2022. szept. 4. 15:34
 9/16 anonim ***** válasza:
60%

Az ágynyugalom bizonyítottan semmit nem ér a koraszülés megelőzésében, ellenben növeli a thrombosis kockázatát.

A hüvelyi progeszteron kezelés, a cerclaga és az arabin gyűrű az, ami bizonyítottan használ.

2022. szept. 4. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Ebből 2 van. ( Arabin és progrszteron) 17. hét óta. Ez kellett, hogy megnyugodjak. :)
2022. szept. 5. 06:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!